• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Mogao je još jednu brazdu staviti na taj traktorčić,i po tom suncu ga ganjati,mučiti bolje reči,nije taj 565 za tri brazde pa koliko one god cola bile.Priča gluposti,pa dobro crtalo ni jedan onakav nož ne može zamijeniti.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
neznam kak taj 565 ide sa 3 brazde u tvrđoj zemlji,jer kod nas za 3 brazde je treba barem traktor od 90 ks,mislim na brazdu od barem 12 cola
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Tak je i kod mene, ali vidi se i sa videa da taj traktor vrti pod tim plugom i da mu je jako teško jer ga stalno podiže van.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Loše izreduciran prijenos, posebno izražen kod IMT traktora. Uzrokuje upravo to, čak i pri malom broju okretaja motora dolazi do karakterističnog brzog proklizavanja kotača. Pokušali su to ublažiti na nekim modelima s planetarnim reduktorima (taj traktor iz priloga mislim da ih ima), no po meni, nije bilo uspješno. Za mekane terene (pijesak, blato) te gibanje unazad, katastrofa. 6911 bi u ovom slučaju drugačije reagirao.

Bez uvrede.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nema uvrede, ali budimo realni, 35-40 ks po brazdi molit ću lijepo, za svaki traktor postoji određeni plug :)
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Nema uvrede, ali budimo realni, 35-40 ks po brazdi molit ću lijepo, za svaki traktor postoji određeni plug :)

Nije to uvijek pravilo,zavisi od traktora koj je,pluga,nejdu svi isto kao i traktor 90 ks nisu svi isto jaki a imaju 90 ks,zemlja kakva je i najbitnije čovijek koj radi sa time,kako to sve poštela.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nije to uvijek pravilo,zavisi od traktora koj je,pluga,nejdu svi isto kao i traktor 90 ks nisu svi isto jaki a imaju 90 ks,zemlja kakva je i najbitnije čovijek koj radi sa time,kako to sve poštela.

Tako je potpisujem,i jos bi dodao koje gume ima i kolka ripna,vrlo bitno kod oranja.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Nema uvrede, ali budimo realni, 35-40 ks po brazdi molit ću lijepo, za svaki traktor postoji određeni plug :)

35-40ks po brazdi, kako u kojoj zemlji, kako onda 539 vuče 2 brazde 12 cola? Kod mene ima takve zemlje gdje će vući bez problema, a ima i gdje će pod jednom brazdom se patiti, to pravilo 35-40 ks po brazdi ne drži vodu, zemlja nije svagdje ista!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
35-40ks po brazdi, kako u kojoj zemlji, kako onda 539 vuče 2 brazde 12 cola? Kod mene ima takve zemlje gdje će vući bez problema, a ima i gdje će pod jednom brazdom se patiti, to pravilo 35-40 ks po brazdi ne drži vodu, zemlja nije svagdje ista!

Ma to ovisi o zemlji,colaži pluga,itd... Recimo ja mislim da je 30ks dosta po brazdi, ali za 12" plug jer kod mene Zetor 6245 bez problema ore sa 2X12...
 

BioBela

Član
Tu od
11 Kol 2013
Poruka
63
35-40ks po brazdi, kako u kojoj zemlji, kako onda 539 vuče 2 brazde 12 cola? Kod mene ima takve zemlje gdje će vući bez problema, a ima i gdje će pod jednom brazdom se patiti, to pravilo 35-40 ks po brazdi ne drži vodu, zemlja nije svagdje ista!

Naravno da nije svugdje ista. Najpoželjnija je kod nas zemlja slavonska crnica. Imaš onda pjeskovita tla - laka za obradu, ali brzo gube vodu. Imaš i teška glinasta tla - tu je teško pogoditi momenat za obradu. Ili je presuha, ili je prevlažna. Naravno, između je još puno podtipova tala.:=-::=-::=-:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Tako je, ja tako na jednoj parceli, nije velika (2 kj) imam tri vrste zemlje..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
majko mila kakve si buse vadio van,sad če trebat to i rastenjurat...kod mene ništa od prašenja strništa,drač niti ne raste nešto pretjerano,tak da i ako bude treba par put se preleti tanjuračama i gotovo...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Tu na godinu ide kukuruz, možda još u zimi jedno dublje oranje i ne diram više ništa. Sve se nadam kakve kiše koja će to malo natopit da se te grude rasipaju.
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Danas je jedan prijatelj orao strnišće. Iako je ovih dana pala obilna kiša, samo je mokro do nekih 10cm tako da se je prašilo za njim. Ne toliko kolko se je prašilo prošli tjedan, ali se prašilo.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Noćas je kod nas preko 40 litar palo
I jos malo manje protekla 3 dana i također je 10 cm namoklo a unutra bjelo.
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
ljepo se zemlja rasipa,, koja je bila brzina oranja?

i da st se ponovili s manjim traktorom što si se raspitivo ?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
ljepo se zemlja rasipa,, koja je bila brzina oranja?

i da st se ponovili s manjim traktorom što si se raspitivo ?

Brzina je bila 9.5 km/h.

Manji traktor je zakaparen, ali zakompliciralo se...

 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh