• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
U-445 i plug 12" dubina oranja oko 25 cm, priprema za jesensku sjetvu, prije toga ugaženo sa beračem za kukuruz. Tu nemam kaj tražit ak ću normalno orat sa IMT 533.

http://www.youtube.com/watch?v=eKU1wIcVsL4&feature=youtu.be
s tim plugom samo gubiš vreme i trošiš gorivo. ja imam jednobrazni 16 cola imt, i mogu skračivanjem poteznice dobit dubinu tak da ga moj 549dv nemože pokrenut. a takvu dubinu kao ti orem u 2 brzoj.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
veći plug nemam, za taj 1 ral kojeg tu orem potrošim 10 lit nafte. Sva druga zemlja mi je takva da sa većim plugom nemam kaj tražit ili je tvrda ili je brijeg. Jedne godine mi je došao susjed sa MF 274 orat jedan komad kaj je na brijegu sa plugom 2x14 i imao je dosta muke dok je to izorao tako da ja nemam potrebe za većim plugom.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Oprosti kolega al ovo nisam skužil kaj si htio reći...!? KOJI VI...??:confused:

kaj tu nije jasno?? VI bi značilo svi koji su u bregima i mogu orati kak je tinekova kombinacija ali samo z brega dolje jer prema gore nema šanse kak niti po ravnici..
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
kaj tu nije jasno?? VI bi značilo svi koji su u bregima i mogu orati kak je tinekova kombinacija ali samo z brega dolje jer prema gore nema šanse kak niti po ravnici..

oprosti al ovo na sliki i je ravnica
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Bez uvrede ikome ja orem s Imt542 i olt alkar 2x12 na neku dubinu oko 25cm nisam bas na nekom ravnom podrucju vise brdovitom i zemlja mi je malo teza i za mene je ova kombinacija odlicna ako dobro slozis plug jer mala sitnica ovisi dal ce ic lakse ili teze!
Lako je orat s traktorom 100ks i duplom vucom i npr trobraznim plugom jer ti i ako ga ne nastelas dobro on ce ga vuc al mi manji poljoprivrednici nemamo mogucnosti takve ko vi pa radimo s cim imamo i kako mozemo i napravimo isto posao kao i vi dali je preporucljivo s 533 i 2x12 orat nije al kad nemas druge opcije radis kako mozes tino je samo dokazo da 533 ore s 2x12 ako njemu to tak odgovara nek radi svi mi radimo kako znamo i mozemo!!!!
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Bez uvrede ikome ja orem s Imt542 i olt alkar 2x12 na neku dubinu oko 25cm nisam bas na nekom ravnom podrucju vise brdovitom i zemlja mi je malo teza i za mene je ova kombinacija odlicna ako dobro slozis plug jer mala sitnica ovisi dal ce ic lakse ili teze!
Lako je orat s traktorom 100ks i duplom vucom i npr trobraznim plugom jer ti i ako ga ne nastelas dobro on ce ga vuc al mi manji poljoprivrednici nemamo mogucnosti takve ko vi pa radimo s cim imamo i kako mozemo i napravimo isto posao kao i vi dali je preporucljivo s 533 i 2x12 orat nije al kad nemas druge opcije radis kako mozes tino je samo dokazo da 533 ore s 2x12 ako njemu to tak odgovara nek radi svi mi radimo kako znamo i mozemo!!!!

Dragi kolega ore se ko kako može i zna , ja se učio sa zetorom 2511,pa Štore 502..., oralo se ali nije ista kvaliteta oranja- a kukuruz raste ništa bolje nego onda samo gušći sklop-više moljca i Zlatice (???) Svako vrijeme nosi svoje...(ma bolje da je u današnje vrijeme više Katice,Marice,Zlatice... u kukuruzi !!!
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam se ucio orat na 533 bez spere 67 ili 68god prozvodnje koji bio tolko izraden i naradio se da je bio spreman za trecu generalku na njemu sam naucio sve bitne stvari kad smo kupili 542 ja sam se preporodio a kukuruz mi uspije svaku godinu osim ako mi susa ne smanji prinose a bolesti kukuruza nemam hvala bogu a ove Katice,Marice, Zlatice itd treba im pokazivat kukuruz :D:D:D:D:D
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
Kad se jednom proba orati sa duplakom mišljenja se mjenaju, jer to je kao da imaš još jedan manji traktor ispred sebe koji vuče!
Samo to budem rekao.
da,ko si ga može priuštiti....:scratch
No, velim ,nemam takve brege kakve imaš ti ali sam svjestan da se drugač i teže ore.)
a ni kamenje,ja kad orem jedan dio vrta moram imat stalno nogu na kvačilu spremnu...
evo dokaza ko ne vjeruje....

image ru
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
tino 533 i 2x12" ide...samo ne u mojem zutom speku...bez uvrede videl si i sam kod mene kak orem...dok orem po suhom onda ide kolko tolko...al u jesen mi je i 2x10" pun kufer...znam prije dok se oralo kod bake i dede da je ursus c-360 na strnjacima vukel 2x14" s lakocom,al cim je trebalo orati zimsku brazdu oral je s imt-om 1x18"....sve ovisi od zemlje do zemlje...negde ore negde ne...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Hehe, kolike diskusije o tom 533 i 2x12.. po meni ta kombinacija nemoze kvalitetno odraditi posao i to je to.. a i mrzim te imt-e 533 do bola, a i sam ga imam ali s njim ne radim nista..
ja orem sa 539 i 1x16 i to lijepo odradi posao, ali i to je muka ziva kad imas malo vise toga za izorati.. ove jeseni sam orao 3 dana od mraka do mraka i cetvrti dan mi je bilo muka od oranja.. reko danas nejdemo.. traktoru nije bilo nista ali mene je bolio svaki komadic tijela.. :D
Zato mi je u planu kupiti traktor nekih 70, 80 ks sa prvom vucom i 2x14 plug i da orem ko covjek..
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Hehe, kolike diskusije o tom 533 i 2x12.. po meni ta kombinacija nemoze kvalitetno odraditi posao i to je to.. a i mrzim te imt-e 533 do bola, a i sam ga imam ali s njim ne radim nista..
ja orem sa 539 i 1x16 i to lijepo odradi posao, ali i to je muka ziva kad imas malo vise toga za izorati.. ove jeseni sam orao 3 dana od mraka do mraka i cetvrti dan mi je bilo muka od oranja.. reko danas nejdemo.. traktoru nije bilo nista ali mene je bolio svaki komadic tijela.. :D
Zato mi je u planu kupiti traktor nekih 70, 80 ks sa prvom vucom i 2x14 plug i da orem ko covjek..

a cuj,to je kod tebe,kod mene 2x12 ide i to mi je dost,imam samo dve njive na ravnome i 3 na brdu pa se samo spuštam
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
mogao si onda doći imeni pomoći sa 533 i 2x12.......

ja sam jučer orao djetelinu sa 1x12, sa 533 u 3 sporoj........na 1800 obrtaja i dubina 30cm.......i već za mene nije oranje ako moram u 3 sporoj, i neide u prvoj brzoj........
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
jel to 7745 turbo, 80ks, jer sumljam da bi onaj bez turba mogao vući 3x12",
meni se čini to kao 12" i stvarno sam se iznenadio kako dobro ide usprkos što je zemlja teška i uzbrdica je, a i ore oko 30cm dubine, nije baš tako plitko
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Od frenda stari je orao u petak budući da smo bili u blizini evo snimke
http://www.youtube.com/watch?v=z_3Io_OnrO8

Baš se osječam jadno kad vidim ovakav video s ovakvim traktorom i 3x12 ili 14" okretačom, a ja orem s novim traktorom i s onom sirotinjom od pluga...stali budemo mi na kraj tome!!!


BANIJAC...Super radi plug, svaka čast, a i zemlja je baš fina za obradu!

Daj malo detalja o plugu??, to si sam radil, jel 3x14" ili 16"? Takvoga i ja moram složiti, interesira me svaki detalj.?

Kak se ponaša u brazdi, jel moraš puno podizati prednju brazdu da bi ti bilo ravno oranje??
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
mogao si onda doći imeni pomoći sa 533 i 2x12.......

ja sam jučer orao djetelinu sa 1x12, sa 533 u 3 sporoj........na 1800 obrtaja i dubina 30cm.......i već za mene nije oranje ako moram u 3 sporoj, i neide u prvoj brzoj........

pa za šta onda imaš 3. sporu?
ak nejde 1. ide 3. spora
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh