• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Oranje se kod mene bliži kraju,još ostalo kojih 9ha.
Ore se bez problema,zemlja se ljepo rasipa.
Brzina je oko 8km/h.
20270032.jpg


20270033.jpg


20270034.jpg
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Zapadni Srijem,Ilok-Vukovar :)

mislim nemogu vjerovati da je kod vas tako skupa zemlja koju uzimate u zakup???kod nas bez pozicaja 400 a sa poticajem 500 kuna opo jutru..ja mislio da je kod vas opuno povoljnije..čujem da je u novoj kapeli zemlja po ništa,u biti kolega kaže da je nitko neće obrađivati..:prayer::partyman:
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
vidiš toplink kak ti stoji?? plug ide pod stranu ili ja krivo vidim.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,338
Ide da.

Mene su učili da španeri moraju bit potpuno raspušteni na plugu okretaču, tak i radim.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
:madmana: moraju bit raspušteni al si moraš plug poštelat da ti stalno topling ne stoji podkoso, tak nesmije stajat...

je tak Markić , to ti najbolje znaš...španer profić..haha
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,338
Kak mi topling more stajat ravno ako su mi španeri ( stabilizatori ) potpuno raspušteni?!
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
skosi plug za koji navoj ili ljevo il desno, ja sam doktorriral španere poslije faksa

španeri naravno ostaju odpušteni kao da ih nema

imaš predobar plug i traktor da bi tak oral amaterski
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,338
Pa da, razumijem ja tebe, ali kad zabrazdim, plug će mi opet otić potpuno u stranu...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
pa kaj ima veze ak toplink stoji ukoso...kolega, a jel prva brazda jednaka kao i ostale dvije??? mislim jel isto hvata? ako plug ore dobro kaj ima veze kak stoji toplink...
Sve se to da podesiti i različito je kod svakog pluga prema svakom traktoru. al kad se jednom podesi za odgovarajuči traktor, sve može biti picikato
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
to se traži da je sve picikato , kaj mislite kak bi to išlo u nekoj glini kolko bi onda stajal u stranu
=ako točno podesi plug a po hektaru potroši 2litre goriva manje može curi kupit sladoled i kad ona liže, pa joj objasniš kak se ore
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
skosi plug za koji navoj ili ljevo il desno, ja sam doktorriral španere poslije faksa

španeri naravno ostaju odpušteni kao da ih nema

imaš predobar plug i traktor da bi tak oral amaterski


a zašto moraju biti otpušteni, nikada nisam radio s takvim plugom, pa me zanima.......
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa opčenito kod oranja plug mora ići ravno za traktorom, nebi se smio voziti na španerima jer vuče traktor u oranje...to je za bilo koji plug, ne samo za okretače.
Naravno, na plugu mora biti sve original i ispravno (ne pokrpane daske, navarivane kojekakve pizdarije da plug bolje ore) što je nažalost često kod nas, krpa se staro, nema se za novo, svaka čast onom ko ima novi i dobar plug.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh