• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Nema teorije da ga negdje ima u mom kraju ili blizoj okolici .... Vec mi se mota po glavi da to izorem poprjeko :icon_e_wink:

mozes i to al je puno vračanja gore dole gore dole xD
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
ionak se moram vracati i orat samu u jednu stranu..... nagib je prevelik, a jos kad bi uso u brazdu s kotacima.... malo se bojim ...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ak ti je plug dobro naštelan nesmije ti vraćat brazdu natrag. Nema veze šta ideš sa kosine na ravnicu ili obrnuto. Ak sam neznaš nariktat plug probaj nać nekog u okolici tko se kuži u to.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Teško je postići kad bacaš brazdu "k brijegu" da se ne vraća. Ja bi htio vidjeti majstora koji to može. Mislim da je to moguće ako imaš plug sa relativno širokim zahvatom po brazdi i ako oreš dovoljno brzo. Još ta njiva koja nije orana godinama, mogu zamisliti kakvi se komadi trgaju i potom vraćaju nazad:icon_axe:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
ionak se moram vracati i orat samu u jednu stranu..... nagib je prevelik, a jos kad bi uso u brazdu s kotacima.... malo se bojim ...

ma nea te čeg bit strah,nije ni mene ovdje bilo :icon_wink:

69670_505542236158938_641451966_n.jpg


306161_506292229417272_1918487707_n.jpg
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Svaka cast Tino !! Ja bi se usidril prema brjegu da tak visim
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Svaka cast Tino !! Ja bi se usidril prema brjegu da tak visim

kao sto rekoh ,jedne godine oremo gore a jedne dolje,prosli tjedan sam tu istu orao prema gore i padali su komadi brazde opet u jarak al nije smetalo bas
evo slike pocetka njive,slikano iz dvorista,ne vidi se ostatak zbog brijega

1375084_591327394247088_810586488_n.jpg
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
ha.... i ravno se jos nisam navcil kak treba, a kamo li tak u krug ...
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Nemoj orati poprijeko ni u kojem slučaju,kise a kasnije i snijeg će samo ispirat zemlju
Nema veze ako se koja brazda vrati,neće se vratit cijelom duzinom,mozda 50cm do 1m,
Druge godine će bit bolje oranje jer ce zemlja biti rahlija,sad je dugo stajala i gornji dio drzi trava,tj.žile kojih ima puno
Nije bitan izgled,bitno je da ju okrenes a zima će napravit svoje

Imao sam takvih problema u ravnici,i nakraju rastego živce, a vrijeme i zima odradili svoje,druge godine milina za radit
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ma znam to. Tak sam vec rijesil jednu zemlju, ali je ta bez nagiba ! Znalo mi se dogoditi da mi se vrati brazda po 5, cak i 10 metara duzine . Popi.. sam !! I na kraju mi jos pukne rucica za podizanje hidraulike i pocne kisa....:(devil):
Sad dok to slozim ( jer sam si zakompliciral nepotrebnim serafljenjem ) :( .... tko zna kad bum opet krenul u akciju ??! Ajde sad da vas odma pitam, mada nije tema ovdje - kupujem plug - da li 755 IMT-ov, ili PTO 2 OLT-ov ??!
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Imam ta obadva pluga. Ja sam zadovoljniji sa oltom. IMT se lakse vuce ali olt bolje okrece zemlju. Nijedan ti nije neka sreca u kuruzovini. Ako kupujes Imt obavezno trazi visoki klirens.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
PTO imam ,dobar plug,spiralna daska odlično okreće i mrvi brazdu(radimo dosta vrta),
mane- slaba konstrukcija,tesko ih je nać da nisu vareni i popigani jer ih traktor od 45-50 ks u ledini razvuče i potrga
Za Imt neznam,nisam koristio
Koristim jednobrazni za tezu i zatravljenu zemlju,za sve ostalo PTO,neradim puno zemlje
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Imam ta obadva pluga. Ja sam zadovoljniji sa oltom. IMT se lakse vuce ali olt bolje okrece zemlju. Nijedan ti nije neka sreca u kuruzovini. Ako kupujes Imt obavezno trazi visoki klirens.

Kukuruzovinu imam na,mjeru najprije pomalcirati sa roto malcerom pa pospricati sa otopinom Uree ( 30 % ), a iza toga zaoravanje !!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
PTO imam ,dobar plug,spiralna daska odlično okreće i mrvi brazdu(radimo dosta vrta),
mane- slaba konstrukcija,tesko ih je nać da nisu vareni i popigani jer ih traktor od 45-50 ks u ledini razvuče i potrga
Za Imt neznam,nisam koristio
Koristim jednobrazni za tezu i zatravljenu zemlju,za sve ostalo PTO,neradim puno zemlje

Ja sam imao Alkara... Sa dvobraznog napravil jednnobrazni... uzas :mad:: Taj ide u staro zeljezo !! Posudio IMT -ov LEMIND ... preobrazba .... Ima susjed PTO koji je jako malo radio pa ga moram pogledat, a hoce ga prodat ! Nasao sam na njuskalu IMT -ov 755 za 2300 ... i sad se i sam pitam koji bi ??!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh