• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Nisu pajdo platili 8000 €, platio ga je 14000 KM stim da mu je morao sve 4 gume uzeti, pa ga tek onda moguce je izadje 8000 €..;)
Ali vjeruje traktoru smo mi raili ovdje motor , i predji trap, sad je traktor extra, sigurno ce ga se naderat, ima masinu samo takvu..
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Nisu pajdo platili 8000 €, platio ga je 14000 KM stim da mu je morao sve 4 gume uzeti, pa ga tek onda moguce je izadje 8000 €..;)
Ali vjeruje traktoru smo mi raili ovdje motor , i predji trap, sad je traktor extra, sigurno ce ga se naderat, ima masinu samo takvu..

Nevjerujem da je tada kada je stric bio imao nove gume, posto je ovja bio neposredno po kupovini. Sad neznam da li su poslije kupovali nove. Ako je traktor sredjen onda su mirni duze vrijeme posto nerade nesto puno zemlje
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Nevjerujem da je tada kada je stric bio imao nove gume, posto je ovja bio neposredno po kupovini. Sad neznam da li su poslije kupovali nove. Ako je traktor sredjen onda su mirni duze vrijeme posto nerade nesto puno zemlje

Ma da, nije imao odmah, ali on racuna kao da ce ga izaci 8000 € sa novim gumama..:scratch
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
evo ja i kolega fric u oranju...malo nas je jeb'ala trava al je išlo







kolega fric vozi ferca s kabinom a ja bez...mlo sam pokisel al jbg to je poljoprivreda
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
eee to kumić...poštovani forumaši ovak vam se mi pripremamo za natjecanje orača u Biogradu...hahaha...:lol: :rolleyess: :supz: :gitarist: :cool:
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
eee to kumić...poštovani forumaši ovak vam se mi priprema za natjecanje orača u Biogradu...hahaha...:lol: :rolleyess: :supz: :gitarist: :cool:

ahahahahahaha...još samo pošteni plug treba nabaviti:lol::lol::lol::lol:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
ahahahahahaha...još samo pošteni plug treba nabaviti:lol::lol::lol::lol:

ma kakav pošten...ja sam trebam crtalo dobro stegnut,a ne da ga moram s poteznicom zbijat...haha...i možda skontat da bi mogli na finu hidrauliku stavit,a ne se jeb** po onoj kiši...dobro sad smo sve ukapirali...haha
 
Posljednje uređivanje:
H

Hurlimann86

Guest
Ja sam danas malo orao, na njive je navožen đubar kojeg svaki dan jednu prikolicu izvezemo na njivu i sad je po tome još navožena gnojovka. Do sad još nikad nisam orao sa okretačem ovo mi je prvi put i odmah sam ga isprobao, jako ljepo zaorava friški gnoj ne štopa, a i ambrozija je već podosta izrasla , ali se sve zaoralo jako ljepo i mogu reč da sam zadovoljan sa plugom.



 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ja sam danas malo orao, na njive je navožen đubar kojeg svaki dan jednu prikolicu izvezemo na njivu i sad je po tome još navožena gnojovka. Do sad još nikad nisam orao sa okretačem ovo mi je prvi put i odmah sam ga isprobao, jako ljepo zaorava friški gnoj ne štopa, a i ambrozija je već podosta izrasla , ali se sve zaoralo jako ljepo i mogu reč da sam zadovoljan sa plugom.

Mozes li reci nesto vise o plugu?
 
M

MOCO

Guest
Nešto mi nije jasno kod oranja, gledam na youtube filmiće i primjetio sam da neki ne ulaze u brazdu s traktorom kad oru!? radi se o poljacima,ircima i traktorima od 150ks i plugovima okretačima 5-6brazdi. Oni toliko zakrenu taj plug da im traktor ostane van oranja, kontam da je to zato što imaju široke gume, a i manje ugaze. U stvari neznam
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Dobro si vidio, to su plugovi ciji je radni zahvat cak i preko 3 metra i normalno je da traktor ide ispred pluga otprilike po polovici tog radnog zahvata.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
evo ja i kolega fric u oranju...malo nas je jeb'ala trava al je išlo



kolega fric vozi ferca s kabinom a ja bez...mlo sam pokisel al jbg to je poljoprivreda



koliko sam vidio na forumu, sa 533/539 nitko neore sa 1 brazdom.......svi sa tim malim dvobraznima......iako imam oba pluga, uvijek je puno bolje išlo sa 1 brazdom......i bolje je bilo urađeno.....neznam kako je kod vas?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
H

Hurlimann86

Guest
Mozes li reci nesto vise o plugu?

V&N , 14" , razmak među brazdama 95cm, visina do grede 75 cm, pretplužnjaci crtala, dupli kotač i to je to, a cijena 14000kn.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
koliko sam vidio na forumu, sa 533/539 nitko neore sa 1 brazdom.......svi sa tim malim dvobraznima......iako imam oba pluga, uvijek je puno bolje išlo sa 1 brazdom......i bolje je bilo urađeno.....neznam kako je kod vas?

ee varaš se...ovaj kaj sam ja vozil inaće vuće jednu brazdu,al smo posudili dvije da to ide brže..i da kolega ddalibor je sa svojim bivšim imt-om oral s jednom brazdom..:!:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
brže ide :supz: potrošnja 8 litara za jutro, dok sa 1 brazdom ide na 11 litara :partyman: pa prošle jeseni u teškim uvjetima i do 13,5 litara sa šperom......

sa 1 brazdom ga mogu dublje pustiti.........1x12 je moj......dok kod mene jedan ima 1x14, to je već malo problem, ako su teži uvjeti rada......

na koliko ste duboko orali????

zahvat je bio 50cm ili ste prvu malo smanjili????
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
brže ide :supz: potrošnja 8 litara za jutro, dok sa 1 brazdom ide na 11 litara :partyman: pa prošle jeseni u teškim uvjetima i do 13,5 litara sa šperom......

sa 1 brazdom ga mogu dublje pustiti.........1x12 je moj......dok kod mene jedan ima 1x14, to je već malo problem, ako su teži uvjeti rada......

na koliko ste duboko orali????

zahvat je bio 50cm ili ste prvu malo smanjili????

da ti budem iskren...nisam uopće gledal dubinu oranja sad....
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
brže ide :supz: potrošnja 8 litara za jutro, dok sa 1 brazdom ide na 11 litara :partyman: pa prošle jeseni u teškim uvjetima i do 13,5 litara sa šperom......

sa 1 brazdom ga mogu dublje pustiti.........1x12 je moj......dok kod mene jedan ima 1x14, to je već malo problem, ako su teži uvjeti rada......

na koliko ste duboko orali????

zahvat je bio 50cm ili ste prvu malo smanjili????

orali smo dost plitko...max 18-20 cm...zato kaj je bila trava i nije orano već 5-6 godina....to je bilo samo da se trava okrene...a na jesen bude dublje...zahvat???kak ide plug ide...al bil je pun zahvat ništ nije smanjivano
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Hurliman86 jel moze vise informacija o plugu kolko su coli cijena i to ???
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh