• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mvidnjevi

Član
Tu od
28 Lis 2012
Poruka
36
Vjerovatno nije same bijo još na radni temperaturi pa nije kteo davat gasa :D
A kamni, da ima jih puno kodnas..
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Crtala od IMT pluga se daju svakam upasati, na ama baš svaki plug! ;)

ma imam doma od slavonca crtala, mislil sam jih več pripasat gore al radije bi ona zupčasta crtala pošto su ova moja "ravna".
Ma bit če tu još neke kemije;)
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,624
ma imam doma od slavonca crtala, mislil sam jih več pripasat gore al radije bi ona zupčasta crtala pošto su ova moja "ravna".
Ma bit če tu još neke kemije;)
Ja sam pripasival crtala od IMTa na Landsberga okretača (crtala-diskovi kupljeni nekad davno zupčasta fi 460 kod Ferenčaka)naravno slagan i nosač za njih
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
a ipak je vogel...
koji točno?

ma noževi nemru napraviti kaj crtala, zaboravi!

I noževi su dobra stvar na plugu,rade skoro isti posao kak i crtala,orao sam s jednim i drugim i nemam zamjerke ni na jedno...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I noževi su dobra stvar na plugu,rade skoro isti posao kak i crtala,orao sam s jednim i drugim i nemam zamjerke ni na jedno...

Uredu je gdje nema puno mase, jer ipak nož ide pod zemljom i trga, dok crtalo odreže gornji sloj brazde u dubini od 10-15cm i brazda ostaje ravna i čista!
Ja sam za crtalo!
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Uredu je gdje nema puno mase, jer ipak nož ide pod zemljom i trga, dok crtalo odreže gornji sloj brazde u dubini od 10-15cm i brazda ostaje ravna i čista!
Ja sam za crtalo!

slažem se s tobom. uredu gdje nema puno mase ali i tamo puno bolje i ljepše odradi crtalo. Iako imam nože uvjek nabrušene oni nebudu nikad tako ljepo odrezali ko crtalo
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
I noževi su dobra stvar na plugu,rade skoro isti posao kak i crtala,orao sam s jednim i drugim i nemam zamjerke ni na jedno...

Ma ništa od noževa,samo dobra crtala i nema da se šta nemože zaorati.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Evo da se vidi kakav jarak ostaje nakon odrezanog sa noževima na plugu:
18386393.jpg

18362392.jpg


Večina nema tak čisti jarak s crtalima..
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,624
Evo da se vidi kakav jarak ostaje nakon odrezanog sa noževima na plugu:
18386393.jpg

18362392.jpg


Večina nema tak čisti jarak s crtalima..
Lako vama ai meni u ravnici a da vas vidim na brdovitom terenu gdje na jednoj parceli imaš brijeg,dol,kosinu od oko 30-40 stupnjeva pa da vas vidim junaci iz međimurja ravne podravine,slavonije a mi ponekad moramo orati gdje i koza pod ručnom pase .Tu mora najprije:drinkers:radi hrabrosti!!!!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
dok oreš po zagorju onda se spuštaš dolje z brega i onda ide :D ovak na stran jako se nebi osudil iči orat ipak.. sad opet dolazimo do tinekovog slučaja..kak on dolje z brega more sa 35 ks vuč 60 cm a ovdje kod meneu ravnici o tome more samo maštati
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Lako vama ai meni u ravnici a da vas vidim na brdovitom terenu gdje na jednoj parceli imaš brijeg,dol,kosinu od oko 30-40 stupnjeva pa da vas vidim junaci iz međimurja ravne podravine,slavonije a mi ponekad moramo orati gdje i koza pod ručnom pase .Tu mora najprije:drinkers:radi hrabrosti!!!!

Ma ni neču zamišljat kak je to orat,jer nemam potrebe,meni je ravnica zakon..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Meni bilo u brdo, pod brdo, pod koso ili ravno meni je tak sve jedno kad orem jer imam svih tih podrucja kod sebe i naviknut sam na sve i nemoras biti lud da bi to mogo orat jednostavno se naviknes i vi koji niste orali na takvom podrucju brzo bi ste se priviknuli!!!!!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Lako vama ai meni u ravnici a da vas vidim na brdovitom terenu gdje na jednoj parceli imaš brijeg,dol,kosinu od oko 30-40 stupnjeva pa da vas vidim junaci iz međimurja ravne podravine,slavonije a mi ponekad moramo orati gdje i koza pod ručnom pase .Tu mora najprije:drinkers:radi hrabrosti!!!!

Čuj, meni nebi bilo ništ novoga, nisam od onih koji iskaču iz traktora več pri nagibu kad traktor sjeda u malo dublju brazdu ;):lol:
Nekad mi i dopizdi ravna ravnica i oranje cjeli dan, malo bi akcije po bregu :)

Meni bilo u brdo, pod brdo, pod koso ili ravno meni je tak sve jedno kad orem jer imam svih tih podrucja kod sebe i naviknut sam na sve i nemoras biti lud da bi to mogo orat jednostavno se naviknes i vi koji niste orali na takvom podrucju brzo bi ste se priviknuli!!!!!!
Slažem se, to je reč!! Dok se mora privikne se!
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
dok oreš po zagorju onda se spuštaš dolje z brega i onda ide :D ovak na stran jako se nebi osudil iči orat ipak.. sad opet dolazimo do tinekovog slučaja..kak on dolje z brega more sa 35 ks vuč 60 cm a ovdje kod meneu ravnici o tome more samo maštati


al imam i dve njive na ravnome,tam se najebem ponekad s tim proklizvanjem
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh