• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
Zeko gdje si kupio ovaj plug? Pitam zato što je takav isti bio moj.Pred dvije godine je otišao nekud u tvoj kraj ,al nisam bio doma kad je čovjek došao po njega pa ne znam točno.To je moj taaata isporučio.

imbro plug je kupljen pred ohohoho godina...meni se čini da je plug kupljen malo poslje traktora a to je bilo negde početkom 70-ih godina...tak da nije tvoj:mrgreen:
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
evo danas bacio koju brazdu, lagana zemlja ide bez problema ali tam di je malo jaća premokro je, ali sve u svemu brazda je super. U duetu su radili hurliman xa86 i bosanska dubica 2x14 cola 35 cm dubine.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
evo mog oranja za ječam...jbg kasnim al sad sam našel slike na mobu



inače plug je katastrofa...mrzim ga...al ak nema boljeg onda je i taj dobar...plug je inače 2x12"



plug nije loš.......samo, tebi fali snage za taj plug.....da skineš jednu brazdu i probaš, bilo bi puno lakše......

inače, da traktor to može vuči, trebaš orati u 3 sporoj, pri 2000 obrtaja

uzmi 1x12.......moja preporuka
 
B

Bobo

Guest
Kod mene slavoonca 539 vuce gdje hoces i kako hoces. Nisam vjerovao dok nisam provozao par krugova kolegin 533 s motorom od 539 (nema speru) i ide uz brdo samo tako i ore 25cm bez problema. Treba dobar kovac koji zna kako se kuju lemesi na slavoncu (kako spic i ostricu izvuci pod dobrim kutem) i plug samo plovi kroz zemlju.

Ako jednobraznjak, onda ispod 14" NIKAKO preporuka 16" IMT jer je to vrlo lagan plug za vuci kroz zemlju a jako lijepo ore. OLT 16" ore lijepse, al ej i tezi za vuci.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
već sam pisao, imam 2x10, plug jako malo radio......sada već stoji, i zahrđao je......od nekorištenja, al meni jednostavno to nije to......vučem sa 533 1x12 i odlično odradi posao, a ideš na dubinu koju hočeš u svim uvijetima oranja......nema greške.....dok sa 2x10 samo strnište, i s tim plugom osjetno manje potroši......al ide sporije....oko 5km/h

dok on ima 2x12, plug koji treba barem 50ks......to je za tvoj 549.....još u tim uvjetima, gdje je zemlja puna trave....itd, jednostavno nemože očekivati da to funkcionira......ja nevolim opterečivati traktor, volim imati primjerene priključke, pa nek imam i viška snage, da nebudem na granici.....npr, za mtz 82 još nisam kupio plug, posudio sam ovu jesen 2x14, jer neznam da uzimam 2x14 ili 3x12......on vuče 2x14 ko od šale, ima viška snage, al zato imam brzinu oranja, i traktor se nemuči, što je dosta bitno da dugo traje mašina......držim se nekog "pravila" min 30ks po brazdi od 12 cola.....

a u uvjetima u kojima si ti radio sa 549, ja plug spustio nebi (žao mi stroja)......da budem iskren, neznam, kod mene nema takvih problema, al taj traktor neće dugo, iako je nov.....još ima i prednju vuču, koja je dodatno opterečenje......
 
B

Bobo

Guest
Otac Brat i ja smo se slozili oko jedne stvari: Ako se s 549 nastavi ovako raditi, ocekujemo da ce trajati oko 3000 radnih sati bez neke vece havarije a sad ia skoro 2000. Tako da sam ja vrlo dobro svjestan s cim radim i u sto e upustam. ne ocekujem cuda od svog IMT-a...

Po pitanju slavonca, ja i dalje kazem da je u mom kraju to pozeljan plug za imati ako imas IMT 539. Jako ih je malo ovdje, svi su kupovali ili one premetne lake plugove ili IMT 755, a tko je imao veci traktor uzimao je 756 ili neki 2x14" obicno leoparda...

Tko god ima slavonca, s njim oru sve i uz brdo i niz brdo i na strani i ide super dobro. Kukuruzovina se zaorava jednobraznjacima 16" a sve ostalo odradjuje slavonac...
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
plug nije loš.......samo, tebi fali snage za taj plug.....da skineš jednu brazdu i probaš, bilo bi puno lakše......

inače, da traktor to može vuči, trebaš orati u 3 sporoj, pri 2000 obrtaja

uzmi 1x12.......moja preporuka

ma ne fali meni snage...orem ja s njim s 1 brzom na 1800-2100 okretaja...ovisi dal mi se žuri il ne...bil sam oral kod susjeda s njim kukuruznicu spaljenu i nije bilo puno vani ostalo...plug je onak...ja bi il alkara il imt-a nekog dve brazde
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
plug nije loš.......samo, tebi fali snage za taj plug.....da skineš jednu brazdu i probaš, bilo bi puno lakše......

inače, da traktor to može vuči, trebaš orati u 3 sporoj, pri 2000 obrtaja

uzmi 1x12.......moja preporuka
ja imam isti ovakav plug.vucem ga sa 542...plug ne da je dobar...savrsen je.traktor ga vuce lakse nego moj kopja imt-eova 2x10".a oranje je milina jedna za gledanje.i ide dublje na mestima gde sa drugim plugom nisam mogao.
 

turki

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
118
Danas malo orali jednu parcelu koja je ljetos potarupirana
Parcela nijeobrađivanajedno 7 godina,prilično tvrda ilovačina
08012012210resize.jpg

08012012212resize.jpg

08012012211resize.jpg

08012012214resize.jpg

08012012209resize.jpg


-Samo da napomenem plugovi 3x14 cola
 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Krumpironja ide to tebi jako dobro,ti se nemoj opterečivati sa veličinama ,oranje je kao i sex ,veličina nije bitna nego tehnika i volja:lol::rolleyess::lol::rolleyess:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Danas malo oranja poslje naveženog gnojiva. Brzina oranja 7,3km/h 4 radna uz malo proklizavanja,jer mi se nije dalo stavljat utege. Dubina oranja 25-28cm

img179t.jpg

img180b.jpg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ja danas malo davio masnog ,teren malo brijeg,otpustio mraz,gume prednje loše al je šlajfo puna mu kapa bila IMTa 2x14,3 radna i prednja pod obavezno:partyman:

danas nastavio jednu zemlju koju još nisam orao uletila na ponudu u zakup pa da ne ispadnem p...a uzimam,1 ha u komadu za naš teren milina

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ljepo to tebi ide,samo vidim da baš nema previše vlage kod vas.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Lijepo se izoralo , traktor čist , gume kao da nisu ni orale , vlage ni za ljek ,,,,,,,samo bi trebalo poklepati lemeše :mad: i skinuti uteg :finga:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma tup je ,ali našeg kovača moraš terati da radi ovaj što prije otkivao nije napravio ništ,budem još iza nedelje uzorao jedno 2.5 hektara pa idu dolje jer za preoravanje ljulja budem se mogao slikati a ne orati,a uteg je dobro prišarafljen da ne završi u sekundarnoj sirovini:rolfer:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ma tup je ,ali našeg kovača moraš terati da radi ovaj što prije otkivao nije napravio ništ,budem još iza nedelje uzorao jedno 2.5 hektara pa idu dolje jer za preoravanje ljulja budem se mogao slikati a ne orati,a uteg je dobro prišarafljen da ne završi u sekundarnoj sirovini:rolfer:

Vidi kod FERENČAKA , u Gudovcu ima samoštrečih , možda se nađe računica :partyman:
 
B

Bobo

Guest
U gudovcu je obican lemes za 757 (lemes za kovanje) 140Kn. naravno, spreman za montazu na plug, pokovan i zakaljen. Samoostreci su nesto skuplji (ne sjecam se ni koliko) ali znam da nije strasno.

Prije je bio preko 300Kn komad, pa se feder plata navarivala sve dok se imalo na sto zavarivati, a kad se kupe novi lemesi, plug se ne posudjuje naredne 3 godine ;)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh