• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
nemora orati, u proljeće posadi kukuruz i imat će dve kulture na parceli :icon_toilet:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Žetva ječma je inače krajem 6 mj. ili početkom 7. Ako nakon njega misliš sijat kukuruz onda treba plitko( oko15-20cm) preorat i sijat kukuruz koji dolazi za branje kroz 100-tinjak dana, mi ju zovemo stodanka.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
koliko sam skonto ti hoces poslije ječma posijat postrni kukuruz
, pa mozes preorat a i nemoras ja bolje nebi jer su visoke temperature pa da neode i to malo vlage sto imas najbolje bi bilo sasječkat slamu prođeš dvaput tanjuracom i siješ :icon_pidu:
ore se naveliko dns kisa zeznula pa malo odmora :icon_weed:
31102013716.jpg
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
evo, i ja se mučio malo na najgorem komadu koji imamo, ta zemlja nema nagiba koji na njoj ne postoji, zemlja je prava zagorska ilovača za cigla peći, a na 25 cm ima i lapora, a tu ni dragi Božek plug ne zapiči nutra..

slike i video muke su ispod:

z3lu.jpg


evo i lapora :(doh):
cmkp.jpg


3i1m.jpg


malo visi svakam
v6d2.jpg


i nakon dosta muke nekak završil
fxee.jpg


i video, pati fiat, pati i landsberg..
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=754bsDxtbBg&feature=youtu.be[/YT]
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Sve u svemu odlicno izgleda s obzirom na uvjete.. Nice work... Tu bi bilo puno s*xa da treba pripremat za neku sjetvu sad... :D: :p:
Ovak ce to premrznut pa bude to na proljece malo lakse...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
evo, i ja se mučio malo na najgorem komadu koji imamo, ta zemlja nema nagiba koji na njoj ne postoji, zemlja je prava zagorska ilovača za cigla peći, a na 25 cm ima i lapora, a tu ni dragi Božek plug ne zapiči nutra..

slike i video muke su ispod:



evo i lapora :(doh):




malo visi svakam


i nakon dosta muke nekak završil


i video, pati fiat, pati i landsberg..



Prepustite to grmlju , nek se ono malo muči na tome
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
ako bude dobro,,,ove zime je bilo jebade,pol metra snijega mokrog i to je pritisnulo zemlju i bez prolaza frezom x2 nista od sjetve
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To bu veselica tanjurat kad zasuši.
Toj zemlji memre ni smrzavica niš.
Imate sličnu zemlju kao kod varaždina u B.Humu.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ne znam bas jel bi tu tanjurace ikaj napravile ..... Samo freza sa par prolaza .... a to ibosilj najbolje zna
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
@ibosilj, posadi bazgu na tome, ostat ćeš bez mehanizacije ovako ;) da smo u nekoj uređenijoj državi, dobio bi subvenciju za održavanje krajolika...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Imam i ja takve zemlje dosta,zato orem sa traktorom 140 ks i 3 x 16 cola,inače jako teška zemlja.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh