• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
nek je starac al ima pravi rzajuči zvuk šestaka ,dali je to obični deutez bez turba i baš je ljepa kombinacija sve zeleno u pohodu :prayer::prayer:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143


inače plug je katastrofa...mrzim ga...al ak nema boljeg onda je i taj dobar...plug je inače 2x12"[/QUOTE]

Inače samo da se nadovežem, meni osobno je plug super, ja ga vučem sa svojim ursusom i traktor ga jednostavno ne čuje tak da povremeno moram gledati iza sebe dali je još uvjek gore ili negdje u brazdi!:mrgreen::supz:

MANA: fali bar 10 cm visine i ručka za štelanje!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
a čuj šta imamo sa tim klimamo,takve kao tvoji imaju mnogi moji susjedi i svi su sa njima zadovoljni za svoje parcele
 
B

Bobo

Guest
Noviji slavonci su imali i rucku za stelanje a ne fali mu toliko visina koliko dobri deflektori. Susjed ima dva slavonca i na jednog je navario neke deflektore, onako iz sale, da proba i on kako ce ici... Ti deflektori i dan danas na plugu i ne moze se nacuditi koliko bolje ore i uopce ne stopa koliko je prije stopalo. istina jos se zadesi, ali puno puno manje.
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
nek je starac al ima pravi rzajuči zvuk šestaka ,dali je to obični deutez bez turba i baš je ljepa kombinacija sve zeleno u pohodu :prayer::prayer:

da obični šestak 5,7l motor 912 a taj je plug netko farbo neznam zašto
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
ja ču si ga srediti kad ga več imam nekih 11 godina zaslužio je da ga obnovim jer radi i samo radi,nikakvih problema kupio sam ga s lošom limarijom ali to se da riješit i imam kabinu od torpeda 75 pa sam ju mislio raširiti i staviti gore ali mene za 23 jutra zemje trenutno služi a vjerojatno bi na toliko zemlje bio svaki dobar
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
ja ču si ga srediti kad ga več imam nekih 11 godina zaslužio je da ga obnovim jer radi i samo radi,nikakvih problema kupio sam ga s lošom limarijom ali to se da riješit i imam kabinu od torpeda 75 pa sam ju mislio raširiti i staviti gore ali mene za 23 jutra zemje trenutno služi a vjerojatno bi na toliko zemlje bio svaki dobar

Kak ti se ponaša sa tim plugom uz neku uzbrdicu,dali ima dosta proklizavanja da moraš malo nadizat plug ili samo stisneš šperu i gas?
Ima jedan lik iz sela MF 105 ks 6-taka i isto sa njime vuče 4x14" ali uz neko brdo ide sa manjim MF-om i sa 2 brazde plugom jer ima dosta proklizavanja.
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
Kak ti se ponaša sa tim plugom uz neku uzbrdicu,dali ima dosta proklizavanja da moraš malo nadizat plug ili samo stisneš šperu i gas?
Ima jedan lik iz sela MF 105 ks 6-taka i isto sa njime vuče 4x14" ali uz neko brdo ide sa manjim MF-om i sa 2 brazde plugom jer ima dosta proklizavanja.

ide solidno može i preko 30 na ovoj parceli gdje je snimljen.brijeg imam samo na jednoj parceli ali to sam oro po suhom pa neznam samo vidim da je ovaj plug iznenađujuče lagan za vući a čini mi se da nisu neke baš table blage,(mali je razmak između plužnih tjela)s 3 brazde sam orao u istoj brzini kao i s 4br a učinak je ipak nešto veči s 4 a potrošnja ista a premda je taj traktor dosta neokretan manje se okrečem jedino imam dvije livade što su teže za orat uz kanale zemja ko beton ona crna e tu neide dublje od 20cm
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
kolko je tezak deutz i koja mu je putna brzina? ia jedan na njuskalu ali covjek je malo pretjeral sa cjenom 10000 eura, 77. godina
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
mislim da je oko 4,5 tona bez kabine kao moj a putna brzina po podacima 32 km/h ali moj ima preko 2500 rpm pa ide nekih 37km/h
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
dečki tema je i dalje oranje a za Deutz-a se prebacite u drugu temu :D:D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas u akciji Same i FOP 610.14 :mrgreen::mrgreen:
oral sam posljednji komad veličine 3 rali i frtalj.:rolleyess:

slika1884.jpg

slika1885.jpg

ore se stvarno krasno, iznenađen sam.:weedman:
slika1887.jpg

i na slici ispod se vidi rad deflektora na plugu, baš onako kako želim:lol:
slika1893.jpg

navečer nastavljam još malo,a do kraja sutra ujutro ranom zorom :D
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh