• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Oranje novim plugom,samo za probu. plug jos nije podesen kak se spada,cekam kolegu koji bude to napravil,ali mi nije vrag dal mira,pa smo ga utjerali u najgoru zemlju koju imam,bila je 4 puta navodnjavana + 15-20 prohoda traktorom kroz godinu,znaci,uvjeti su jako losi,plug je podesen na 16".

http://www.youtube.com/watch?v=ogXXBrQY2lY
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Oranje novim plugom,samo za probu. plug jos nije podesen kak se spada,cekam kolegu koji bude to napravil,ali mi nije vrag dal mira,pa smo ga utjerali u najgoru zemlju koju imam,bila je 4 puta navodnjavana + 15-20 prohoda traktorom kroz godinu,znaci,uvjeti su jako losi,plug je podesen na 16".

http://www.youtube.com/watch?v=ogXXBrQY2lY

Bome zeko rže nije mu svejedno... Kolika je dubina ne vidim sa slike?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jako teska i neravna zemlja,ljepo okrece,al mi se cini da si napel lance na polugama,kad je plug dobro postelan lanci bi morali biti labavi dok ores.
Mrcina od brazde i zetor ima kaj vuc.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
dubina je oko 33-35. Bi on oral,samo je pitanje kak dugo. no,kad se sve to poslozi,trebalo bi funkcionirat. reko mi je prijatelj koji ce mi to postelat da za nedjelju pripremim kljuc 24,gajbu pive i pola rali zemlje,i plug bude orao sam! :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ma necu covjeka u nedjelju odvajat od familije a da mu ne platim. Pivo je među prijateljima sredstvo placanja,a i povecava koncentraciju! :)
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
ma necu covjeka u nedjelju odvajat od familije a da mu ne platim. Pivo je među prijateljima sredstvo placanja,a i povecava koncentraciju! :)

Pravi plug,svaka čast,taman za Zetora.Stavi si još malo utega napred ako nemaš,još če bolje iči.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
hvala! imam utega 350kg na prvom kraju,vise ne ide! ovo oranje je u svakom slucaju lose napravljeno,i kolje traktor. no,plug se stvarno brzo moze nastelati od 10" do 16" pa budemo kombinirali. nisam uopce probal orati mekse zemlje da vidim kak tamo ide,ali bude i to doslo na red.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
današnje oranje za ječam , nekih 2,5 ha , rauola negdje zmalčirana negdje ne , navožena gnojnica i udri...






[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Y-4HVh6ZzVY[/YT]
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Odlicne slike.
danijel,vidim jos se nije do kraja skinula boja sa kuhn-a,heh

matija,oranje dobro izgleda,tako ce biti i kod mene posto nemam malcera.
koji jecam planiras sijat,gnojidba,...?
nesto se zanimam za to,pa bi mogao to malo opisat prije sjetve u odgovarajucoj temi.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Neznam jeli itko ikad s ovog foruma probal zaoravat kukuruzovinu onak na rastu -ručno branu,z IMT 14 cola visoki klirens .Znam da bi bil problem na uvratinama al bi jako pojeftinilo jesensku obradu .Ak je neko probal molim da stavi i slike da vidimo na kaj to liči.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Mi smo nekada zaoravali sa 12" visoki klirens i jako malo je znalo ostat vani, kasnije je kuplje berač i to je postalo povijest.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Neznam jeli itko ikad s ovog foruma probal zaoravat kukuruzovinu onak na rastu -ručno branu,z IMT 14 cola visoki klirens .Znam da bi bil problem na uvratinama al bi jako pojeftinilo jesensku obradu .Ak je neko probal molim da stavi i slike da vidimo na kaj to liči.

ako je jednobrazni, mislim da nebi trebalo biti problema, jer lijevi točak ti pogazi kukuruzovinu, jer u svakom prolazu, točak ide skoro trag do traga......imam i ja jedan manji komad, što je ručno obran, pa ću tako morat napraviti........
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Neznam jeli itko ikad s ovog foruma probal zaoravat kukuruzovinu onak na rastu -ručno branu,z IMT 14 cola visoki klirens .Znam da bi bil problem na uvratinama al bi jako pojeftinilo jesensku obradu .Ak je neko probal molim da stavi i slike da vidimo na kaj to liči.

Ja sam danas jedan komad koji mi je premali za berac kratak a sirok. Orem sa OLT 16" jednobraznim plugom i dobro zaore. Ne ostaje skoro nista vani. Inace da se i sa 10" dvobraznim ali ne zaore tak dobro.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Dok sam bio klinac ručno se bralo (nije bilo toliko berača) i sve se oralo sa ursusom 355 i imt 755 vk. Rjetko je kad šta ostajalo vani. Nekad ovisi od zemlje, nekad od pluga ,a nekad i od majstora za volanom.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kolega ja sam prošlo prolječe dobil u obradu jednu zemlju od 650 čhv-a na kojoj je bil kukuruz ručno pobran i pun drača u pm! Dva tjedna sam čekal lika kaj mi to zmulča, nazadnje sam pop... uzel tanjurače, potanjural i sa mojim slavoncem sve izoral, jer nemam bolji plug, neču reči da mi se nije štopalo, dvaput mi se nabralo ispod druge brazde i to je sve ostalo je bilo čak i više nego dobro tak kaj sam se i sam sebi čudil, tak da sa 14 cola nemaš opče kaj misliti prst u uho i sam po gasu mora iti kaj v kuminu!:(y)::biggrin:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh