• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
koliko je potrebno vremena za preorati 1ha zemlje sa 3 brazdnim plugom?te koliko se goriva otprilike potroši?
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
ovisi brzina,uvjeti na polju,jacina traktora,zahvat pluga...meni je trebalo 6 sati s imt-om 533 i dvobrazdnim 10 cola plugom...al 6 sati bez prestanka u 1 direktnoj na 1800 okretaja
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
koliko je potrebno vremena za preorati 1ha zemlje sa 3 brazdnim plugom?te koliko se goriva otprilike potroši?

kolega, kod ovog pitanja ti fali brdo podataka koje još moraš dati kod takvog pitanja:

Koji je traktor u pitanju? (bar koliko konja ima)
Koji je plug u pitanju? (koliko cola)
Kakva je zemlja? (tvrda ilovača ili meka slavonska crnica)

Ako pogledaš par stranica prije moj post sa slikama, onda ti treba nešto jači traktor s nešto manjim plugom, 40 l plavca i nekih 4-5 sati gledanja u rikverc, ako je neka slavonska crnica, ne puno biljne mase za zaoravanje, trebaš upola manje goriva i brži si sigurno za 2,5 sata
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Hvala kolega,zanima me ovako otprilike,orao sam sa zetorom 5011 i dvobrazdnim 12" kukuruzovinu i trebalo mi je oko 5 sati za 7500m2 + sto sam barem 500 puta izasao van jer mi se plug zaštopao,pa sam si sad htio neku paralelu povuc,ali za otprilike..goriva nisam potrosio za 300kn(eurodizel)..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Čije plugove imaš i dal su visoki klirens?
Kojom brzinom oreš?
 

neznam_nis

Član
Tu od
23 Ožu 2013
Poruka
71
Hvala kolega,zanima me ovako otprilike,orao sam sa zetorom 5011 i dvobrazdnim 12" kukuruzovinu i trebalo mi je oko 5 sati za 7500m2 + sto sam barem 500 puta izasao van jer mi se plug zaštopao,pa sam si sad htio neku paralelu povuc,ali za otprilike..goriva nisam potrosio za 300kn(eurodizel)..

Kaj nije malo puno 25,30 litara za 1.3 rali s dvobraznim plugom?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod nas su jako teska oranja ove jeseni iako vlage ima cak i previse na mestima. ali ova nova nafta najvise utice. u proseku niko nije ispod 30L po ha manje potrosio a i do 40 i vise pojedini .vecinom se ore na 20-25cm a jako tesko dublje od toga jer su zemljista takva. ja i drug smo isli na 28-35cm sa novim ranicima ali je bilo bogme povuci potegni. retko gde bez bllokade.potrosili u proseku oko 32L po ha .
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ove godine je stvarno katastrofa tvrda zemlja i prema prošloj godini oranja,ova je bila katastrofa..
TD 75 I 2X14 u prosjeku je gutal oko 11-12 litara na sat pod punim opterečenjem kaj je jedan kotač skoro stalno vrtel...kolko je potrošil na hektar neznam,jer su sve mali komadiči pa ti onda zračunaj potrošnju..tjerali smo ga kolko god si mu mogal dati nožni gas i opet mu ga bilo dosta motoru..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Kaj nije malo puno 25,30 litara za 1.3 rali s dvobraznim plugom?

a da je puno puno je,samo nemam neku referencu za usporedbu,svi kod mene imaju po meni neke nerealne brojke,ili su ekstremno visoke ili ekstremno niske..zato me zanimalo koliko se potrosi sa trobrazdnim plugom i vremena i goriva,znamo da to nemre traktor od 50ks vuci,ali 90-100ks vuku takve plugove,na ne teskim zemljama.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
prognoze ne govore nista lose.navodno vikend kisa pa lijepo i toplo,bit ce za oranje vremena jos ove godine ako se ne varam poprilicno!
 

vladpet

Novi član
Tu od
27 Lis 2013
Poruka
13
pozdrav ,evo jedno pitanje,koliki bi trebao biti razmak između kotača na zetoru 4340 ,imam plug 757 visoki klirens i dobro ore ali ga moram napeti na poteznicama uljevo jer mi je prmalena prva brazda ako to nenepravim,ili ima neko drugo rješenje
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh