• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Hvala. Kad sam oro s 549 i plugom10" prosirenim. Istego sam lanac toliko da je puko kod poluga kad sam ga zavario i malo ojaco bio sam ubjedjen da je do lanca,a ne do pluga. kasnije u oranju sam otkino nosac lanca onaj do tocka.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
meni je tata uvijek govoril i prije nego je bobo lijepo objasnil da nikad ne stežem lance nego da okrenem osovinu al ga ja nisam nikad slušal...mada ga i nije nešto vukel na stran al ipak...sad je naštelani kaj ti je lijepo za vidjet kak ide plug za traktorom bez greške i po jednoj liniji...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da kolko je ljepse i lakse i traktoru i tebi kad je sve super nariktano,a vjerojatm i manje trosi.:(hi):
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Današnje oranje:
20571970.jpg


20571963.jpg


Oralo se sasvim solidno..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kod nas cjeli dan pada kisa ni u sumu nisam mogel rusat a kamoli na njivu.:(doh):
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dobro, zašto ne vuče plavca :) Ubiti di je hurli i šveđan :)

Nije mi volja više radit s XT,postao mi dosadan:eek::
CLAAS nije za 3br,a i ljepše je s njim orat..Veliki plug isto doma stoji,čeka bolje dane kad dođe neki crveni traktor e onda ču ja orat s njim:icon_wink:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Evo malo oranja od danas..:(hi):
dsc0023lm.jpg
[/URL][/IMG]
dsc0025no.jpg
[/URL][/IMG]
dsc0036se.jpg
[/URL][/IMG]
dsc0037ko.jpg
[/URL][/IMG]
dsc0038cd.jpg
[/URL][/IMG]
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Nije mi volja više radit s XT,postao mi dosadan:eek::
CLAAS nije za 3br,a i ljepše je s njim orat..Veliki plug isto doma stoji,čeka bolje dane kad dođe neki crveni traktor e onda ču ja orat s njim:icon_wink:
Jesi probao Overuma sa Classom? Kolika ti je najmanja colaža na Overumu?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Koji su to plugovi?kaj su novi?

To je IMT 756, star je kao i traktor, znači 13-ta mu godina ide i nismo zadovoljni sa plugom, bila je odpala zadnja brazda i ona osovina je se vrtila gdje stoji ona ručka za štelanje, pa je tako cjeli plug izvaren, a i smotan je malo tako da je s njim teže i orati..:mur:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To je IMT 756, star je kao i traktor, znači 13-ta mu godina ide i nismo zadovoljni sa plugom, bila je odpala zadnja brazda i ona osovina je se vrtila gdje stoji ona ručka za štelanje, pa je tako cjeli plug izvaren, a i smotan je malo tako da je s njim teže i orati..:mur:

Da to je koma i ni bas lako s njim orat odnosno nastelat.
Ja imam takav samo visoki 87god ima onu kosu stangu okruglu cjev a tvoj je kvadratni.
Ja sa svojim nisam imal nikakvih problema.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Da to je koma i ni bas lako s njim orat odnosno nastelat.
Ja imam takav samo visoki 87god ima onu kosu stangu okruglu cjev a tvoj je kvadratni.
Ja sa svojim nisam imal nikakvih problema.

Pa i moj je visoki..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ovaj s kockastom cijevi je vjerojatno neka kopija IMT-a. original IMT se nebi tako krivio i pucao. Ja imam stari 755. još uvijek radi i nije nigdje iskrivljen

sigurno se nisu ni ovi krivili bezveze..tj.neko je zakačio nešto u zemlji tvrdoga ili je udario nekam z njim...dečki lijepo to vam ide..ali mi več razmišljamo o zatvaranju brazde a ne tek o oranju heheh...znam da se kojput nestigne ili su uvjeti katastrofa ali...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
sigurno se nisu ni ovi krivili bezveze..tj.neko je zakačio nešto u zemlji tvrdoga ili je udario nekam z njim...dečki lijepo to vam ide..ali mi več razmišljamo o zatvaranju brazde a ne tek o oranju heheh...znam da se kojput nestigne ili su uvjeti katastrofa ali...

ovo je ostavljeno za izvoz stajskoga gnoja tu je bila djetelina 7 godina, tako sam i prošle godine u proljeće orao stajski gnoj, bacio ureu po njemu i tu je kukuruz bio najbolji, a ove godine će mo vidjeti, ni jedna nije ista..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ovo je ostavljeno za izvoz stajskoga gnoja tu je bila djetelina 7 godina, tako sam i prošle godine u proljeće orao stajski gnoj, bacio ureu po njemu i tu je kukuruz bio najbolji, a ove godine će mo vidjeti, ni jedna nije ista..

Da upravu si al ne zgleda mi da je visok.:(:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A je visok je nisam dobro pogledal,al tanjur spusti dublje i stavi prednji tanjur i pe jos lakse!:(rofl):
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
A je visok je nisam dobro pogledal,al tanjur spusti dublje i stavi prednji tanjur i pe jos lakse!:(rofl):

Eto vidiš..Ma to je ostalo tako od jesenskog oranja, ovo je plitko orano, a nisam imao takav ključ u traktoru da ga spustim..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh