• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
sa obzirom na izgled terena potrošnja zadovoljavajuča a i oranje ispalo ok:partyman::partyman:
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
sa obzirom na izgled terena potrošnja zadovoljavajuča a i oranje ispalo ok:partyman::partyman:

Ja zadovoljan i sa jednim i sa drugim s obzirom da je bilo još dosta vlažno,bregoviti teren a i na ovoj zadnjoj parceli lijepa naša prigorska hrastovača!
...A ove priče o 100 ks i 4 brazde ne prolaze ni u snu kod nas...!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ja zadovoljan i sa jednim i sa drugim s obzirom da je bilo još dosta vlažno,bregoviti teren a i na ovoj zadnjoj parceli lijepa naša prigorska hrastovača!
...A ove priče o 100 ks i 4 brazde ne prolaze ni u snu kod nas...!

ni kod nas ne rade dugo,1 eventualno 2 oranja i odu motori ,a radi čega?,vrijedi ona školska 1 brazda -30ks,2 brazde-još 35 gore i tako bi to trebalo biti
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
ni kod nas ne rade dugo,1 eventualno 2 oranja i odu motori ,a radi čega?,vrijedi ona školska 1 brazda -30ks,2 brazde-još 35 gore i tako bi to trebalo biti

Jučer sam bio na demonstraciji Kverneland plugova u Koprivničkim bregima- Fendt 720 (200ks) sa plugovima 4x20" okretačima (puna daska) i Valtra 130 ks sa trobraznim rešetkastim okretačem !
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
pa dosta ti je fendt potrosio! el to sad zbog terena ili je inace veliki potrosac?
vidio sam ti tam na jednoj slici jako veliku strminu,kak tam ide? pa tam se neki traktor prazan nebi uspeo!
el to 100KS i 14 coli?
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
evo današnje slike, izoralo se malo jer je već u 5 noć, a u 4 se počelo, ovaj komad pod kućom i 2 rala, a predviđeno je da se ore pola rali.
malo je mokro ali ide, slike nisu baš kvalitetne jer je malo tmurno i magla,u vožnji je slikano,a i mobitel nije savršen.



 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Sve zavisi od tipa zemljista i zbijenosti zemljista kad je to sve u nekim granicama normale mozes orati koliko hoces i kako hoces. Ja naprimer do pre dve nedelje sam orao sa fendtom 936 sedam brazdi kvederland rasiren na cetrdeset nekih 8 km , a sada kada je kisa pala rasiren je na pedeset tj. maximum krece se brzinom 10-10.5 km i trosi izmedju 15-16 litara po ha.

hej da te pitam koliko je jak taj tvoj fendt..ja imam DF agrotroona 150 i orem sa 4 brazde eberhardtom naštelan na 16 coli i idem oko 8 do 8,5kmh i to mu je nekak najljepše da mu nije teško...sad me zanima kak uspjevaš ići 10 na sat sa 7 brazdi?zar imate tako pjeskovito tlo??:finga:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
zato jer to nije orano 7-8 godina, bila je Lucerna koja je bila super i bilo nam je šteta to orat, sad je lijepo trava narasla 30-40cm i tata je to zatanjurao, a potom ja orao.
glavni razlog tanjuranja su plugovi batuje 2x10" koji su maleni za Zetora i s kojima ja orem do grede, negdje 35cm, pa da nije tanjirano ne bi lijepo prevrnulo brazdu.
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
pa dosta ti je fendt potrosio! el to sad zbog terena ili je inace veliki potrosac?
vidio sam ti tam na jednoj slici jako veliku strminu,kak tam ide? pa tam se neki traktor prazan nebi uspeo!
el to 100KS i 14 coli?

Ako uzmeš u obzir bregoviti teren ( bočni nagib također), mokro tlo i 50% tla je ilovača..??!! možda i nije puno potrošio- da je koji drugi traktor bilo bi i 10 litara više (ako bi uopće mogao orati po ovakvim nagibima )! Kod nas to mogu Fendt,Fiat-agri i malo hrabrosti uz to ! Fendt 611 ls (110 ks) i plug gassner naštelan na 16"! Nagib je na mjestima toliki da prva brazda uopće ne reže ili jako malo(bacaš brazdu niz nagib) ...!
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
pa dosta ti je fendt potrosio! el to sad zbog terena ili je inace veliki potrosac?
vidio sam ti tam na jednoj slici jako veliku strminu,kak tam ide? pa tam se neki traktor prazan nebi uspeo!
el to 100KS i 14 coli?

Ako uzmeš u obzir bregoviti teren ( bočni nagib također), mokro tlo i 50% tla je ilovača..??!! možda i nije puno potrošio- da je koji drugi traktor bilo bi i 10 litara više (ako bi uopće mogao orati po ovakvim nagibima )! Kod nas to mogu Fendt,Fiat-agri i malo hrabrosti uz to ! Fendt 611 ls (110 ks) i plug gassner naštelan na 16"! Nagib je na mjestima toliki da prva brazda uopće ne reže ili jako malo(bacaš brazdu niz nagib) ...!:shock::)
...za oranje treba malo i ovoga:partyman:
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Ja danas počeo zimsku.

DSC_0595Kopiraj.jpg


DSC_0596Kopiraj.jpg


DSC_0598Kopiraj.jpg
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Jedna od mene.

slike moraju bit dimenzija 800×600
marko93
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
imt

evo malo slika i od mog oranja..nije baš za šminku..(plug okretač s traktorom od najmanje 100 ks)..kod mene sirotinjski... sve od marke IMT. daske s izmenjivom špicom i defletori pokazali su se u pravom sjaju. nikad dosad nisam tako lijepo orao, dubina oko 35 cm, potrošnja na 3 jutra 25 litara.
 

Prilozi

  • fotografija.jpg
    fotografija.jpg
    61.9 KB · Pregleda: 297
  • fotografija4.jpg
    fotografija4.jpg
    42.4 KB · Pregleda: 325
  • fotografija3.jpg
    fotografija3.jpg
    46.4 KB · Pregleda: 266
  • fotografija1.jpg
    fotografija1.jpg
    46.5 KB · Pregleda: 603

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Oranje zimske brazde

Evo danas se malo oralo, Rakovica 60+imt 755 (prosiren na 2x30 cm). Ovo je bilo prvi puta da sam probao orati s rakovicom bez kopirnog točka na plugu (bio je skroz podignut), i mogu reći da je išlo super

video: http://youtu.be/JPNSVil9Hbk

PB100117.jpg

PB100118.jpg

PB100120.jpg

PB100122.jpg

PB100123.jpg

PB100125.jpg

PB100126.jpg


slike moraju bit dimenzija 800×600
marko93
 
Posljednje uređivanje:

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
hej da te pitam koliko je jak taj tvoj fendt..ja imam DF agrotroona 150 i orem sa 4 brazde eberhardtom naštelan na 16 coli i idem oko 8 do 8,5kmh i to mu je nekak najljepše da mu nije teško...sad me zanima kak uspjevaš ići 10 na sat sa 7 brazdi?zar imate tako pjeskovito tlo??:finga:

npr ja ore s deutzom k 110 i kvernelandom 3 brazde na 16 samo na teškim zemljama orem oko 8kmh sve ostalo oko 10kmh
 
B

Bobo

Guest
evo malo slika i od mog oranja..nije baš za šminku..(plug okretač s traktorom od najmanje 100 ks)..kod mene sirotinjski... sve od marke IMT. daske s izmenjivom špicom i defletori pokazali su se u pravom sjaju. nikad dosad nisam tako lijepo orao, dubina oko 35 cm, potrošnja na 3 jutra 25 litara.

Kolega,ako cemo lagati, lazimo okruglo...

Vidi se po crtalu kako je namjesteno, te koliko ulazi u zemlju da je dubina u vrh glave 25cm, a ne 35... Potrosnja je OK za dubinu 25cm, ali 35cm mislim da nisi nikada ni orao s tim traktorom i tim plugom, jer bi znao da potrosnja drasticno raste a oranje ide 3. sporom...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E samo sam čekal ovakav komentar....pa ja s 565 i 2x12 (IMT 756.25) nemrem postić dubinu od 35, a da traktor normalno ore, da se ne mući, a tlo je srednje lagano i lagano.
Orem tak 27-30 cm...odnosno ne orem više nikak s njim, Same ore i na 40 cm ak očeš...:D
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Kolega,ako cemo lagati, lazimo okruglo...

Vidi se po crtalu kako je namjesteno, te koliko ulazi u zemlju da je dubina u vrh glave 25cm, a ne 35... Potrosnja je OK za dubinu 25cm, ali 35cm mislim da nisi nikada ni orao s tim traktorom i tim plugom, jer bi znao da potrosnja drasticno raste a oranje ide 3. sporom...
eh bobo da mi to netko drugi rekne.
zemlja kod nas je puno lakša nego kod tebe, ja s tim traktorom nikad nisam orao u sporohodnoj, a kad bih morao to bi bila 5, ovdje gas nije prelazio 1700 okretaja, ak hočeš stavit ću metar umjesto flaše u brazdu, i s time da je zemlja još jako vlažna. nisam ni ja prije mogao postići tu dubinu, ali ovi raonici s špicom čuda rade, raonik je s donje strane navaren nekom legurom za samooštrenje. a crtalo je puno veće od originala imt.
i na prvoj slici plug je bio izvađen iz brazde,pa ponovo spušten tak da to nije njegova prava dubina.
 
Posljednje uređivanje:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
I ja sam kreno s zimskom brazdom. Ore se odlicno, potrosnja relativno mala obzirom na dubinu. Uzorano 14kj potroseno 200l. Nemam slika nije mi se dalo stati. Ove godine su skoro sva oranja ljepa na oko, sipka bez okovine i draca po povrsini.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh