• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mi smo nedavno zaorali strniste i travu i isel sam plitko oko 15cm jer tu nebumo nista sijali a kad je plice masa bolje istrune jer ima vise zraka a bez kisika nema truljenja biljaka. A ambrozija nije jos pustila sjeme.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Sad predvečer sam išao uzorati jedan stari ljulj od 2 godine,ove godine se pokosio 4 puta za zeleno,sva sreća što nisam brz inače bi plug bio pokojni,totalni paradoks,u nižem dijelu oranice tvrdo kao beton a na brijegu ideaalno:confused::confused:,samo dve brzinske slikice,prašilo se abnormalno,

Uploaded with ImageShack.us,

Uploaded with ImageShack.us,:eek::eek:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Išao u subotu navečer zadnju parcelu poorati što mi je bilo u planu i toliko je se zemlja prosušila za jedan dan da nije za vjerovati, u petak se zemlja rasipala ma milina, a u subotu navečer samo buse ispadaju i zemlja suha, sad da dođe neka kišica pa stajski izvesti i zaorati na jednu što sam si ostavio...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod nas je toliko suvo da se ni plug nemoze zabosti u zemlju.beton beton.i nepomisljam orati jos dok nenakisne dobro. malo je trava poterala po strnjici ali sad ce glifosav da se poprsce i cekamo dobru kisu prvo. pre neki dan umalo nisam polomio kardan na frezi dok sam pofrezovao 5 ari.kao kamenje da melje.ali nije ni cudo na ovim temperaturama preko 40 skoro 20 dana
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
gledam dvije stranice unazad i nevjerujem,
kakvu neki ljudi zemlju imaju, covjecee....

ja gdje god orem svoju zemlju, izbacujem table slanine,
a da nepricam kako se traktor osjeca...

a kolega koji radi 100 hektara, do nedavno je oro sa 3 brazde 16 cola i deutz 100 konja,
ubio je traktor, a sad isti plug vuce sa 165 konja i valja, cak razmislja o 4-oj brazdi,
to bi mozda bilo taman!

ova vasa zemlja *NEWHOLLAND, *Dado121 i *kikic MF je fantazija!!!

:)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
kod mene kad su idealni uvjeti za obradu zemlja je i više nego lako za obraditi, ali kad je močvarno, ili suho obrada je katastrofalna. ima i kod mene svakave zemlje, tam po brdinama ona je teška u pm, al na ravnici je ok.....
prevladava rastovača i ilivaća kod mene
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
gledam dvije stranice unazad i nevjerujem,
kakvu neki ljudi zemlju imaju, covjecee....

ja gdje god orem svoju zemlju, izbacujem table slanine,
a da nepricam kako se traktor osjeca...

a kolega koji radi 100 hektara, do nedavno je oro sa 3 brazde 16 cola i deutz 100 konja,
ubio je traktor, a sad isti plug vuce sa 165 konja i valja, cak razmislja o 4-oj brazdi,
to bi mozda bilo taman!

ova vasa zemlja *NEWHOLLAND, *Dado121 i *kikic MF je fantazija!!!

:)

Tak je i kod mene kolega :(. Zemlja teška za obradu gdje koja pravulja ili pjeskulja ostalo sve "crna" zemlja i sve sa dosta kamena...
 

BioBela

Član
Tu od
11 Kol 2013
Poruka
63
Kaj to znači prašenje strništa

To je plitko oranje odmah nakon žetve. Dok je pšenica (ili koja bilo druga žitarica) na njivi, svojim gustim sklopom zasjenjuje tlo i sprječava gubitak vlage. Poslje žetve, tlo je golo i voda počinje isparavati iz tla. Prašenjem preikadamo kapilare i čuvamo vlagu u tlu. Isto tako rješavamo jedan dio korova.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
zaoravanje gnoja...
zemlja najbolja za sijanje
4qhf.jpg

r9xn.jpg

40im.jpg

7n13.jpg

om0j.jpg
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Pogledaj bolje budeš videl da nije dobro naštelan prva ide dosta dublje od treče, a vidi se i kad je spušten da treča ne dodiruje zemlju.
prvi je več u zemlji kad treči počne ulazit.
trebal je još rastegnut top link,
je da je zemlja suha ali u mokroj taj 567 ak sam dobro videl nebi vukel taj plug.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh