• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ivan kc ko zna ovako da nasteluje pluk skidam kapu. ko neveruje nek odmeri sirinu gume na fergi i sirinu prve brazde pa ce videti i odoka da je to tu negde a obe brazde isto hvataju. 12 col po pluznom telu je 30cm i to je ovo otprilike. e sad druga stvar je sto je ovaj plug projektovan za 10 coli i tu bolje poklapaju brazde i ravnije ispadne a ovde je prosiren i to nosi odredjene nesuglasice.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Da, desna poluga je udaljenija od tocka nego lijeva, ali dok traktor ore tj krece se mislim da se to donekle izravna.. E sad neznam jel bi moralo tocno biti ravnomjerno raspodjeljeno, ovako mi je prva brazda grabila isto koliko i zadnja, a da je isti razmak mislim da bi onda prva grabila manje..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Nećeš vjerovat IMT-ov plug 10 i 12 coli, sve isto na jednom i drugome samo na 10 je manji zahvat, sva filozofija..
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Oficir pise gluposti jer nije pozorno procitao sta se pise u temi, ali kolega Koko pa kako da ti se objasni da lanci tj spaneri nisu uopce potrebni kod oranja..
Evo ja ih nemam uopce..


Razumijem da nisu potrebni, samo ne znam kako to postići. Na ovoj slici je dvobrazdni plug kod kojeg je lakše postići da prati traktor.

Ne mogu vjerovati da IMT može vući toliki plug, stvarno moram vidjeti uživo. Vuku i kod nas svašta, ali to više vrti kotače nego što ide.

Štore je ispred IMT-a po svemu osim po paljenju:icon_eyes: Pa dovoljno je sjesti na IMT-a i vidjeti kako je to neergonomski napravljeno, kuplung i kočnicu stišćeš okomito, umjesto ukoso kako i ide noga dok sjediš, volan težak ko smrt, ma nikako mi ne leži IMT, a i tehnička rješenja poput da hidraulika ne radi sa stisnutim kuplungom su banana!

Mir i dobro svima :(party)::(handshake):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ivan kc mozes mi poslikati sistem tocka na plugu jer mi je nesto zanimljivo. treba da napravim na mojem jednobrazdnom jer ga sa vladimircem vucem a trenutno sredjujem plug pa bih i to ujedno da resim. postavi u temi imt plugovi da nas nepotepaju moderatori
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
IvanKc .... Upravo to ! Stoji plug tak kak mora stajati ... :(bow): Skidam kapu !! Samo velim da ja do tog jos nisam dosel .... Tek drugu sezonu orem.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Ako sta na Imt-u valja to je hidraulika,pod uslovom da je ispravna i da znas baratat s njom Kad cujem da se ljudi pozivaju na losu hidrauliku imt-a kao razlog loseg oranja dodje mi da se:icon_hang:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Razumijem da nisu potrebni, samo ne znam kako to postići. Na ovoj slici je dvobrazdni plug kod kojeg je lakše postići da prati traktor.

Ne mogu vjerovati da IMT može vući toliki plug, stvarno moram vidjeti uživo. Vuku i kod nas svašta, ali to više vrti kotače nego što ide.

Štore je ispred IMT-a po svemu osim po paljenju:icon_eyes: Pa dovoljno je sjesti na IMT-a i vidjeti kako je to neergonomski napravljeno, kuplung i kočnicu stišćeš okomito, umjesto ukoso kako i ide noga dok sjediš, volan težak ko smrt, ma nikako mi ne leži IMT, a i tehnička rješenja poput da hidraulika ne radi sa stisnutim kuplungom su banana!

Mir i dobro svima :(party)::(handshake):

hahaha neznam kak je tebi težak volan,ja svaki imt koji sam vozil vozim z levom rukom :D: kuplung i kočnike opce nisu teške za stisnut pa nema veze taj položaj,sve je stvar navike
i kolko sam cul,imt ima najprecizniju hidruliku
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
hahaha neznam kak je tebi težak volan,ja svaki imt koji sam vozil vozim z levom rukom :D: kuplung i kočnike opce nisu teške za stisnut pa nema veze taj položaj,sve je stvar navike
i kolko sam cul,imt ima najprecizniju hidruliku
Priušti si jednom provozati ŠTORE , gledal buš gdje je tu skriven hidraulični volan :icon_super:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
nema hidrulicni,ima takav puž volana samo...tam di idem na praksu u školi ga imaju
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Koko
Odi na stranicu 371 u ovoj temi i tamo imas mojih nekoliko slika sa tim plugom i kak izgleda oranje.. Vjeruj mi da lijevi kotac nije ni u jednom trenu proklizavao ni malo.. To sam i prikopcao taj plug samo da isprobam jel to bude uopce i islo jer ljudi u mojem selu oru s takvim plugovima i traktorima 60, 65 ks, i na kraju se zacudio kako to dobro ide pa orao u toj kombinaciji cijeli dan.
A sto se tice imt-a i storea, vozio sam ja storea i nebi ga vozio vise nikad.. A to sigurno samo zato kad je taj store bio razmrdan do bola.. Tako si ti sigurno i pogresne imt-e vozio..
Ja se na ovog svog 539 nemogu nista zaliti.. Volan lagan kao pero, nema nista lufta, kvacilo tiscem kao da ga ni nema, ostar na gasu (poskakuje s mjesta :D: ), jedino mrzim kad mi mjenjac malo zakrci i to samo kad mjenjam iz druge u trecu uzbrdo.. E da, i da je kabina malo bolje zatvorena, tj tisa..

Vica
Ide slika u temi imt plugovi..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Razumijem da nisu potrebni, samo ne znam kako to postići. Na ovoj slici je dvobrazdni plug kod kojeg je lakše postići da prati traktor.

Ne mogu vjerovati da IMT može vući toliki plug, stvarno moram vidjeti uživo. Vuku i kod nas svašta, ali to više vrti kotače nego što ide.

Štore je ispred IMT-a po svemu osim po paljenju:icon_eyes: Pa dovoljno je sjesti na IMT-a i vidjeti kako je to neergonomski napravljeno, kuplung i kočnicu stišćeš okomito, umjesto ukoso kako i ide noga dok sjediš, volan težak ko smrt, ma nikako mi ne leži IMT, a i tehnička rješenja poput da hidraulika ne radi sa stisnutim kuplungom su banana!

Mir i dobro svima :(party)::(handshake):


nešto si malo pobrkao, kod dvostepenog sve radi i sa stisnutim kuplungom.........

od štoreta meni je jedino dobar motor, onaj 3 cilindra, što je ugrađen u imt 533, i našao sam prije tjedan dana takav imt, al je prodan u roku od tjedan dana.........

pričate o hidraulici i oranju, a kakva je hidraulika kod rusa, i opet ore.......bez problema, da bi zaorao i štoreta i IMTa zajedno........samo namjesti točak, pusti u plivajući i gas, nema kuglica-kockica, ovo-ono........iako meni opet najviše leži IMT....
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Ivan KC u kojoj brzini ores u prvoj brzoj ili u trecoj sporoj ? Stvarno izgleda super ono na slikama. (Vjerojatno nije teška zemlja?)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Orem u prvoj brzoj na 1800 okretaja.. (tom traktoru nikad ni ne dajem veci gas od 1800 okretaja u bilo kojem tezem poslu, pa ni u voznji) A zemlja je onako, ni teska ni prelagana, srednja..
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Ja orjem na nekih 1200-1400 okretaja.(I to je puno :) ) I ide sasvim dobro.(nije da bi gubio snagu, bez obzira sto mu npr. kotaci proklizavaja) Uvijek me to kod njega fasciniralo kako ima toliko snage na tako ''malim'' okretajima. Ja skoro nikad neidem vise od nekih 1800 okretaja, niti u vožnji.(Zapravo prava je rijetkost da dodem do 1800) (Ili to meni brojač okretaja krivo pokazuje, jer brojač radnih satova ne radi dobro, koliko sam uspio skuzit)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A kaj maziš toga traktora kolega?? Bude se dečko ulenel, mora se to malo raspuhati :)


Koliko rasprave oko običnog oranja majko mila...heheheheh
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Ova zadnja slika je dobar primjer dobro štelovanog pluga. Kad se pogleda zadnja brazda vidi se da je razina plaza i lemeša ista i da brazda ostaje čista. Po gredi pluga plug je paralelan s zemljom a to bi trebalo značiti da je dubina prve i druge brazde ista. Po količini zemlje koja se okreće vidi se da su brazde iste, iako prva izgleda šira.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
A kaj maziš toga traktora kolega?? Bude se dečko ulenel, mora se to malo raspuhati :)


Koliko rasprave oko običnog oranja majko mila...heheheheh

Ma kod mene se uvijek pazi na traktor. :(inlove): Nadam se da cu sutra postavit par slika.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
hahaha vi i vasi obrtaji....na mojem je ful gas dobar dan :icon_weed:
al u oranju mu malo smanjim da ne pije bas previse,orem u 3. sporoj,u prvoj se muci
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Svaki motor se treba osjetiti po zvuku i tako ga paziti. Kad pređe u praskanje smanji se brzina. Dobro je imati okretaje radi vlastite provjere. Kod mene ne radi sat pa ne znači da ga moram spržiti. Jučer prošao s aerodroma prema Zagrebu kad na njivi uz cestu jedan 533 s dva pluga prokuho - dobro dimi.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh