• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Danas u akciji Same i FOP 610.14 :mrgreen::mrgreen:
oral sam posljednji komad veličine 3 rali i frtalj.:rolleyess:

Zverka pali:) Ide to tebi :) Imaš čak i neku radnu 5-tu koliko mi se čini :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zverka pali:) Ide to tebi :) Imaš čak i neku radnu 5-tu koliko mi se čini :)

Danas ujutro kresnuo sasvim zadovoljavajuče.
Ide dobro, brzina je 1. transportna, pošto je između 4. i 5. radne, 5. radna mi je malo prebrza za oranje, ovak orem u 1. transportnoj na 1900 okr., a da je neki 3x14, onda 4. radna i ide svakud :):weedman:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Naor treba radit malo pliče da ne bude takav brijeg na sredini,i onda postepeno povečavat dubinu:rolleyes:

Več sam se malo i zaželio oranja,sda ti zavidim:rolfer::D
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
a i ja danas malo orao neki strnjak idealno za oranje[

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us ovaj moj imt pluščić je kupljen od jednog našeg generala prije nekoliko godina

Lemeši poklepani ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ali uteg i dalje tišče ,,,,,,,,,,,,,,,,, a da promjenič kovaća :lol: :lol::lol:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Ajkula,bez zamere,ali ovo kaj tje kovač napravio je nula bodova,bolje da nije radio ništa..
Jako je loše isklepao lemeše,to se tak ne dela...

Mora je navarit federplatu gore i unda bi vidio posao..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
čujte boljeg kod mene nema,bitno da plug ide u zemlju a uteg bude skinut i spremljen da se ne zagubi u nepovratno,ove godine što se planira uzorati budu uzorali a onda moraju novi ,jer otkivala je meni i ekipa iz Virovitičkog kraja tada su bili u lošijem stanju nego kad sam ih kupio u Ferdinandovcu ,tako da PRAVOG kovača sve teže naći:vragek::vragek:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Naor treba radit malo pliče da ne bude takav brijeg na sredini,i onda postepeno povečavat dubinu:rolleyes:

Več sam se malo i zaželio oranja,sda ti zavidim:rolfer::D

Uff kolega, nemoj da ga komplikuješ:partyman:...dok zatvorim u prolječe s sjetvospremačem nebude se niti znalo gdje je bio naor :D 8)8)

A viš, ja stalno pomalo orem, malo kod sebe, malo kod deda, malo s 565, malo s Sameom...:finga:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Šanana, ja sam jučer zoral onoga kelja, ostali plastenici samo. To tebe čeka:partyman:
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
čujte boljeg kod mene nema,bitno da plug ide u zemlju a uteg bude skinut i spremljen da se ne zagubi u nepovratno,ove godine što se planira uzorati budu uzorali a onda moraju novi ,jer otkivala je meni i ekipa iz Virovitičkog kraja tada su bili u lošijem stanju nego kad sam ih kupio u Ferdinandovcu ,tako da PRAVOG kovača sve teže naći:vragek::vragek:

Steta sto nisi blize,
ovdje kod mene na srecu jos uvijek ima kovaca i to vrhunskih..
moj dvobrazdni plug poklepan jesenas cijena 10eura:finga:
al posao vrhunski odradjen..:partyman:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
današnja katastrofa :madmana:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=1NLNJ0Y4lHs&list=UUMCMRO8nw8TTo_zINm_ly4Q&index=1&feature=plcp[/YT]
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
jel to zmrznuta zemla?ili suha?
vidim kod vas se jos ore...kod nas je takva zima da sneg stoji vec mesec dana i vise...20-30 cm...nekim nametima i pola metra i vise...jako jako hladno.kod nas nece biti oranja jos dugo dugo...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ma smrznuto,lijepo mi se vozio gnoj po tome.
preko noći je bilo -8 preko dana -2,pa reko,to ce ic zaorat.
al kad ono vraga,jako teško,i neliči na Bog zna što.
prvu brazdu sam jedva naorao,sante izvaljivao,ovo dalje je išlo još nekako,ali sporo sam išao,plug je sav škripio,da nešto ne potrgam.
ali kako se kaže,bolje i najgora zimska brazda nego najbolja proljetna. :)
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Pa kad sad tek idem orat sa pravim strojem 8)

Ma bilo mi šteta zamazat 758 kad je opran i namazan.
A i ovo je bila prilika da isprobam nanovo složen eberhardt. :)
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ma stroj je bio pravi,proklizavanja nije bilo,kao da se voziš po kamenju,hehe.
Samo me bilo strah za plug,da što ne pukne,čak mi je i crtalo otpalo. ali našao sam ga,i namontirat cu ja njega nazad :D

E da,tu bi bio pravi testa za tvog vogel-a . :)
 
B

Bobo

Guest
Ovo je jos dobro... Moj kraj ne bi bio takav da se poslije nove godine trazi zemlja u zakup i ja sam takav ispao... uzeo nedavno 4.5kj u zakup neradjene zemlje vec neko vrijeme (2-3 godine) i sad to jos trebam ici orati, a nekako mi se stvarno ne da...

Budemo vidjeli sta vrijeme kaze, valja ici (mozda cak i sutra) pomalcirati travuljinu, pa ako vrijeme bude dozvolilo da se to poore dok jos ima malo smrzavica i nade za neke padavine kakve-takve...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
nisam,pa iza sjedala mi je.
u ovim uvjetima,orao sam u prvoj direktnoj pod kornjačom.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ono što jest najgore, a vidi se na sniku je to da je zemlja suha. Gornji dio smrznut a dolje polusuho. Da je vlage koliko bi trebalo teško bi se ovo oralo jer bi ovo što je gore smrznuto bilo još tvrđe i plug možda nebi u zemlju ulazio.

Nadajmo se barem kakvom takvom snijegu još ove zime.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
slažem se u potpunosti s tobom
nevalja to nikako,a snijega nema...

evo ovo je snimak od 21.11. ,sa istog komada,bilo je suho,da plug nije išao dublje od 25-30 cm u zemlju. :evil:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Zt7Eck_ri-M[/YT]
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh