• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Za cijenu imt pluga kupis pto i slavonca 16" i ima plugove za sve prilike.

Mislis na jednobezobraznog slavonca ??! A gle.... ne trebam dva pluga ! Sad se dogodilo to kak je, a inace orem samo zimsku brazdu za kukuruz, znaci jednom godisnje !
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,218
kupi slavonca 2x12,ja ga imam
moj 533 ga lakse vuse neg neki 2x10''
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Mislis na jednobezobraznog slavonca ??! A gle.... ne trebam dva pluga ! Sad se dogodilo to kak je, a inace orem samo zimsku brazdu za kukuruz, znaci jednom godisnje !

Onda definitivno jednobraznog slavonca16" malo duze ores ali nema brige oko stopanja i nemoras malcirati. On zaorava sve nis ne ostaje vani. Mozes puno dublje s njim orati.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Onda definitivno jednobraznog slavonca16" malo duze ores ali nema brige oko stopanja i nemoras malcirati. On zaorava sve nis ne ostaje vani. Mozes puno dublje s njim orati.

Hvala na savjetu, ali mislim da bu ipak dvobraznjak 10 " pobjedil, jer ga ovdje, oni koji oru, vise koriste nego jednobraznjak . I imaju dobre prinose za ovu zemlju ovdje ! Bojim se predubokog oranja, jer mi dignul onu mrtvu zemlju, a to nije dobro ....
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,218
kak oces,moj je visoki,mi oremo s njim oko 35 cm


600584_538475769532251_2005757187_n.jpg


541978_480690768644085_1984883851_n.jpg
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja imam olt alkara 2x12"vk ja sam zadovoljan kak ore imo sam i batuje 2x10" nije mi bio nesto plug par puta sam ga i rastrgo slab plug za tesku zemlju!!
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,218
mi smo isli dedi orat jednu njivu sa 533 i nasil savoncem 12'' jer on nije mogo sa 540 i 2x10''
a njegov ima i šperu a moj ne

nema logike

230691_480759375303891_2043751745_n.jpg


582303_480761691970326_202192692_n.jpg
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@tino7530 ima ti puno do pluga tvoj je bolji i normalno da lakse ore!!
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
A i puno je do vozača,dal zna uštelat plug i sl. ja sa svojim 540 i 2x12" još nisam naišao na zemlju koju nisam mogao orat,i rjetko koristim šperu za oranje,neki dan baš iz zezancije orao dio njive uzbrdo i iznenadio se kolko znače nove gume,do sad sa starima proklizavao i nizbrdo
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,218
A i puno je do vozača,dal zna uštelat plug i sl. ja sa svojim 540 i 2x12" još nisam naišao na zemlju koju nisam mogao orat,i rjetko koristim šperu za oranje,neki dan baš iz zezancije orao dio njive uzbrdo i iznenadio se kolko znače nove gume,do sad sa starima proklizavao i nizbrdo

tata je orao s obama, i nista
 

stiv3060

Novi član
Tu od
2 Tra 2013
Poruka
12
A i puno je do vozača,dal zna uštelat plug i sl. ja sa svojim 540 i 2x12" još nisam naišao na zemlju koju nisam mogao orat,i rjetko koristim šperu za oranje,neki dan baš iz zezancije orao dio njive uzbrdo i iznenadio se kolko znače nove gume,do sad sa starima proklizavao i nizbrdo[/Q


Nisi ti onda naisao na pravu zemlju. Moj MF-3060 ima posla na nekim mjestima i to sa 2x14 plugom, a kamoli nece imt. Istina je nije sve ni u traktoru, treba znat nastelat plug, ali neke zemlje su stvarno za....., em su na brdu, a još k tome i teške za obradu. I mi smo prije orali sa imt-om i zetorom, al s imt-om je to bila živa borba, ajde zetor ide bolje u oranju. Možeš samo sanjat oranje uz brdo, ima on kaj vuci i niz brdo.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,218
Nisi ti onda naisao na pravu zemlju. Moj MF-3060 ima posla na nekim mjestima i to sa 2x14 plugom, a kamoli nece imt. Istina je nije sve ni u traktoru, treba znat nastelat plug, ali neke zemlje su stvarno za....., em su na brdu, a još k tome i teške za obradu. I mi smo prije orali sa imt-om i zetorom, al s imt-om je to bila živa borba, ajde zetor ide bolje u oranju. Možeš samo sanjat oranje uz brdo, ima on kaj vuci i niz brdo.

ove godine je zemlja stvarno sjebana od onog pola meternog snijega...
susjedu sam orao nizbrdo i nije islo u prvoj,samo se guši

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Mass8b1fFCk[/YT]
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
A i puno je do vozača,dal zna uštelat plug i sl. ja sa svojim 540 i 2x12" još nisam naišao na zemlju koju nisam mogao orat,i rjetko koristim šperu za oranje,neki dan baš iz zezancije orao dio njive uzbrdo i iznenadio se kolko znače nove gume,do sad sa starima proklizavao i nizbrdo[/Q


Nisi ti onda naisao na pravu zemlju. Moj MF-3060 ima posla na nekim mjestima i to sa 2x14 plugom, a kamoli nece imt. Istina je nije sve ni u traktoru, treba znat nastelat plug, ali neke zemlje su stvarno za....., em su na brdu, a još k tome i teške za obradu. I mi smo prije orali sa imt-om i zetorom, al s imt-om je to bila živa borba, ajde zetor ide bolje u oranju. Možeš samo sanjat oranje uz brdo, ima on kaj vuci i niz brdo.

Vidim da smo iz iste županije pa su nam vj i zemlje koje oremo slične,neču ni komentirat ni uspoređivat tvog MF-a i svogIMT-ja u oranju,al ja ne podrazumijevam oranje uzbrdo sa imtom kao oranje dubine 30 il više cm u brdo od 30% il neznam kolko,konkretno sam mislio na oranje od nekih 20 cm i 10% uzbdice koje sam ja orao,i ne tvrdim da je to išlo kao iz puške al išlo je solidno,bez večeg proklizavanja
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,218
a evo i videa s one njive s velikim nagibom,sta velite na brazde kak su ravne :D

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=w7nb9MhOSvA[/YT]
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Tino... pali stroj, kopcaj plug i gas do mene na oranje .... rakija se pece, gem se trosi, a bit ce i papice
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,218
Tino... pali stroj, kopcaj plug i gas do mene na oranje .... rakija se pece, gem se trosi, a bit ce i papice

heheheh da mogu bi,nemrem zbog policije pošto neam vozački
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh