• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
Odakle razlika izmedu straznjeg lijevog i desnog blatobrana?

Inace, zekina igra.

Ma da Zeko se s tim igra. Inače oremo sa Z6245, ali je ovaj put nešto malčirao pa reko malo da uposlimo i proximu. Zadnji blatobran je pukao kad je bila cisterna zakačena pa je zapeo za neku ručku. Taj blatobran dođe 500kn, a jako su slabi.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Neznam jeli itko ikad s ovog foruma probal zaoravat kukuruzovinu onak na rastu -ručno branu,z IMT 14 cola visoki klirens .Znam da bi bil problem na uvratinama al bi jako pojeftinilo jesensku obradu .Ak je neko probal molim da stavi i slike da vidimo na kaj to liči.

Ja to radim svake godine. Imam dvobrazdni olt 12, nemogu točno definirati koji je ali solidno se to zaore. Uvijek nešto malo ostane vani ali meni ne smeta.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
12 cola. Znači 2X12. Ti imaš isti ovakav samo 10 cola?

Pod hitno si nabavi neki 2x14" visoki plug, jer ovo ti nije posel. pa tu ima sigurno preko 30% žetvenih ostataka vani!
Malo su deflektori krivi, a malo i nakuplja, ipak je to dosta nizak i kratak plug.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Imam Imt -ov plug, 10 coli(755)niski klirens i puno bolje se zaore nego ovo od Zetorproxima. ..Bez ljutnje al ovo je podosta lose,imat ovakav traktor a ovako uradit poso,hm....:icon_scratch:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Taj imt 755 (10 coli) niski klirens moze orati samo strnista ili cistu golu zemlju.. u kukuruzistu on nema nikakve sanse.. jedino ako je jako jako dobro izmalcirano.. imam ga ja i znam o cemu pricam..
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Evo i ja sam malo orao, dosta se teško oralo što me začudilo pošto je dosta kiše palo kod nas...
w7bu.jpg

fncs.jpg

4mma.jpg

xfly.jpg

ne84.jpg

97cm.jpg

0xjb.jpg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Zbilja je dosta suho s obzirom na kiše što su padale,ova plava kombinacija je za +5,:cool2::cool2:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
Pod hitno si nabavi neki 2x14" visoki plug, jer ovo ti nije posel. pa tu ima sigurno preko 30% žetvenih ostataka vani!
Malo su deflektori krivi, a malo i nakuplja, ipak je to dosta nizak i kratak plug.

Da malo se nakuplja, ali ovako se ore već godinama ipak je to star plug. Bilo bi dobro uzeti nešto veće baš zbog zaoravanja kukuruzovine.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
loše,loše :icon_axe:
Gdje si posijo crtala? brazda mora bit cista :(rofl):

plava kombinacija,mrak :icon_cool:
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
A morao sam orati zato da posijemo ječam, na nekim njivama je malo bolja vlaga pa je to u prosjeku oke :D

Dino crtala su kod kuće u šupi ;) Ma jedno nije original od pluga pa ne radi baš najbolje, zato su oba skinuta :D
A plava kombinacija rastura :p
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
Imam Imt -ov plug, 10 coli(755)niski klirens i puno bolje se zaore nego ovo od Zetorproxima. ..Bez ljutnje al ovo je podosta lose,imat ovakav traktor a ovako uradit poso,hm....:icon_scratch:

i ja imam isti takav plug i dobro znam kako on ore. S njim ne možeš ni krenut u kukuruzovinu već je zaštopan...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
a 755 VK sam vidio da dosta dobro radi u kukuruzovini........ja sam imao 2x10 olt, taj je bio samo za strnište i ništa više.......
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Sa 752 jednobraznimVK godinama oremo i dobar je plug, dok nije bilo berača zaoravala se cijela stabljika i jako malo ili skoro ništa je ostajalo vani. Sad za vikend ću probat po prvi put sa Imt 756 VK zaoravat pa cu vidjet kako će ić.
 
Posljednje uređivanje:

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
Taj imt 755 (10 coli) niski klirens moze orati samo strnista ili cistu golu zemlju.. u kukuruzistu on nema nikakve sanse.. jedino ako je jako jako dobro izmalcirano.. imam ga ja i znam o cemu pricam..

ja imam imt 754 i ore kukuruzovinu iza kombajna bez freze bez problema ali iamam jedno crtalo 510 mm a drugo 460 mm
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
ja imam imt 754 i ore kukuruzovinu iza kombajna bez freze bez problema ali iamam jedno crtalo 510 mm a drugo 460 mm

Kakav je to plug, koliko brazdi i koliko cola? nisam prije cul za njega..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
IMT 754 bi trebao biti imt-ov plug sa Kverneland glavama 2x12"
Ja imam IMT 756.25 zahvata 2x12" također s Kverneland glavama.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh