• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
eh,ovo nisam znao! ima tu dosta nauke,nije samo zakopcaj i deri po gasu!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Gogo, da ne kupuješ nove špice, probaj na postojećima, ak ima mjesta, izbušiti rupe 2 cm dalje.
Naravno, ak nisu pretvrde.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
a,ne,ne! pa nisu novi toliko skupi,ne vjerujem da kosta vise od 50e komad?
ne bude mi zao promijeniti kaj se promijeniti mora!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Gogo, rekoh probaj, makar samo na jednoj strani (svejedno, lijevoj ili desnoj). Onda budeš znal pomaže li to ili ne, da nejdeš u trošak bez veze.
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Gogo, da ne kupuješ nove špice, probaj na postojećima, ak ima mjesta, izbušiti rupe 2 cm dalje.
Naravno, ak nisu pretvrde.

Oprosti na pitanju,zašto su te dvije rupe?
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Gogo inače taj šlic za topling na plugu je obično za traktor koj ima EHR hidraulik,to je za fino oranje koj ima tako finu hidrauliku,iza se plug vozi na kopirnom kotaču a napred se drži na rukama traktora,a na Zetoru sam ja kopčao plug na gornju rupu a na traktoru topling na doljnju rupu,nariktam dubinu na toplingu a iza se vozi na kotaču i ručicu hidraulika uvijek gurnem do kraja kada puštam plug i onda je to plivajuči položaj pluga.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ZJ-ako ja probam nesto busiti,probusil budem sam sebe,nisam jako spretan s tim! :) moram i ovako i onako kupiti cistac kopirnog kotaca,pa odmah uzmem i spice,clan Zombie kaze da su oko 70kn,nije nista strasno,a meni budu dugo izdrzali.

MF 698 t- meni je taj kolega rekao da on tako kopca plug,u tu slic rupu i drzi ga na hidrauliku tako da vidi kad klin od toplinka sece gore dolje. a ja nisam razmislio da on ima ehr,i osjet hidraulika preko donjih poluga na claas ares-u,i radio sam krivo. sad znam i to! hebemu,kako rekoh,pa to je cijela nauka. bilo je dobro dok mi je trebao samo stari imt-ov plug!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ima mjesta,ali nisam imao odgovarajuci kljuc kod sebe,pa mi ih je bilo jednostavnije skinuti. to budem isprobal drugi put,pomaknuti ih dalje tak da ono kaj nose,odbacuju ispred pretpluznjaka,a ne iza njega.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Jučer malo orali, mokro je ali nemam šta čekat jer opet najavljuju kišu. I jučer popodne me pratila do samog kraja. Teren brdovit, jedan dio, visi traktor samo kliže kako mu volja. Na kraju je to sve skupa i dobro ispalo.
 

Prilozi

  • 20131012_160553.jpg
    20131012_160553.jpg
    39.4 KB · Pregleda: 137

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
996021_468633613253739_74954693_n.jpg


Jedna od jučer
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možda je hidraulika podešena na plitko oranje. Npr, imt diže plug iz brazde ako je namješteno na veliku osjetljivost.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh