• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
pa za šta onda imaš 3. sporu?
ak nejde 1. ide 3. spora

Pa lijepo čovjek veli da za njega u 3. sporoj nije oranje, isto tak i ja velim i slažem se snjim...ak nejde u 1. mjenjaj plug ili se ostavi posla! I neču više raspravljat, svako nek ore kak oće i vidjet ćemo dokle će!!
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Baš se osječam jadno kad vidim ovakav video s ovakvim traktorom i 3x12 ili 14" okretačom, a ja orem s novim traktorom i s onom sirotinjom od pluga...stali budemo mi na kraj tome!!!

( . . . )

Nadam se da budeš uskoro i da idemo na piće! ;)
 

Å¡ole

Član
Tu od
18 Velj 2011
Poruka
78
jel to 7745 turbo, 80ks, jer sumljam da bi onaj bez turba mogao vući 3x12",
meni se čini to kao 12" i stvarno sam se iznenadio kako dobro ide usprkos što je zemlja teška i uzbrdica je, a i ore oko 30cm dubine, nije baš tako plitko

Nije turbo običan je ali ide super , i plug je na 3*14 " , mislim da mu dosta pomaže nosač od utovarivača i utovarivač budući da je odmah teži, mislim da je orao u 4 sporoj . I ja sam iznenađen ...
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Baš se osječam jadno kad vidim ovakav video s ovakvim traktorom i 3x12 ili 14" okretačom, a ja orem s novim traktorom i s onom sirotinjom od pluga...stali budemo mi na kraj tome!!!


BANIJAC...Super radi plug, svaka čast, a i zemlja je baš fina za obradu!

Daj malo detalja o plugu??, to si sam radil, jel 3x14" ili 16"? Takvoga i ja moram složiti, interesira me svaki detalj.?

Kak se ponaša u brazdi, jel moraš puno podizati prednju brazdu da bi ti bilo ravno oranje??

plug je 3x14 ja kupio za 4500 kun kod našica orao jednu sezonu pa stavio nove daske lemeše i plazove. prošle godine zapnem za žilu od nekog hrasta sa trećom brazdom i sve iskrivim. gredu sam napravio novu to se vidi nisam je ni ofarbao to ti nije problem a ostalo sam uspio ispraviti da se i ne pozna. na istoj su dubini sve tri brazde. prati oglase zna se pojaviti za male novce gdje je rama dobra a daske i lemeši poderani kad to složiš imaš novi plug. ako imaš teže zemlje onda na kozlacu uvari komad željeza kao što olt ima, jer hoće da stisne pogotovo prvu brazdu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
plug je 3x14 ja kupio za 4500 kun kod našica orao jednu sezonu pa stavio nove daske lemeše i plazove. prošle godine zapnem za žilu od nekog hrasta sa trećom brazdom i sve iskrivim. gredu sam napravio novu to se vidi nisam je ni ofarbao to ti nije problem a ostalo sam uspio ispraviti da se i ne pozna. na istoj su dubini sve tri brazde. prati oglase zna se pojaviti za male novce gdje je rama dobra a daske i lemeši poderani kad to složiš imaš novi plug. ako imaš teže zemlje onda na kozlacu uvari komad željeza kao što olt ima, jer hoće da stisne pogotovo prvu brazdu

Sve mi je jasno, jedino ne kužim kaj si htio reći s ovime da na kozlacu uvarim još komad željeza jer hoće da stisne prvu brazdu??:scratch:scratch
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Sve mi je jasno, jedino ne kužim kaj si htio reći s ovime da na kozlacu uvarim još komad željeza jer hoće da stisne prvu brazdu??:scratch:scratch

zadnji kraj kozlaca se stisne pa špic lemeša ode u desnu stranu a ti zavariš razuporu i onda ne može nikuda

Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
evo jedan video od oranja prošle godine:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=DM120Vg97_8[/YT]

Neznam kaj bi ti rekel na ovo??...:evil::evil:

Dobro zakaj taj traktor ima gasa??

Jel si probal orati do 2000. okr gasa?? Da vidiš kak fino ide.:mrgreen:

Koji je to same, koliko ks??
Plug je odličan, fino se ore, zemlja dobra, samo daj malo života tom Samčini!!

Ja orem na cca 1900 okr., to mu je taman! I vjeruj mi nebude mu ništ, slobodno daj gas!!!
 
Posljednje uređivanje:

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
dobiva on gasa, nekad i previše;). Ovo je malo dublje orano, a kad se tako kod nas ore onda se dojde do kamena. Zato je orano pod takvim gasom, još posebno kad sam imal telefon u ruci i snimal.
Zanimljiva bi bila situacija kad bi zapel za kamen pa da me pričepi na volan i staklo...e to bi bil video za na YT:lol:
Ovo sam stavil samo radi toga da vidite ak je ok poštelano, inače je ovo jedna od naših laganijih zemlji.
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Pa nebi mu trebalo bit tako teško, 70 ks i dve brazde, malo više gasa i ide ko pravi

i nije mu teško. dvoumili smo se između pluga ravnjaka i okretača, ovo je bil pun pogodak. samo zbog našeg terena mu stavim napred utege i to je to :supz:
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
plug ti je ok...koji je?vogel nije rado!?

nabaci gore crtala, i olakšaj Argonu...nemoj ga na tak niskim obrtajima terati...
stavi u nižu i digni gas!
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
plug ti je ok...koji je?vogel nije rado!?

nabaci gore crtala, i olakšaj Argonu...nemoj ga na tak niskim obrtajima terati...
stavi u nižu i digni gas!

vogel je da.
ma tražim crtala al nikako da jih nađem. a nova su skupa:rolleyess:
ima one nože na zadnji brazdi al nije to to..crtala su zakon.
znam za gas, znam:mrgreen:
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
vogel je da.
ma tražim crtala al nikako da jih nađem. a nova su skupa:rolleyess:
ima one nože na zadnji brazdi al nije to to..crtala su zakon.
znam za gas, znam:mrgreen:

a ipak je vogel...
koji točno?

ma noževi nemru napraviti kaj crtala, zaboravi!
probaj nkj iskombinirati, budeš videl kaj je to dok ih deneš gore, druga priča!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh