• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
To je netko vec pitao, kako bi ti najjednostavnije objasnio to je kao da ide sa 4. kata (sprata) na prvi, nemozes preskocit 3. i 2. jel tako? I netreba gaprebrzo saltat jer mozes si zamislit sta se desava unutra sa prijenosom dok bi recimo u sekundi ispresaltavo nekoliko brzina... LOM! I onda su svi drugi krivi samo ne ja koji sam ga "mazio i pazio".
 
B

Bobo

Guest
JBG kod MF su brzine 1,2,3,4 a poweri abcd dok su na JD brzine A,B,C,D,(E iF koji imaju koji ne) a poweri 1,2,3,4

isti klinac i jedno i drugo ali samo da ne dodje do nekih zabuna gdje sam ja objasnjavao powere i sad ovaj video da ne unese neku pomutnju...
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
To je netko vec pitao, kako bi ti najjednostavnije objasnio to je kao da ide sa 4. kata (sprata) na prvi, nemozes preskocit 3. i 2. jel tako? I netreba gaprebrzo saltat jer mozes si zamislit sta se desava unutra sa prijenosom dok bi recimo u sekundi ispresaltavo nekoliko brzina... LOM! I onda su svi drugi krivi samo ne ja koji sam ga "mazio i pazio".

Shvatio sam hvala na odgovoru.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Dobro sve ali jel nebi još neki uteg na prednji hidraulik stavio?Traktor je jak ali ne može prenesti tu snagu na tlo a sa prednjim utegom bi sigurno dosta dobio znam iz iskustva,samo mu bolje bude.

U ovom slučaju nije bilo potrebe za utegom..Nisu bili ekstremni uvjeti oranja..
U nekim slučajevima gdje je malo blato i još ako je navožen gnoj ili gnojovko prednji uteg dobro dođe..
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
U ovom slučaju nije bilo potrebe za utegom..Nisu bili ekstremni uvjeti oranja..
U nekim slučajevima gdje je malo blato i još ako je navožen gnoj ili gnojovko prednji uteg dobro dođe..


nisi ga probao s 3 brazde?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
nisi ga probao s 3 brazde?

Jesam:
20591450.jpg
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
ekipa,kak se naplačuje oranje ,kupio čovjek njivu prekoputa moje pa me molio da mu izorem,s obzirom da ja nisam nikad orao iz usluge,a neznam nikog tko to radi,zanima me koliko mu uopće naplatiti i kako jel po površini ili po satu?
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
ekipa,kak se naplačuje oranje ,kupio čovjek njivu prekoputa moje pa me molio da mu izorem,s obzirom da ja nisam nikad orao iz usluge,a neznam nikog tko to radi,zanima me koliko mu uopće naplatiti i kako jel po površini ili po satu?

Po hektaru, kod nas cc 80+€/ha
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
ekipa,kak se naplačuje oranje ,kupio čovjek njivu prekoputa moje pa me molio da mu izorem,s obzirom da ja nisam nikad orao iz usluge,a neznam nikog tko to radi,zanima me koliko mu uopće naplatiti i kako jel po površini ili po satu?

kod nas ti je 500 kuna po rali iliti jutru..nevjerujem da netko ore po satu,to mi je nekak nelogično..:(mm):
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
kod nas ti je 500 kuna po rali iliti jutru..nevjerujem da netko ore po satu,to mi je nekak nelogično..:(mm):

velim da neznam kak se naplaćuje,istina,nelogično je

ali ipak,možeš ti ral izorat za 2 sata,a može to potrajat,i duplo,i više...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kod moje bake vbreznickom humu je 350kn ral oranja 200kn ral tanjuranja,a kod nas je od 400-500kn ral oranja tak su tuda kod nas orali iz usluge.
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
ok,thnx,znači 500kn ral,ak mu ni za volju,nek si traži dalje,ja oinak imam svojeg posla prek glave
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
ok,thnx,znači 500kn ral,ak mu ni za volju,nek si traži dalje,ja oinak imam svojeg posla prek glave

ja uzorem ral i za pol sata sa 4 brazde...upravo tako..tak i ja imam mušterija bi orali bi ovo bi ono al kad treba platiti onda ih nema ni u panju..bolje spavat doma nego trošit gorivo bezveze ,da ti se netko smije..sad orem samo nekolicini koji plaćaju a ostali nek se snalaze..
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
ja uzorem ral i za pol sata sa 4 brazde...upravo tako..tak i ja imam mušterija bi orali bi ovo bi ono al kad treba platiti onda ih nema ni u panju..bolje spavat doma nego trošit gorivo bezveze ,da ti se netko smije..sad orem samo nekolicini koji plaćaju a ostali nek se snalaze..

a ja bi orao usluzno samo nikom netreba, kod mene svi prodali traktore a rade zemlju, i jos ko tome velim 400 kn po rali i cude se kak imam racuna tak jeftino, inace je 500-600. cudni su ljudi u danasnje vreme skroz
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
a ja bi orao usluzno samo nikom netreba, kod mene svi prodali traktore a rade zemlju, i jos ko tome velim 400 kn po rali i cude se kak imam racuna tak jeftino, inace je 500-600. cudni su ljudi u danasnje vreme skroz

kod mene obratno,nitko ne radi zemlju,a svi imaju traktore...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Usluge skoro da i ne radim tj zanemarivo. A da budem iskren volio bi zaradit ali kad se bolje promislim mozda i bolje ne jer naplata je više nego katastrofalna a da trgam preskupe strojeve za ništ neka hvala.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh