• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
kako da niste stigli prije poorati?

mislim prije ove mrzavice je bas bilo ljepo vrijeme i suho.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
kako da niste stigli prije poorati?

mislim prije ove mrzavice je bas bilo ljepo vrijeme i suho.


Vozili gnoj prije ovog snijega krajem siječnja i drugi dan pao snijeg... Ovih dana se povukao i odma u akciju :)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
sretni ste kaj možete orat. ja sam trebo vozit gnojnicu, ušo na livadu i potonuo traktor na samom brijegu. pa sam ulazi na rikverc i ispuštao na mjestu kad nisam mogu niti uć na njivu a kamo li da se vozim po njoj.
kod mene sigurni 2 tjedan nemam što radit na zamlji, a moram pripremit za sijanje proljetne zobi oko 4 hektara:madmana:
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Hm, nisam ni ja sve preorao, vjerojatno u ponedjeljak probat.
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Hm, nisam ni ja sve preorao, vjerojatno u ponedjeljak probat.

Riskantno je oranje u ovo doba, ali uvelike zavisi od zemlje-kod mene se je loše pokazalo prošle godine!! radije orati pred sjetvu (moje iskustvo)!!!
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
sretni ste kaj možete orat. ja sam trebo vozit gnojnicu, ušo na livadu i potonuo traktor na samom brijegu. pa sam ulazi na rikverc i ispuštao na mjestu kad nisam mogu niti uć na njivu a kamo li da se vozim po njoj.
kod mene sigurni 2 tjedan nemam što radit na zamlji, a moram pripremit za sijanje proljetne zobi oko 4 hektara:madmana:

Baš sam se pitao kad sijat zob,sad imam i odgovor
Neznam kud si isao s traktorom kad ni po vrtu nemreš pješice proć koliko je mokrooo
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
A kod mene takva suša da čekamo kišu da bi išta sijali i sadili. na otocima je već kritično, danas im krenio brod vodonosac (inače najranije die sredinom travnja) toliko dugo nije bilo ozbiljnije kiše da su cistene prazne.
 
B

Bobo

Guest
E, momci... ja zadnjih dana orao i islo je zadivljujuce dobro, na mjestima je zemlja prelazila u polu-blato ali reci cemo da se oralo po izvrsnim uvjetima, bolje nije moglo. danas sam sve pretanjurao da se malo poravna, i cekam ponedjeljak, idem po gnojivo, danas kupio dio sjemena sutra idem po jos malo i iduci tjedan sjetva zobi...

Malo po malo, zimsku brazdu ne smijem ni pogledati, jos je vlazno dosta...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Baš sam se pitao kad sijat zob,sad imam i odgovor
Neznam kud si isao s traktorom kad ni po vrtu nemreš pješice proć koliko je mokrooo

moro sam izvest gnojnicu jer bi mi već poćela ulaziti u štalu. ionako je već bilo van šahta. cijela poplava. malo je premala septička, pa moram svaki čas vozit. ovu godinu ću napraviti jednu pravu grabu koja će se prelijevat pa ću bit miran kojih par mejseci :lol:
vidim ja jučer leti koejga s traktorom i plugovima u polje, ide preorat za sijanje zobi, kad sve vraća za pola sata blatan ko ga zapeljo u mlaku, i naveće dođe kod mene i kaže kakvo lijepo vrijeme vani, a na polju blato da je to ćudo, izorao je jednu njivu, a na njoj vode 10cm. :axe::axe::madmana::madmana:
koji lik, on se ćudi ovom svemu ko da je od jučer..........
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
e ja danas uzorao jedan komad od nekih 6000 metara kvadratnih za kukuruz,inače ovu parcelu Bogec obožava,il ima brda i doline ,em visi ,a uska toliko da 8 puta okolo sa plugom i amen ali oralo se OK, evo par slikic,čak se bacila UREA ,recesijski 120 kg pod brazdu:prayer:

Uploaded with ImageShack.us,kad je dobar susjed onda je i međa prava školska

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja sam orao danas,ore se odlično.Kod nas je zemlja suha tak da i hoče nemože se brazda zapeči,jel je suha zemlja,kao da ni nije bilo snijega.U kanalima nigdje ni kapi vode nema.Govorim o području između Kutine i Novske,baš uz sami auto put.Inače svijedno budem kada izorem prešao jedan trag tanjuračom,mislim da če više vlage upiti zemlja kada bude kiše.Inače zimska brazda je izorana,a ovu sam zemlju naknadno dobio,zato ju orem sada.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
a ne sa druge strane Bilogore ,jedno 15 km od Prugovca južnije,gdje bi u Prugovcu našo brijega ,možda negdje sa strane ali što se tiće oranja ,osobno sam mislio da bude mekano pošto tu bila zob ,tako da sad samo jedan trag tanjurača i stiže Pioneer:gitarist::gitarist:
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
evo oranja od prekjučer...zemlja se nije obrađivala više od 10 godina..ima još tragova mađara kad su naftu tražili..:D
forum100.jpg

By claasceltis at 2012-03-04
forum099.jpg

By claasceltis at 2012-03-04
forum098.jpg

By claasceltis at 2012-03-04
forum097.jpg

By claasceltis at 2012-03-04
forum096.jpg

By claasceltis at 2012-03-04
forum095.jpg

By claasceltis at 2012-03-04
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
evo od jučer,milina od posla

Jako lijepo se vide brazde - za mene je milina oranje dok se brazde rasipaju ! Koja je to dubina oranja !? čini mi se dosta plitko( po kotačima traktora) ! Dali se zemlja ne stvrdne ( zapeče) do sjetve!? Pozdrav!
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
teško se tu kod mene ilovača rasipa,nisam htel pretjerivati sa dubinom max 25cm,
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh