• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,627
Turopolec ja sam to tako radio godinama dok smo kukuruz brali ručno i to sa IMT10 cola niskim i išlo je jako dobro ,ništa nije ostajalo vani.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Neznam jeli itko ikad s ovog foruma probal zaoravat kukuruzovinu onak na rastu -ručno branu,z IMT 14 cola visoki klirens .Znam da bi bil problem na uvratinama al bi jako pojeftinilo jesensku obradu .Ak je neko probal molim da stavi i slike da vidimo na kaj to liči.

Pa ja sam puno puta zaoravao stoječu kuruzovinu sa imtejovim jednobrazdnim plugom 16 cola,išlo je super,rijetko se gdje vidi kuruzovina vani,al to je bilo davno,prije 20 godina od prilike kada sam imao manji traktor i manje zemlje radio.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
predplužnjaci prodani još odavna , nema ikakve potrebe za time kod mene...
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Na prvoj i trečoj slici zemlja je odlična bez kamenja ,osobito na trečoj tak je crna ko slavonska...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Oranje za sjetvu tritikala:
21155818.jpg

21155817.jpg

21155808.jpg


Uvjeti jako dobri :icon_super:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Marko sjedni 5 :icon_super:
Odlicno izgleda!!!
U kojoj brzini ores? I cemu utezi naprijed?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Orem u 2 multi-power...
Utezi su više radi estetskog izgleda,nekak mi traktor ljepše izgleda s njima..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Za ovakvu veliku parcelu je ovaj traktor najbolji,pa vidi samo kako je velika,stane u cijelu sliku fotoaparata..:icon_e_wink:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pozz oraci
ajd jedan savjet i pomoc.... Dobio sam na koristenje jednu parcelu, cca 1. ral velicine... Naravno da to godinama nije obradjivano ni koristeno, tako da sam si i ja dao truda i najprije je dobro izmalcilral i sredil onu silnu travurinu, kupinu, sipak, grmlje.... Naravno da ja nisam ni neki orac, ali sam se ipak upustio u tu avanturu koja bas i nije najslavnije krenula, a ni zavrsila ( a zavrsila jos i nije ) ! U cemu je moj problem neznalice u oranju .... Ta parcela, gledajuc je po duzini, naginje u lijevu stranu i do podosta tako da mi se brazde vracaju kao da nisu ni okrenute plugom .... tako ta parcela vodi do polovice, a onda se " preokrece u ravnicu koja opet pada prema napred ( ide u jarak ) ....I ?? Kak da ja to orem ??
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Pozz oraci
ajd jedan savjet i pomoc.... Dobio sam na koristenje jednu parcelu, cca 1. ral velicine... Naravno da to godinama nije obradjivano ni koristeno, tako da sam si i ja dao truda i najprije je dobro izmalcilral i sredil onu silnu travurinu, kupinu, sipak, grmlje.... Naravno da ja nisam ni neki orac, ali sam se ipak upustio u tu avanturu koja bas i nije najslavnije krenula, a ni zavrsila ( a zavrsila jos i nije ) ! U cemu je moj problem neznalice u oranju .... Ta parcela, gledajuc je po duzini, naginje u lijevu stranu i do podosta tako da mi se brazde vracaju kao da nisu ni okrenute plugom .... tako ta parcela vodi do polovice, a onda se " preokrece u ravnicu koja opet pada prema napred ( ide u jarak ) ....I ?? Kak da ja to orem ??

pa i ja orem brazdom prema gore i nema veze...tu i tam padne koji komad brazde u jarak od pluga al nebitno je to
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
ma.... nebitno bas i nije.... kad dodjem na tu brazdu sa traktorom, digne mi plug i nevalja ni ta brazda ....
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
ma.... nebitno bas i nije.... kad dodjem na tu brazdu sa traktorom, digne mi plug i nevalja ni ta brazda ....

a da probas nabavit negde lijevi plug i ores prema dole?
mi oremo jedne godine s 2x10 lijevi a jedne s 2x12 desni
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Nema teorije da ga negdje ima u mom kraju ili blizoj okolici .... Vec mi se mota po glavi da to izorem poprjeko :icon_e_wink:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh