• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
tugo moja da je meni takva rastresita zemlja. da sam i frezom prosao kod mene nebi se tako isitnila. kod nas se jos neore mada je palo malo kise.poprskao totalom pa tek za 20-30 dana ako jos nakisne krecemo u oranje. inace bi bilo povuci potegni
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Po čemu se razlikuje plug koji ima rešetke od običnog

Kolko sam ja razmil je on za tvrđa tla, lakše se vuče i odma lagano rastepe brazdu ne ostaneju cijele gromade ko kod punih dasaka!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Po čemu se razlikuje plug koji ima rešetke od običnog

Jedan je supalj a drugi nije. Zezam se. :icon_wink: Puna daska bi bila za lakse zemlje a resetka za teze ali ni to nije pravilo ako sam u pravu. Stvar je tvog odabira
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=tlpZWu2REzo&feature=youtu.be[/YT]

overum/agrolux + fiat 180-90


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=MpCZ00ZzaJQ&feature=youtu.be[/YT]

peterobrazni diskosni + same antares 110
 

MF 4445

Član
Tu od
19 Tra 2013
Poruka
84
Kod mene se isto oralo i mogu reć da nije išlo loše...zemlja nije presuha.Sve u svemu ja sam zadovoljan
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svaka cast ljepo ide.
Pise u prirucniku imt preporucena min. Snaga traktora 60ks za imt 3brazde.
Koji je tvoj model pluga?
 

Draza89

Novi član
Tu od
14 Ruj 2013
Poruka
21
Svaka cast ljepo ide.
Pise u prirucniku imt preporucena min. Snaga traktora 60ks za imt 3brazde.
Koji je tvoj model pluga?

Ide dobro, kod nas su vjerovatno laksa zemljista, mada ima dosta i pseudogleja, ali opet lijepo izore.. Model je 756..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kako ciji....
Moj zadnja dva tjedna izvlacenje hrastova i voznja drva doma.
Kad krene berba kukuruza onda budu u polju grmili.....
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
ja danas oral za repicu(malo kasnim al valjda bu rasla), do 15 cm mokro a dalje suho da se skoro i prasilo, ko bi rekel nakon ovih kisa da bu tak.
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Bok, kupujem uskoro "novi" traktor, voćar, i prve gume su mu 280, a zadnje mislim 380, pa me zanima, budući da s njim trebam i izorati koju parcelu, dali ću imati problema sa oranjem, budući da su gume dosta široke. Za plug imam olt 2x12".
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Bok, kupujem uskoro "novi" traktor, voćar, i prve gume su mu 280, a zadnje mislim 380, pa me zanima, budući da s njim trebam i izorati koju parcelu, dali ću imati problema sa oranjem, budući da su gume dosta široke. Za plug imam olt 2x12".

Nece imati nikakavih problema prilikom oranja
Usput kakav :tractor: kupujete?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jučer sam malo orao za lucernu i dts.
Ide SAME bolje neg dok je bil novi!!:)





Pošto smo trenutno pri nekim novcima, ako slučajno zna netko za kakav IMT trobrazni plug 14" nek mi javi, pošto je u oglasima nikakva ponuda!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh