• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Na 533,539,540,549imt.malo su lagani na zadnjem kraju i mislim da bi im utezi pomogli.

Ja sam ih vidio par sa utezima na zadnjim točkovima i ima manje proklizavanja, meni na mome 549 ne trebaju jer s traktorom radim lakše poslove i bolje mi je da što manje sabija zemlju..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
samo što 533 i 539 fali osim utega i malo visine,lako sjedne

Dok ore je ok al u sumi mu fali visine al treba pazit i sve je ok.

Ja sam ih vidio par sa utezima na zadnjim točkovima i ima manje proklizavanja, meni na mome 549 ne trebaju jer s traktorom radim lakše poslove i bolje mi je da što manje sabija zemlju..

Ti imas i prednju vucu pa ide,da vidite 533 kaj radi kad nazad na svakoj felgi ima po 120kg rastura.

Kolega, daj koristi opciju "EDIT" kad nadopunjuješ post, odnosno kad odgovaraš na dva različita citata, zbog toga da nebudu dva tvoja posta zaredom. Ispravio sam več puno puta, moram te upozoriti radi reda na forumu! Jednostavno kad citiraš nečiji post, kad klikneš na opciju REPLAY, samo iskopiraj sav tekst, vrati se nazad i onda editiraj svoj zadnji post i ispod odgovora zalijepi pa zatim odgovori, nakraju češ dobiti takav post kakav imaš tu gore kojisam ja uredio. Nadam se da se razumijemo!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Na 533,539,540,549imt.malo su lagani na zadnjem kraju i mislim da bi im utezi pomogli.



za poslove koje obavljaju, težina je dovoljna, jedino kada 533 vuče 2x10 onda bi možda malo i trebalo vode u gumama, a sa jednom brazdom i nije potrebno
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Dok ore je ok al u sumi mu fali visine al treba pazit i sve je ok.

-je vraga ,susjed ore i sjedne na susjednu među ,tako mu se i par puta dogodilo kod vađenja jaraka,zadnje dvije brazde odore malo dublje i ferđo lagano sjedi i zove upomoć :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dok ore je ok al u sumi mu fali visine al treba pazit i sve je ok.

-je vraga ,susjed ore i sjedne na susjednu među ,tako mu se i par puta dogodilo kod vađenja jaraka,zadnje dvije brazde odore malo dublje i ferđo lagano sjedi i zove upomoć :)

Da kad ore dublje zna se desit da sedne malo al dobar susjed to rjesi brzo zato si moramo biti dobri radi takvih stvari.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
uhh..tak je i moj kum oral sa 539 i jednobrazdašem..htio je izorati čim dublje ustvari kak bude mogel vuči...i i dojde več k rubu zemlje i samo su se kotači počeli vrtjeti v zraku...nasjel je...i nakraju ga je tata vukel z našim 2 put okolo...pošto je susjed(zemlje) preoraval na kumovo kaže tata nek pusti plug kolko more v zemlju dok su orali među ...i za par dana je ovaj nasjel z 533 ali ga nije htjel iti zvlačit i od onda je naučil lekciju i sad se drži međe...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
problem je ako oreš na onom poteznicom za berač, onda jako lako sjedne......
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mislim da bi ferdo trebal imat 12.4 gume i utege na felgama i nebi mu smetalo nasjedanje i bolji bi grif imal pa bi potezal ko mina bez proklizavanja naravno s jednobraznim i s 10"dvobraznim plugom.
Susjed je ovu jesen kupil nove trayalke 12.4 i traktor izgleda super i 7,8cm je vislji.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Mislim da bi ferdo trebal imat 12.4 gume i utege na felgama i nebi mu smetalo nasjedanje i bolji bi grif imal pa bi potezal ko mina bez proklizavanja naravno s jednobraznim i s 10"dvobraznim plugom.
Susjed je ovu jesen kupil nove trayalke 12.4 i traktor izgleda super i 7,8cm je vislji.

539 jos i da ali 533 nema sape za to...sira guma prije se zajede u blatu slabiji je vise trosi ma ja se ne bi slozio da ferku trebaju 12,4 gume 11,2 njemu taman...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
539 jos i da ali 533 nema sape za to...sira guma prije se zajede u blatu slabiji je vise trosi ma ja se ne bi slozio da ferku trebaju 12,4 gume 11,2 njemu taman...

Ma sa 11.2 on radi super i taman su mu al 12.4 nisu prevec a kad ga prikolica stisne u masnom brdugili kad ore po mokrom dobro dojdu a pogotovo kak sam vec napisal s utezima ili voda u gumi kak je jedan kolega prije mene rekel.
A potrosnja mu je fakat mala pa to malo vise nema veze a puno vise daje.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Dečki... kaj će vam utezi !!? Malo više papice i gemišta, par kila gore nabaciš i ato utega ! Svaki put kad sjedneš na traktor - dobro se napapati i popiti koju litricu...
 

pege25

  
Tu od
5 Kol 2010
Poruka
53
Bogami ja imam proljetnog oranja 35ha samo ne znam kad ču kad sad javljau opet kišu ..uh ljut sam ko leptir

@welger pošto takav plug?...fino to radi
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja imam zimsku brazdu i za sada je dobro ali vidim da se nekima več dosta trave pojavilo na zimskoj brazdi.Mislim da bi ove godine bilo bolje tko bude orao u prolječe,bude sigurno i prije mogao u polje nego ja u zimsku brazdu.Kak puno ljudi nije stiglo poorati u jesen zemlju,pa bila je dobra jesen,dalo se orati do prvog mijeseca kod nas.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ja imam sve za proljetno oranje,nešto za zob,malo za suncokret i kukuruz,nisam orao jesenos zbog gnojiva,sad pod plug i oranje i kod mene na terenu bude išlo prije ovo neorano nego koje je obavljena zimska brazda,situacija je takva da je zemlja jako mokra do čak metar dubine,provjereno na zemlji,ali duga je godina pred nama
 
Posljednje uređivanje:

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ja imam zimsku brazdu i za sada je dobro ali vidim da se nekima več dosta trave pojavilo na zimskoj brazdi.Mislim da bi ove godine bilo bolje tko bude orao u prolječe,bude sigurno i prije mogao u polje nego ja u zimsku brazdu.Kak puno ljudi nije stiglo poorati u jesen zemlju,pa bila je dobra jesen,dalo se orati do prvog mijeseca kod nas.

Mi smo od 1.12 jedva 10ha izorali stalno je blato
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh