• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma Šanana, dvobrazni su najbolji za međe.

Znam ja to, a i on ima dvobraznog, a veli da mu ga vuče u među, malo mi to čudno, a veli da plug ovak dobro ore u zemlji.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Znam ja to, a i on ima dvobraznog, a veli da mu ga vuče u među, malo mi to čudno, a veli da plug ovak dobro ore u zemlji.

ja isto niakvih problema, a jos ktome uz medju bar 35-40 cm odorem. trebao bi poslikat kak mu to sve stoji u brazdi pa bi se najbolje znalo kako i zasto a i naravno pomoci covjeku
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Ljudi, kaj nije malo premokro za oranje? Ja razmišljam več cijeli tjedan da bi išal orat al nikako pa nikako da se odpravim
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739

takav plug imam i ja i imam sa njime jedan problem, uvijek mi je druga brazda dosta plića od prve. Prednji dio pluga mi je OK i lijepo uđe u brazdu ali zadnji mi je uvijek nekako u zraku i radi plitku brazdu. Nekako uspijem riješit sa otpuštanjem gornje poteznice problem ali to nije to. Već sam razmišljao da ga pretvorim u jednobrazni.
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
pa i moras postelati plug na gornjoj poteznici...ak ti je ona prekratka zadnja brazda bu ti u zraku a ak je predugacka onda nebude isel plug u zemlju i prednja brazda bude u zraku
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
takav plug imam i ja i imam sa njime jedan problem, uvijek mi je druga brazda dosta plića od prve. Prednji dio pluga mi je OK i lijepo uđe u brazdu ali zadnji mi je uvijek nekako u zraku i radi plitku brazdu. Nekako uspijem riješit sa otpuštanjem gornje poteznice problem ali to nije to. Već sam razmišljao da ga pretvorim u jednobrazni.

plug je u vaservagi.

http://img841.imageshack.us/img841/5407/20121117144606.jpg
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Što reći, IMT :heart: .
dsc01486al.jpg

dsc01490do.jpg

dsc01491vi.jpg

dsc01492h.jpg

dsc01493es.jpg
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Znam ja to, a i on ima dvobraznog, a veli da mu ga vuče u među, malo mi to čudno, a veli da plug ovak dobro ore u zemlji.



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Dali je moguče da je prvi nož prevelik(slika2) pa možda previše grabi ili sam ja kod montaže možda zamjenil mjesta lemeša! :scratch
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
a imas onaj kotac iza zadnje brazde?

Nemam a i ne sječam se da je ikad bil gore imam samo crtalo! Ja ipak sumnjam na lemeše i njihovu dužinu jer koji god plug od 10 cola sam videl niti jedan nije imal tak duge! Malo mi ga prva brazda uvjek gurne u stranu dok započinjem oranje ali dok uđu obadvije on se poravna i reže ravno!
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
@ Bobo

Kao da sebe gledam. Slična zemlja, sličan plug, slična brzina (7,8 ?).
Ne znam dali slika vara ili ti srednja poluga stoji koso. Treba li stajati ravno ili može i tako?
 
B

Bobo

Guest
@tibor88: Daj mi reci zasto su plazovi na plugu navarivani? Netko nije znao da se gornjima i donjima zamjene mjesta i da ores jos 10 godina bez brige ili su plazovi poderani na obje strane pa im je produzivan vijek navarivanjem?

*(kasnije dodano)
tek sad vidim da imas plazove koji nemaju duple rupe i da se ne mogu "saltati" medjusobno... Eh da mi je ravnjak s ovakvim daskama...

@batad: Da, poluga stoji nakoso jer su se rasuli lezajevi na braznom tocku koji je ni 20 sekundi po zavrsetku snimanja video clipa doslovce otpao... Gaometrija tocka je bila vrlo poremecena i gurao je plug u stranu, pa sam to korigirao sto sam bolje znao i vidi se na video da je islo OK. Zamijenio sam lezajeve i prestelao plug i poluga tad stoji ravno. i plug jednako ore samo sto je prirodnije postavljen i lakse se vuce.

@dino, nemoj previse grijesiti u vezi leoparda... ja sam ga doslovce kupio "preko ku..." jer mi se leopard izgledom i oblikom daski nikad nije svidjao, ni nakon ovogodisnjeg oranja okrecem plocu i mogu reci da zaorava zbilja sve zivo i nezivo. samo da imam bolje deflektore na njemu, ali nisu od presudne vaznosti jer daske dobar dio zemlje poklapaju i na dubini od 30cm.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
isto si me pitao i nakon kupovine, kada sam prve slike pluga postavio. :mrgreen:
tako je plug kupljen. zasto, kako i zbog cega, neznam..

i sam kazes da si zadovoljan leopardom. traktor imas, povrsine polako povecavas, mozda da ti je okretac s takvim daskama, a ne ravnjak?
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
@ bobo

Pitanjce ? Koliki je brenin razmak zadnjih točkova, unutrašnja mjera ?
 
B

Bobo

Guest
Hehe, ne sjecam se da sam te to pitao inace ne bih pitao sad... Okretac mi ne treba, jer nema tu puno velikih njiva da bi on bio isplativ, ravnjak je za mene zakon. Hidraulik na IMT-u bas i nije pouzdan a da jos nisi okretaca, ne znam bas a posto je brena okretna kao stagalj to sve pada u vodu...

batad, nemam pojma, izmjerit cu ovih dana pa ti javim...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
bolje da si sa 1 brazdom, nebi toliko proklizavao.......
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh