• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
brže ide :supz: potrošnja 8 litara za jutro, dok sa 1 brazdom ide na 11 litara :partyman: pa prošle jeseni u teškim uvjetima i do 13,5 litara sa šperom......

sa 1 brazdom ga mogu dublje pustiti.........1x12 je moj......dok kod mene jedan ima 1x14, to je već malo problem, ako su teži uvjeti rada......

na koliko ste duboko orali????

zahvat je bio 50cm ili ste prvu malo smanjili????

ček ček to ti ne drži vodu baš....kak je potrošnja veća s jednom brazdom a manja s dvije???nejde mi u glavu...i 13,5 litara na jutro?????:supris::supris: hellou po tome ispada da on troši ko traktor od 80-100 konja...ja kod susjeda jedno jutro zorem,stanjuram i posijem s 30 litara s malim fergićem....a baš i ne štedim traktor kaj se tiće gasa...skoro uvijek je gas do kraja
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sa 1 brazdom vučem 30cm, sa 2 brazde oko 45-50cm........traktor na istom opterečenju, sa 1 brzohodnom, isti gas......pa prije posao napravi, ako gledamo da traktor isto troši po satu.......i ja sam se iznenadio, jer otprilike znam koliko mi potroši kada orem sa 533......pa sam tada sipao i prelio rezervoar, jer nije isto trošio......osjetno manje.......to sam radio samo te godine i poslije samo sa 1 brazdom.......jer mi je zahrđao taj 2x10, i nije mi se zafrkavalo da ga čistim, jer treba odraditi 2 jutra da se ugladi, a do tada neradi nikako......

prošle jeseni, sam orao sa 533, jer još nisam imao rusa.......jako se teško oralo, jer je bilo dosta vlage,i ugaženo je bilo s beračem, pa je traktor jedva vukao sa šperom.......jednu brazdu, nikada tako nisam orao........do te jeseni, i tada mi je trošio 13,5 litara, ili na 3 jutra oko 40 litara......

a kada orem, onda gas bude 1600 do 1800 okretraja, sa 1 brzohodnom......



dok MTZ82, kada sam vukao 2x14, prednja vuča uključena.......trošio je oko 14-15 litara.......i još je dublje vukao od fergusona.......
 
H

Hurlimann86

Guest
Oranje od prošlog tjedna, navožen je i stajnjak, ali ne na sve njive, sa plugom super zadovoljan.






 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
kakva rahla zemlja,zakačiš sijačicu i pićiš,tebi tanjurača ili rotobrana i ne treba
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Oranje 2

ako dobro vidim prije ove ambrozije je bilo nekakvo žito,kod mene na jednom komadu od zobi isto se sasulo ali gdje bila raž katastofa ,gazili traktorom kada se kosilo ,prekretalo.skupljalo pa uhvatila nas kiša ponovo rastresi,sakupi i još Bogec prošo sa masnim, doživljela zemlja harakiri nema pripreme za ljulj dok ne padne kiša:partyman:
 
H

Hurlimann86

Guest
kakva rahla zemlja,zakačiš sijačicu i pićiš,tebi tanjurača ili rotobrana i ne treba

To ti radi stajnjak na zemlji, pa i nebi bilo potrebno, ali treba malo poravnati ipak bude ljulj išao na te njive pa da bude ljepše za kositi.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
mislim da dio leži i u ovim predplužnjacima, jer oni skidaju travu i bacaju na dno brazde.......nije ni sve u plugu, treba ga znati i podesiti, al dobar posao!!

koji to rus, 952???? kojoj brzinom oreš s tim plugom????
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ma zaore i moj plug travu i lijepo okreće,tj.,slaže brazde,jedino što je zemlja neka teška ,brazda se ne rasipa,reže se ko slanina
 
H

Hurlimann86

Guest
mislim da dio leži i u ovim predplužnjacima, jer oni skidaju travu i bacaju na dno brazde.......nije ni sve u plugu, treba ga znati i podesiti, al dobar posao!!

koji to rus, 952???? kojoj brzinom oreš s tim plugom????

Ima nešto i u tome, a ima jako puno stvari.
Ne to je 1025, a sad sam orao nekih 5-6 km/h
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
evo jedna što sam prošli tjedan orao...korovi su bili kao i na ovi pored zemlji na ljevo..danas išao usput pa poslikao



DSC01035.jpg

DSC01037.jpg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Oranje 2

sve je ok samo iščupaj ovog abutilona pokraj međe jer ti bude donio hrpu mladih problema :partyman:
 
M

MOCO

Guest
jel to abutilon (nevidim dobro)
ili je mlada datura (kužnjak) to je najjača otrovčina na našem podneblju i otrovna je kompletno cijela biljka iako ima i kultiviranih verzija iste biljke:
images


images
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Oranje 2

kako se vi branite protiv tog smrdljivog abutilona ,kod nas dobro ga tamani lumax ,ali onda ne mogu sijati ozimi grašak dali vi imate koju drugu opciju:madmana:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Deutzovo prvo oranje:

dsc01915o.jpg
dsc01908j.jpg

dsc01913b.jpg

dsc01914kc.jpg


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=mSahc4TnGCM[/YT]
 
B

BAGERISTA

Guest
Nači kršten je s prvim oranjem,,,,,,svaka čast..:prayer:
I kakvi su dojmovi,,,dali si zadovoljan,,,,ali s slika izgleda močno..........:partyman:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Oranje 2

dobar stroj,i jedan i drugi koliko ovaj prvi ima ks a dali je to landsberg ili vogel i šta ste to orali?:partyman::gitarist:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Konačno je i taj dan došo da ga probamo,zaoravano je stajsko gnojivo. Dosta smo zadovoljni ali mislim da mu je malo velik taj plug. Po ravnici ide 4 radna do 9 km/h a uz brdo moram šaltat u 3 radnu. Sa tim plugom smo zadovoljni ali je bio posuđen od rođaka koji ga tera sa hurlijem xb max 100. Najvjerovatnije da čemo mi uzet sad u Gudovcu novi L950
 
B

BAGERISTA

Guest
dobar stroj,i jedan i drugi koliko ovaj prvi ima ks a dali je to landsberg ili vogel i šta ste to orali?:partyman::gitarist:

vogel noot,m1020,,,tako piše..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
i ali mislim da mu je malo velik taj plug. Po ravnici ide 4 radna do 9 km/h a uz brdo moram šaltat u 3 radnu. Sa tim plugom smo zadovoljni ali je bio posuđen od rođaka koji ga tera sa hurlijem xb max 100. Najvjerovatnije da čemo mi uzet sad u Gudovcu novi L950

A da se rađe odlučiš za neki okretač 2br,jedno 16-18 cola?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh