• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Boze gluposti,pacenje stroja i covjeka. Gledam juce fenda sa 8 brazdi ne lici na oranje,uvjeti idealni za oranje a on ne da proklizava.Neznam u cemu je stvar nakacit mu pluzinu i onda se patit.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
http://www.youtube.com/watch?v=aCQL6hGvBBo&feature=related
4 brazde a samo 100 ks...a zemlja i nije laka:D

vidio sam vec ovaj video.
to je u italiji, i oni imaju dosta teške zemlje. ali mislim da je ovo negdje gore na sjeveru italije , prema francuskoj , a francuska ima dosta lake zemlje . tako da ne bi trebalo ići skroz teško. a i jd motor može puno trpit, samo je potrošnja onda jako visoka . ovdje se ore po strništu, vjerojatno na malu dubinu tako da to ide .
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
jest to,da je na classu veca colaza
al i ova tri traktora 4 brazde,treba to podic na hidraulici
u mene 2 brazde prevrtac,pa kad nema tegova naprijed propinje se fino
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
da znam ja to ali pa pogledaj plugove pa to su jako laki plugovi ima pluznu dasku ko ja na svom plugu pretpluznjake..
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ovaj plug nema ni jedan više od 250 kila, inače da je teži i još ovolika poluga, ne bi ga fergić ovako nosio.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ovo je iživljavanje na traktoru a ne oranje :madmana::madmana:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=wmJGkG5yE8M&feature=g-all-f[/YT]
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
i onda kažu da je Ursus smeće, a ovdje vuče 8 brazdi na preko 30cm:eek::eek::eek:, je da neće baš dugo trajat, ali očito to gazdi nije bitno:madmana::madmana::madmana:.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kako ima zahvat od 5m, ako sam dobro shvatio, pošto nerazumijem taj jezik??.......to je lagana zemlja, traktoru nije lako, ali.....da je zemlja teška, kada bi on taj plug zabio u zemlju, točkovi bi proklizali i nebi se pomaknuo.......a klizi i ovako, te nema dovoljnu brzinu oranja, fali mu još barem 2km/h da ide brže......
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Da poljska,slovačka i česka ima dosta laganu zemlju,ako može mali ursus 335 da tamo ore sa 3br ili 355-360 sa 4br što ovaj nebi sa 8br. Jest da ga je malo pretjero sa samim zahvatom od 5mt,mi sa 300-360ks oremo malo preko 4mt a isto je 8br. Traktor na snimci se baš ne pati previše i dimi možda i premalo za ursusa. Ne znam dali je član Zrine tu da i on nadoda,njegov susjed ima isto Ursusa 1614 i ore sa OLT 5br i svake godine je na generalki,to sve govori o tipu zemlje i vozaču.
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
moj susjed ima ursusa 1604 i olt 4x14 i to mu je previse ima dosta dima i cuje se kak je trakoru tesko
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
i onda kažu da je Ursus smeće, a ovdje vuče 8 brazdi na preko 30cm:eek::eek::eek:, je da neće baš dugo trajat, ali očito to gazdi nije bitno:madmana::madmana::madmana:.


to je u poljskoj , tamo je zemlje lagana.

iako je tih 8 brazdi puno za 160 ks, što se i čuje po zvuku motora, s 5 ili 6 takvih brazdi bi išao sasvim ok .
za ovakav plug u takvoj zemlji bi trebalo cca 200 ks.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
u češkoj čovijek ore sa hollandom ts 115 (115 konja) sa kvernelandom 5 brazdi...ja kad sam videl sliku skoro sam opal sa stolice...zahvat sigurno 3m ako ne i više...a mi sa 285 konja i 2 metra zahvatom migoljimo po polju -.-
 
M

Manolo

Guest
Sve zavisi od tipa zemljista i zbijenosti zemljista kad je to sve u nekim granicama normale mozes orati koliko hoces i kako hoces. Ja naprimer do pre dve nedelje sam orao sa fendtom 936 sedam brazdi kvederland rasiren na cetrdeset nekih 8 km , a sada kada je kisa pala rasiren je na pedeset tj. maximum krece se brzinom 10-10.5 km i trosi izmedju 15-16 litara po ha.
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Da li je jednobrazni plug 15 cola (OLT) prevelik za IMT 539?
Naime, kada ga pustim dublje mašina se dosta napreže da ga vuće, tako da nikada ne orem na dubini od 30-35 cm jer on to jednostavno ne može.
Kada zbrojim širinu brazde koju plug ore te kvalitetu zemlje mislim da mu je to previše.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Da li je jednobrazni plug 15 cola (OLT) prevelik za IMT 539?
Naime, kada ga pustim dublje mašina se dosta napreže da ga vuće, tako da nikada ne orem na dubini od 30-35 cm jer on to jednostavno ne može.
Kada zbrojim širinu brazde koju plug ore te kvalitetu zemlje mislim da mu je to previše.

Za imt 539 ti je idealno 2x10" ili 1x16".
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh