• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
A je visok je nisam dobro pogledal,al tanjur spusti dublje i stavi prednji tanjur i pe jos lakse!:(rofl):

ma kakav visoki? kaj pa bi onda trebal reči za mojega ...do grede je 98 a dok su novi lemeši onda 100cm...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Nisam probao,jer ipak sad je 19" plug,tak da ne želim probat..
E sad si me zapitao za colažu,mislim da ide do 14"...

A da to bi mu bilo previše... A ovaj što si orao sa Classom jel to Rabe albatros 2x16 i da li se on štela ili je fiksan?
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
ma kakav visoki? kaj pa bi onda trebal reči za mojega ...do grede je 98 a dok su novi lemeši onda 100cm...

Zar nebi trebo visoki biti 72 cm? Ili se varam.
Moj kosija je na 14" uspio iskriviti prvu brazdu. Zapeo za neku korjen. Dok ja s svojim nisam imo tako iskustvo a cupo sam svasta iz zemlje s 14"
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Zar nebi trebo visoki biti 72 cm? Ili se varam.
Moj kosija je na 14" uspio iskriviti prvu brazdu. Zapeo za neku korjen. Dok ja s svojim nisam imo tako iskustvo a cupo sam svasta iz zemlje s 14"

Čitam podatke za plug i to je visina za plug IMT 757 (72cm), a moj je IMT 756 (piše u podatcima 63cm, a moj je visok 70 sa starim lemešima) Ma moj plug je pravljen negdje sa strane, to će Bobo bolje znati jer je on stručnjak za to, rođeni IMT-ovac.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Zar nebi trebo visoki biti 72 cm? Ili se varam.
Moj kosija je na 14" uspio iskriviti prvu brazdu. Zapeo za neku korjen. Dok ja s svojim nisam imo tako iskustvo a cupo sam svasta iz zemlje s 14"

ma ne takav plug...ja imam OLT-a ...možeš ga vidjeti u temi 'plug'...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Nije mi volja više radit s XT,postao mi dosadan:eek::
CLAAS nije za 3br,a i ljepše je s njim orat..Veliki plug isto doma stoji,čeka bolje dane kad dođe neki crveni traktor e onda ču ja orat s njim:icon_wink:

A nisi baš zadovoljan XT-om?
 
B

Bobo

Guest
Vec sam pisao u drugoj temi no napisat cu i ovdje za buduce narastaje ;)

Onaj tvoj IMT 756 mi odise na kopiju. Deflektori su mi jedino sumnjivi cini mi se da takvi nisu nikad dolazili ni na original plugovima a ni na kopijama. Jesi li ih mjenjao kad?

Po pitanju klirensa kod IMT pluga on je za Niski 63 a za visoki 72-73...

NO bilo je i nekih "sumnjivih" IMT plugova u narodu prozvani kao "poluvisoki" i ja sam vidio jedan takav IMT 755 i moj 754 je isto te "polu-visine". Radi se o klirensu nekih 67-68cm s novim raonicima...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Vec sam pisao u drugoj temi no napisat cu i ovdje za buduce narastaje ;)

Onaj tvoj IMT 756 mi odise na kopiju. Deflektori su mi jedino sumnjivi cini mi se da takvi nisu nikad dolazili ni na original plugovima a ni na kopijama. Jesi li ih mjenjao kad?

Po pitanju klirensa kod IMT pluga on je za Niski 63 a za visoki 72-73...

NO bilo je i nekih "sumnjivih" IMT plugova u narodu prozvani kao "poluvisoki" i ja sam vidio jedan takav IMT 755 i moj 754 je isto te "polu-visine". Radi se o klirensu nekih 67-68cm s novim raonicima...

Moj je trenutno visok 70cm, a lemeši su se pola potrošili, s novima vjerujem da bi bio 72cm.. Deflektori su sa OLT-a 10 cola što imam kod kuće..
 
B

Bobo

Guest
s XT-om nisi zadovoljan a Brenu bi kupio?!?!?!?!?!?!

sto te toliko muci sto nema power ne ide mi u glavu... Ufff, al bi ja u njemu pjevao i dan i noc. Nemas pojma sto imas u dvoristu ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
s XT-om nisi zadovoljan a Brenu bi kupio?!?!?!?!?!?!

sto te toliko muci sto nema power ne ide mi u glavu... Ufff, al bi ja u njemu pjevao i dan i noc. Nemas pojma sto imas u dvoristu ;)

Na poweru sam odrastao a sad da mi takav traktor to nema to se ne oprašta..Sad je iskoristivost traktora manja za 30%..To mu je jedina zamjerka ostalo sve prolazi al power se ne oprašta kod takvog traktora..Na Breni me ne muči pover jer je to traktor preko 20god starosti i njemu se ne zamjera što ga nema...:(happy):
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ovo mi nekako nije leglo, Hurli od 130ks ti ne pase? Nema tezine ili sto?
Power... hmmm da, isto mi je jedan prijatelj rekao za Landinija 130ks starog par godina, sve okej al to mu veli jako fali.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ovo mi nekako nije leglo, Hurli od 130ks ti ne pase? Nema tezine ili sto?
Power... hmmm da, isto mi je jedan prijatelj rekao za Landinija 130ks starog par godina, sve okej al to mu veli jako fali.

Eto shvatio si kaj oču reč:(y):
Kako sam i rekao nekome bi taj traktor bio super,i meni možda da neznam koliko znači pover,al znam kak taj traktor radi s poverom jer sam ga imao prilike vozit i mogu sam reč da je kao da vozite drugi traktor..Težina nije problem,6t s utezima ne staje samo tak:icon_thumright:
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
multipover, kalač brzina, konkretno onaj šalter na mjenjaču na hurli xt na kojem je 6 brzina , s kojim 24/24 mjenjač ima 72/72 ( lo-mid-hi)
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
multipover, kalač brzina, konkretno onaj šalter na mjenjaču na hurli xt na kojem je 6 brzina , s kojim 24/24 mjenjač ima 72/72 ( lo-mid-hi)

Dali multipower omogućava promjenu grupe brzina bez potrebe pritiskanja pedale spojke ili je sa njime moguće i mijenjati brzine (na više i na manje brzine) bez pritiska na pedalu spojke?
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
nije moguće mjenati grupe bez kvačila, jer nema prekida vučne sile, a upravo to omogućava multipower- promjenu brzine kretanja ( km/h) pod optererećenjem.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh