• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
onda svaka mu čast kaj vuče takav plug sa traktorom od 80 ks jer mi smo ga vukli sa 150 ks i stvarno mu ga bilo u tvrdoj zemlji dosta..kolko ne motoru tolko su kotači prešlajdravali,samo kaj se oralo na 40 cm tu jednu godinu..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,698
Sad kad si spomenuo crtala, jesi ih naoštrio prije oranja? Ja sam svoja nabrusio i rezala su sve i nije bilo štopanja.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
ma kaj vi kolege znate,moj IMT ide najbolje i vucem sa njim 3 x16 cola hahah
sala mala :)
ajde kolega stavi da vidimo slike,nema te cega biti sramota,ipak smo tu da bi jedni drugima dali savjete i pripomogli lakšoj obradi i svemu u poljoprivredi..

Dobro ,stavil bum slike ,možda sutra ili preksutra.Sutra mi nekaj Z1 snima doma cijeli dan ,pa ne mogu baš obečat.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Sad kad si spomenuo crtala, jesi ih naoštrio prije oranja? Ja sam svoja nabrusio i rezala su sve i nije bilo štopanja.

to jos nisam nikad cuoda se bruse ,al vrijedilo bi probati ako puno bolje radi..
pogotovo u kokuruzovini gdje se štopa...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
U okladu da sam ja brži s jednobraznim nego ti s malčerom i dvobraznim.

danas orao poslije suncokreta......1x14, odlično ide, lijepo se rasipa....zanima me kako bi tu išao sa fergusonom 2x10, samo mi se nije dalo ići po drugi plug i probati, samo gubljenje vremena......jer vjerujem da nebi nikako išao, ovaj 1x14 mu je taman, na dubini 30cm, ako ga probam pustiti još samo malo dublje, odmah mu je osjetno teže......slike nemam, jer nisam stajao da što više napravim......radili smo sa 2 fergusona.......isti plugovi i treba oko sat i pol za jedno jutro.......:(rofl):
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Ja brusim crtalo isto svake godine kad zaoravam kukuruzovinu.. sad bi mi vec dobro doslo i novo crtalo jer je ovo vec dosta istroseno..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,698
to jos nisam nikad cuoda se bruse ,al vrijedilo bi probati ako puno bolje radi..
pogotovo u kokuruzovini gdje se štopa...

Nismo ih ni mi nikad brusili, ove godine sam preuzeo na sebe pripremu pluga i dao sam si truda da nabrusim crtala. U dvije rali kolko sam preoral nije se ni jednom zaštopalo na crtalima. Bez obzira kaj je bilo mokro i loše za orat išlo je iznenađujuće dobro.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ako se ide nekom logikom oko crtala onda je lako zaključit da ako je oštrije crtalo da ima bolji rad..
Pa i kruh je lakše rezat oštrim nego tupim nožem :icon_wink:
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
ovo kaj tinek tvrdi da ore s 533 i slavoncem dve brazde drzi i ne drzi vodu...imam takav plug i takav traktor...kad su uvjeti najsavrseniji mucim se s traktorom...a kamoli dok je mokro...ja sam ga jedva po ravnom vukel...a u breg nisam ni pokusaval...jer ak ne prokliziva onda motor stenje ko kurva kod onom stvari
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,170
opet se vracamo na isto...zemlja nije ista kod svakog!! gore u poljskoj bi ja i tri brade vukel na pijesku
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
Danas se malo vozao i vidim ihc 1455 parkiran uz cestu sa 5 braznim okretačom,da mi je vidit kako to ore :(grin):

Ore super, ide to njemu, jednom sam gledao kako ore, zvuk traktora je milina za uši, ali više nema takvog traktora od 150ks koji će to izdržat, ovo danas je sve 4cilindra, i 4T i od toga 2T plastike i onda neka vuče sa 150ks 5 brazdi.
To ima onaj tip na ulazu u gospić lijevo, što ima veliku fliegl žutu prikolicu, a jednom sam tamo negdje vidio i ihc 955 sa 4 brazde, mučio se je ali je zemlja stvarno neka ilovača bila.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,170
ne kuzim zasto ovi inzinjeri oceju napravit lagan al jak traktor...svi znamo da je bolje da je težak i jak,onda ima ogromnu vučnu silu
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
manji tj laksi traktor manje trosi,manje sabijanje tla a i ove nove mozes opteretiti utezima pa ti to dode na isto...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,170
manji tj laksi traktor manje trosi,manje sabijanje tla a i ove nove mozes opteretiti utezima pa ti to dode na isto...

al opet,nije to to sto je nekad bilo
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
nista nije sto je nekad bilo...:) kak vec ide ona izreka:"todore,todore cim dalje tim gore"
ali da neskrecemo s teme...princip rusa i traktora uskih guma (sto se nekad radilo) je bio taj da se dokopa do tvrdog ofnosno da kopa kotacima,samo je pitanje koliko je onda napravio stete..
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Ore super, ide to njemu, jednom sam gledao kako ore, zvuk traktora je milina za uši, ali više nema takvog traktora od 150ks koji će to izdržat, ovo danas je sve 4cilindra, i 4T i od toga 2T plastike i onda neka vuče sa 150ks 5 brazdi.
To ima onaj tip na ulazu u gospić lijevo, što ima veliku fliegl žutu prikolicu, a jednom sam tamo negdje vidio i ihc 955 sa 4 brazde, mučio se je ali je zemlja stvarno neka ilovača bila.

Da baš taj tip kad se ide iz Otočca na ulazu u Gospić,čini mi se da je najveći poljoprivrednik u okolici Gospića s obzirom na mehanizaciju.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
ovo kaj tinek tvrdi da ore s 533 i slavoncem dve brazde drzi i ne drzi vodu...imam takav plug i takav traktor...kad su uvjeti najsavrseniji mucim se s traktorom...a kamoli dok je mokro...ja sam ga jedva po ravnom vukel...a u breg nisam ni pokusaval...jer ak ne prokliziva onda motor stenje ko kurva kod onom stvari

Susjed, ore on pjesak,takav imam na vrtu,nek dode u nas kraj i proba ostavio bi i traktor i poljoprivredu
Fric1993 ima odličnu sliku oranja s NH,proklizavanje i teska zemlja,slična je i s ove strane Lonje
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,170
Ade ne baljezgajte gluposti..ja vam velim da dođete kod mene pa vidite...a to da je kod vas tvrdo to ja znam,vidio sam sliku tg 285 i 4 brazde plug
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kojim čudom al kad god @tino napiše da ore sa 533 i 2x12 uvijek krene rasprava kak taj traktor to nemre vuci i da to ne klapa,a kolko se sa slika vidi nekak klapa,a sad kakav je tip tla kod njega to je več druga priča...
u mom kraju bi to bilo nemočuče tak raditi jer traktor nebi nikam mogel..
isto kak i neko kaže da TD 75 može vuči 3x12 a kod mene mu je dosta i 2x14 na normalnoj dubini od 25-30 cm
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh