• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Može on, nije to problem, ali ovaj dvobrazni slabo kuruzovinu zaore. :(happy):

Da pomiče se po rupama.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Da !! Dobro je imati oba pluga !! Baš si nekaj gruntam kak bi jednobražnjaka kupil, ali za ovo malo zemlje koju obrađujem .... ne znam
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja sam sa OLT-om jučer zaoral kukuruzovinu bez problema !! Nije baš da se tu i tam ne vidi, ali..... 99 % je zaorano !!
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
A ni mi neradimo puno, ali ide odlično s jednobraznim, na dvobrazni se jako štopa, malo-malo treba silaziti čistiti, s ovim samo gas, guta kao lud. :(wait):
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Nas dvoje imamo identične kombinacije traktora i pluga ( OLT ) ! Na kojim rupama je postavljen tvoj ? Koliko mi se vidi, skroz desno na rami ??!!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja još uvijek tražim pravi položaj ! Tek neki dan sam ga kupil .... Na današnjm oranju ( nagibi do bola ) svakak sam ga postavljal, ali vuče mi prvi kraj u desno ...
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
A baca i kod mene, stalno trebam volan vuči u lijevo, isto je i s jednobraznim, tako je to u oranju. :(happy):
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Da.... sve one priče o vučnim silama i položaju pluga u odnosu na kotače padaju u vodu .... barem kod mene ... Ako ga postavim tak da se vučne sile poklapaju, prva brazda grabi 40 - 45 cm .... a ako ga postavim tak da prva brazda grabi svojih 25.... ode vučne sile kud koji mili moji .... Koliki je taj jednobražnjak ?
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Treba cijeli plug pomicati dok se ne nađe centar. Očito je da na ručki nije dovoljno. Taj isti problem sam imao na jednobraznom plugu. Plug je previše u desno i gura traktor u desno i moraš držat kontru u lijevo. Pomakni cijeli plug u ljevo dok ga ne pogodiš, pa budeš na ručki samo koregiral.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nesmije vuč nimalo traktor,ručku na plugu povuci nazad malo i desni lanc na poluzi popustit,tak je meni i ne vuče uopče volan je ravno,netreba ga skoro ni dirat.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Ma sve to stoji, ali uvijek će ono malo vuči. :(happy):

Mora se moći uštimati da ne vuče u stranu. Ja sam to postigao s dvobrazdnim 10" tako da mi obje brazde jednako hitaju, lanac otpušten ali mi poteznica stoji malo udesno jer ako plug pomaknem u srijedu onda mi je preveć za prvu brazdu.
Na plugu jedne brazde 16 " nemam ovu polugu za izravnavanje pluga pa mi je teže. Jednom kada ga namjestiš ne smiješ ga micati. Ako netko ima tu ručku za prodati probao bi je montirati. Jer kad je tvrđa zemlja onda smanjim malo zahvat.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,179
ma ima i kod mene a na jednoj parceli sam oro prosli tjedan i skuzim da je njiva puna ciglovinja...tam sam i kamen orpel zvaditi,velik ko pol lemeša 12''
cudo je kaj nisam hvil nis
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh