• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Ma koje oranje ili sjetva,kod mene neka polja debelo pod vodom ili su blatna
Spremam se za lov na žabe bas tamo di sam jučer s traktorom ostal u kvaru
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
sa tanjuračama sporije nego sa rotodrljačom:icon_scratch:
ja idem sa tanjuračama po zatvorenoj brazdi sa šinjom oko 10 km/h prvi prohod a drugi još brže tak kaj zamnom nevidiš ništa kak se praši ako je suha zemlja...a po tek pooranoj zemlji ili ako nije bila dugo orana onda prvi put oko 5km/h jer skače traktor , drugi prohod prek 10 i sve rastepeju u prah...

Da to stoji kaj si napisal za tanjurace ali roto drljaca ide jednom po tragu i sve spremo za sjetvu a zemlja ravna bez kanalica i neravnina.:(hi):
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
roto drljaca ide jednom po tragu i sve spremo za sjetvu a zemlja ravna bez kanalica i neravnina.:(hi):
eh i zbog toga je bolja od tanjurača al za nju treba i traktoru ks a manjim od 50 ks je to problem jer nemože tjerat niti svoju širinu bez problema i ljudi se snalaze sa tanjuračama ili sjetvo spremačem...da nejdemo dalje u off..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da to sam i rekel nekoliko postova prije,zato i tanjuramo do boljih vremena!:cool2:
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Dobro za manju poljoprivredu to stoji s tanjuračom za par jutara ali za nešto više i ozbiljnije tko se time bavi i od toga živi nama zafrkancije,mora se ozbiljno raditi da bi se zaradilo.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Dobro za manju poljoprivredu to stoji s tanjuračom za par jutara ali za nešto više i ozbiljnije tko se time bavi i od toga živi nama zafrkancije,mora se ozbiljno raditi da bi se zaradilo.

:(think):par jutara??kod nas su radile i 150 ha i posao se napravil bez problema i još k tome kaj ih je vukel ne adekvatan traktor za njih tj jedva su mu pokrivale trag...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da to stoji i takvim ljudima trebaju veci i siri prikljucci al vjerujem da i imate velike i jake traktore.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
malo ga podesit da nevuče traktor u stran i gotovo..danas sam baš gledal jednog kaj je oral sa renaultom i trobrazdašem...majstor parput skočil iz traktora podesit topling i dalje je oral bez držanja volana i traktor je išel ravno ko po liniji...baš sam razgovaral sa ocem kak se budemo orali pošto smo stavili veče gume naprijed i stime dobili veču širinu tj.sad je 195 i to bude gazilo po brazdi...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
:(think):par jutara??kod nas su radile i 150 ha i posao se napravil bez problema i još k tome kaj ih je vukel ne adekvatan traktor za njih tj jedva su mu pokrivale trag...
Puno stvari se može za silu raditi,a i prije je bila drukčija klima,sada su godine specifične,sušne,i zato pričam da se ne može raditi kao prije kada su bili bolji dani.Danas je tehnologija otišla puno dalje nego kada smo mi nekada u piku prije 20 godina isto tanjurali i onda još sa sijetvspremačem pa tek onda sijali.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
:(think):par jutara??kod nas su radile i 150 ha i posao se napravil bez problema i još k tome kaj ih je vukel ne adekvatan traktor za njih tj jedva su mu pokrivale trag...

može se živit i od para jutara al ko zna, npr. plastenici
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Koji model su ovi plugovi na slici?
Kaj je krivo nastelano?

Po meni je to 14" plug jedino ako me oko vara:icon_e_geek:
A to kaj je krivo nastelano procitaj si unazat par stranica bit ce ti jasno na sta se misli:eek::
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jesam procital sam al nisam skuzil na koji dio stelanja misli na stangu na plugu ili ruke na traktoru?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Jesam procital sam al nisam skuzil na koji dio stelanja misli na stangu na plugu ili ruke na traktoru?

Rucku na plugu malo pomaknut za zub ili dva prema nazat jer mu plug vuce prednji kraj na izorano vidis da mu gume stoje ulijevo trebale bi bit ravno!
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Koji model su ovi plugovi na slici?
Kaj je krivo nastelano?
Plug je 14" fop. stari je nesto pokusavo,posto je lagana zemlja.da dobije vecu brazdu pa ga je mozda malo ukosio iako sam ja oro njivu prije i nije bio ukosen.neznam bas puno o stelovanju pazim samo da mi lanci budu opusteni.na 549 znao sam kidati lance stari ludio.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Rucku na plugu malo pomaknut za zub ili dva prema nazat jer mu plug vuce prednji kraj na izorano vidis da mu gume stoje ulijevo trebale bi bit ravno!

A kuzim sad da to je tocno kaj velis.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Plug je 14" fop. stari je nesto pokusavo,posto je lagana zemlja.da dobije vecu brazdu pa ga je mozda malo ukosio iako sam ja oro njivu prije i nije bio ukosen.neznam bas puno o stelovanju pazim samo da mi lanci budu opusteni.na 549 znao sam kidati lance stari ludio.

Ljepi plug. Da to treba pazit obavezno lanci labavi i ak kaj zaplese ili zapne ima mjesta za odradit a traktor ne baca ljevo ili desno.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh