• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Lakse mu je jer dio brazde skine taj mali predplug i veliki nema onu kolicinu za dignut i kad mali skine potrga prvi sloj koji je povezan korjenjem i zagazen traktorom.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
traktoru nije ništa lakše vuči..isto mu je ili bude brazda(daska) trgala ili pretplužnjak zemlju...samo kaj dok su pretplužnjaki,oni lijepo zagrnu gornji sloj(biljnu masu) u jarak i onda brazda samo još gore poklopi kaj se u večini slučajeva niti ne vidi van ...a dok je crtalo ono lijepo odreže liniju kud ide zid brazde tak da brazda takoreči niti ne lomi zemlju nego samo preokreče,ali dosta se zna i štopati kada je puno mase i nemože sve prerezati..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Puno ljudi oru tak da prikopci plug i vuce ga tak kak ga je prikopcal i on ore.
Plug treba znati stelati i to na fino inace to nije oranje,em se muci traktor em vise goriva potrosi em nikak ne izore.

Opisi ti kak stelas i koliko jaraka ostavljas?
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Evo ja vec tri dana orem ljetnu brazdu:icon_rofl: vlage taman dubina cca 50 cm. bas se fino rasipa. Glavni akter yamaha 70 ks. Sala mala:icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl: oree se po moru.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
šteta pa nema neka opcija za staviti "sviđa mi se" na odgovore, mislim da bi zadnja dva odmah kliknul :)

@imt555: pitanje ti nije nešto najjasnije, što te točno zanima, plug, traktor, zemlja, dubina, godišnje doma...?
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
@ imt 555

nemoj se ljutit, ovo je s dobrom namjerom: imaš 272 strane ove teme i objašnjeno jaaaako puno toga, da ne kažem sve, od kopčanja pluga za traktor, štelanja i sve ostalo. Samo pročitaj cijelu temu (ja jesam da ne ispadne da pametujem) i sve će ti bit jasno
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Evo oranje od sinoć, tj. prašenje strništa, malo lošije slike, mrak je padao, oralo se do dugo u noć jer ne mogu spavati pa da potrošim to vrijeme nekako! :icon_pidu:
aoru.jpg
[/URL][/IMG]
2nu0.jpg
[/URL][/IMG]
gd8w.jpg
[/URL][/IMG]
tn0x.jpg
[/URL][/IMG]
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@MrSima da ne bolujes od nesanice kad nemozes spavat:icon_mrgreen::icon_mrgreen: jel ces sta sijat tu ili ce tak ostat??
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
ljepo se ore ima dosta vlage , a jel ti nesmeta to drvo na pola njive :icon_scratch: ja bi to rušio čim bi došo na njivu a ne 100 pta ga obilazit :icon_weed: :icon_weed:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ja sam upravo dosal doma,išal sam za probu izorati 300 čhv .. ali blago receno katastrofa...tvrdo,zemlja suha,pucine su i po par cm...slika nema jer bilo je nabrzinu,i zaboravil mobitela...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Sijati neću ništa, na ovih 40 stupnjeva što najavljuju ne bi ništa ni niknulo, a kišu ne najavljuju skoro, vlage za oranje ima dovoljno i zemlja se jako ljepo rasipa, ali i ta zemlja je laka za obradu.. Što se tiče drveta zemlja je u zakupu tako da drvo mora stajati tu (jabuke za rakiju trebaju) Jarak ide točno posredini tako da obilaženja nema, jednom samo dignem plug zbog drveta..Više je pravla problema bandera koja je bila odrezana ravno sa zemljom pa je 5-6 godina trebalo pogoditi gdje je ona, a nikako da strune, al proššle godine mi dosadila i uzeo sjekiru i izcjepo je u zemlji, sad je više nema.. Danas je orano dalje isti tip zemlje i rasipa se još bolje..:icon_pidu:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh