• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Pozdrav ekipa! moze li mi netko rec kolika bi bila odprilike cijena oranja terena od nekih 6000 kvadrata, a kolika terena od 500kvadrata.. i kako se tocno naplacuje, po kvadratu.. ?

teren za oranje mi je brdovid, ali nista strmo, lagani pad..

hvala na odgovorima!

Po rali ti je 600 kn.
1 ral= cca 5700 kvadrata.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Uf, neka žuta zemlja??....Na dobrom si položaju, zemlje su ocjedite...kod mene sve mokro od otapanja snijega, nema oranja do daljnjeg!

da,gadna žutulja,zato i popravljam sa stajnjakom.
Je,kod nas je brezuljkasto,ima i ravnice,ali eto,tako se potrefilo da je ovo brdo ostalo,i na kraju je jos ispalo i vise nego dobro.
 
D

domezg

Guest
Po rali ti je 600 kn.
1 ral= cca 5700 kvadrata.

Hvala Turopolec!! ljudi u zagorju su mi pricali o nekim ciframa od 3000kn ali mi je to uvijek zvucalo nekak prevec..

Jos jedno pitanje.. Ima ovdje netko iz kumrovca ili okolice, ili da netko poznaje nekoga iz tog kraja tko bi bio zainteresiran za odraditi takav posao?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
To je jos i dobra zemlja kak kod mene je na mijestima zuta bas ona ilovaca od koje mozes pec coglu:D:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
decki zato se prije poore :D

pooru oni koji stignu..a dok imaš puno zemlje onda radiš kak moreš a i uspiješ...znam kak je i kod mene bilo...isto uvijek kašnjena za ostalima ali se po cjele dane radilo dok se moglo...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
uuu Dino...
još je to meko!
a i zemlja ti je ilovača neka, sjaji se ko sunce....
svejedno je meko još...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ma malo je mekše,inace ne orem u tim uvjerima,ali za sljedeci tjedan kazu -12,pa sam to htio preorat pod svaku cijenu da to premrzne!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kolko radis ha?

sad radim oko 10 ha...napisal sam kak je bilo prije dok sam radil oko 150 ha na 104 parcele pa sad ti zamisli kolko je to bilo vozikanja:(think):..oralo i pripremalo se z jednim traktorom pa je trebalo kaj se sve napravi..z torpedijom sam samo sijal,šprical i kultiviral ajd ako je povekel koju prikolicu a ostalo je odmarao
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
sad radim oko 10 ha...napisal sam kak je bilo prije dok sam radil oko 150 ha na 104 parcele pa sad ti zamisli kolko je to bilo vozikanja:(think):..oralo i pripremalo se z jednim traktorom pa je trebalo kaj se sve napravi..z torpedijom sam samo sijal,šprical i kultiviral ajd ako je povekel koju prikolicu a ostalo je odmarao

pa de su ti ve te zemlje??
se ne dela 150ha s torpedijom...
a i mi imamo 60-65ha na 90 parceli
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
od tih 150 ha samo za 10 ha sam imal papire i to su te zemlje koje i sad radim..odustali smo bili od poljoprivrede i pustili zemlje da rade drugi "malo veči" poljoprivrednici iz sela...nemoj podcjenjivati torpedija jer to je prava strojčina koja ima prek 20000rh a još radi kaj singerica jer to je među prvim linijama 75-tica i to je motor orginal DEUTZ a ostalo je ZF-ovo i to ide...prije se radilo oko 90 ha sa njim ali 150 ha raditi z traktorom od 75 ks ?? ipak bi trebalo previše vremena za oranje ipak nije svejedno dok vučeš 70 cm ili 150 cm z velkim traktorom..veliki je bil uzet čisto da bi se brže pooralo i da bi vukel rotodrljaču..malo sam otišel u OFF al nadam se da se moderatori neče ljutiti..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja danas orem cjelo popodne, ove malo više pjeskovite zemlje i mogu vam reći da se fenomenalno ore.
Nažalost bil sam prelijen izaći iz traktora napraviti koju sliku :)
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Ja danas orem cjelo popodne, ove malo više pjeskovite zemlje i mogu vam reći da se fenomenalno ore.
Nažalost bil sam prelijen izaći iz traktora napraviti koju sliku :)


oreš na mahove... :)
samo ti orji...
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Decki, dajte mi recite kako vi konzervirate plugove kad ne rade, a da daske ne pohrdjaju? Jer moj plug stoji vani, i na suncu i na kisi i na snijegu i nemam ga kud spremiti pod krov.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh