• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
koji ludjak, nista vise necu reci

Tja ,, luđak ,,možda ,,,,, ali mislim da je samo htio pokazati koliko je taj traktor jak na pogonu ,,, točkovima ,, podloga je istina idealna ,,, ja ga gledam i razmišljam kada bi moj ferko mogao toliko snage izvući u oranju onda bi to bilo sasvim drugaćije oranje od onoga što sa njime možemo ,, a propinjanje ,, ima li neko ko se nikada nije bar malo propinjao sa traktorom ??? a sa zakačenim plugom mislim da može biti naj manje straha u propinjanju od prekretanja ,, najgorje su sajle , prikolice i slično gdje te nema što držati :roll:
 
B

Bobo

Guest
Evo, malo da odmorite oci. Zadnje oranje za ovu godinu...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=vf2tzcSgc4g[/YT]
 
B

Bobo

Guest
U proljece cim se ranije bude moglo zatvaram vlagu drljacom i tako ceka sjetvu. dan prije sjetve razbacam 15-15-15 i preletim sjetvospremacem i sutradan sjetva...

nema velike mudrosti u ovakvoj zemlji, tanjuracu koristim samo u proljetnom oranju da ga sto prije uradim i razbijem dok nije zapeklo te eventualno da zatanjuram jarke od jesenskog oranja i nista vise. Iznimno ove godine posudio od kolege vucnu tanjuracu da zobista pretanjuram umjesto plitkog oranja i nista vise.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Eto kak i stari plug za par kuna može super odraditi posao...Odlično oranje Bobo.
Po ovom kaj vidim na videu, zemlja ti je vrlo slična mojoj.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,822
Evo, malo da odmorite oci. Zadnje oranje za ovu godinu...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=vf2tzcSgc4g[/YT]

baš se lijepo čuje šestak....
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
ARNO: Ja mislim to nije pokazivanje na videu,on vjerojatno tako ore preko 30% zemlje,samo me zanima kolko taj traktor izdrži radni sati prije generalne:?:
Možda 2000rs

Bobo dobro oranje,samo ćeš morat nabavit bolji auspuh :D
 
Posljednje uređivanje:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ARNO: Ja mislim to nije pokazivanje na videu,on vjerojatno tako ore preko 30% zemlje,samo me zanima kolko taj traktor izdrži radni sati prije generalne:?:
Možda 2000rs

Mislim da je ovo samo pokazna vježba , jer ovako NE bi izdržao ni 500 r/h ,,,, a kada bi i orao sa tim plugom vjerojatno bi metnuo prve utege kao i mi svi ostali kad nam je prvi kraj pre lagan ,,, a i previše je ljudi okolo za normalno duboko ( rigolanje ) oranje

:D
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
da, trebao bi malo namjestiti plug, jer taj traktor sam kupio ove godine i dobio plug uz njega, pa nije još sve 100% uštimano......
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
evo jedan stariji video od mene
snimano sa LG cookie kp502

imt 2x10

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=2OSfgOZ6Y54[/YT]
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Vidim da taj plug baca kontra brazdu? Nego nije mi jasan način na koji se ore, zašto se vraća na početak prazan i samo na jednu stranu se ore? Čisti gubitak vremena i goriva
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
Vidim da taj plug baca kontra brazdu? Nego nije mi jasan način na koji se ore, zašto se vraća na početak prazan i samo na jednu stranu se ore? Čisti gubitak vremena i goriva

jer je to brdo a i blato je,znaci,nemoguce da bu moj 533 to mogo
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,356
Ostalo mi još 4 kj za sutra.

Jedna loša od danas.

DSC_0611Kopiraj.jpg
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
vađenje međe, meje...

Imam jedno malo banalno pitanje ali stvarno bi mi dobro došel savjet! Pug je pto 25 olt, 2 brazde! Ovak je na stvari, plug inače ide super, stvarmo sam si dal truda i dobro je poštelan ali muči me oranje do međe! Sve ide super ali dok moram potegnuti zadnju brazde do međe onda mi konstantno vuče plug u ljevo i baca prek međe a najgore je dok je susjedno izorano onda je to oralni sex, dok je nepoorano još nekak ide ali dok je brazda od susjeda odrezana....:toimonster::supris::confused:
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
228
Imam jedno malo banalno pitanje ali stvarno bi mi dobro došel savjet! Pug je pto 25 olt, 2 brazde! Ovak je na stvari, plug inače ide super, stvarmo sam si dal truda i dobro je poštelan ali muči me oranje do međe! Sve ide super ali dok moram potegnuti zadnju brazde do međe onda mi konstantno vuče plug u ljevo i baca prek međe a najgore je dok je susjedno izorano onda je to oralni sex, dok je nepoorano još nekak ide ali dok je brazda od susjeda odrezana....:toimonster::supris::confused:

pripremi si za zadnju brazdu da ores s pola pluga i pripazi da ti nejde dublje nego ostale brazde. tako ja radim i uvjek je dobro
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Iskreno, nikad nisam imal problema s rezanjem međe, ni s 565 i IMT 2x12", a ni s Sameom i IMT 2x14", uvijek se međe perfektno odrežu, čak ja i međe malo dublje volim odrezati, baš zbog susjeda, bez obzira dal je susjedna naorana na među ili odrezana od međe, niakd problema.

Su ti plazovi dobri na plugu??? al baš je to čudno da ga vleče dok oreš uz među, a ovak ga na vleče.
A daj mi reci dok radiš jarak na sredini zemlje i kad radiš "jedinicu" (to je ubiti koda režeš uz među) jel ga i onda vuče???
Uz međe zna biti malo tvrđe pa plug želi "pobeči" u među, ali nije mi se to dešavalo.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh