• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@welger...dubina je 25-30 max, preko 30 nije išlo, no neki prosjek 25 cm.
Ovo strnište je pliće orano, a kukuruzovinu sam morao malo dublje da se bolje zaore.

@tino & ekipa...radi se i na nabavci 3x14 pluga za Same...možda ova godian bude dobitna i za to! Moram spomenuti da kolega Bobo i ja radimo na tome :)
Orao je 565 s 1x16 u zaoravanju kukuruzovine u teškoj i nagaženoj zemlji, samo zato, no svega 4-5 rali ukupno, a orao je i 2x14, a najviše s 2x12"...
 

ličan

Novi član
Tu od
14 Lis 2012
Poruka
27
Oranje u Lici;prvi put nakon 20 godina!
 

Prilozi

  • P3170011.jpg
    P3170011.jpg
    80.9 KB · Pregleda: 253
Posljednje uređivanje od moderatora:

ličan

Novi član
Tu od
14 Lis 2012
Poruka
27
Oralo se s lakoćom jer je ta zemlja prhka a na tom komadu/mi takve udoline zovemo drage/kroz stoljeća je kamen mican pa ga nema!Sadit će se jaerla krumpir pa ćemo ubrzo vidit efekte.Ugodan dan ti želim!:(bear):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo i videa iz oranja od prošlog tjedna!! Leti SAMČINA koda ide sam po njivi!!! :)

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=3ic6WNV4iiQ&list=UU_Pptlm6-mx4e0XOUvQdRDA[/YT]
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Šanana, pod hitno još jednu brazdu složi tom traktoru jer ovo izgleda ko da muž od 125 kil mišića sadi cvijeće u vrtu ispred kuće ;)

Inače, oranje savršeno ko i uvijek!
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@ibosilj....CAR si!!! :)

Ide stvarno dobro i brzo...1800 okr, 1V, to je nekih do 10 km/h...dubina do 20-25, ipak je to samo proljetno oranje, al pola zemlje je bilo zapuštetno više godina.
Ma bude i trobrazni za Sameta, mora ove godine biti!!! Tak da 565 može preuzeti ovog dvobraznog :)
 

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90
Pozdrav ekipa. Kupio sam nove plugove Niemyer i u ovim proljetnim oranjima ih okušao za 560. Dobro ide. Komentirajte
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ytIhEe0TgOk[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90
Zivim i radim na 1000 m/nv gdje su tla poprilično lagana i plitka tako da bi sigurno još jednu vukao bez problema. Ovi predplužnjaci su zakon, a prvi sam u svojem selu što ore s njima pa se okupilo svijeta gledat kako slame nema, pitaju " Jesi palio slamu?" hehe
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
I kod mene se danas oralo, ali je zemlja bila neocekivano suha i tvrda.. Vadio sam van citave gromade. Uzasno se radilo, ali se napravilo...
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
otkud ti sad slama da ju podoravaš,imal sam takav plug ali sam ga prerasel jer je to 10 cola
 

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90
Slama ostala od ljeta. Ječam i zob su bile kulture pa je se u priliku raspala od naše jake i hladne Duvanjske zime. Ovi su plugovi 12 coli, mjerio sam. Kakva su tvoja iskustva s njima?
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
plug za lagane zemlje kao što je tvoja,za moju ilovaču nije bil,a i bio je 10 cola,nisam imal predplužnjake inače isti kao tvoj
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja sam imao isti takav budem i sliku stavio od njega,a imao sam i tri brazde ali je taj bio hidraulično okretanje .pretplužnjaci su odlična stvar.Kod mene je teška zemlja i ti plugovi su okretali jako dobro tu zemlju,radili su jako dobro u svoj mojoj zemlji.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
bormeš je i moj imal predplužnjake
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Snimljeno mobitelom kad se oralo uvratine prije par dana i dosta teško, dubina 15 cm.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=f6jQwUEnZiY[/YT]
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Ljepo oranje!

Videl sam sva tri videa i vidim zemlja se lagano obrađuje, nego sa kojim traktorom to delaš?
 
S

sspol150

Guest
lijepo oranje eh i ja bi oro sam nemam kaj više sve rešil još v jesen
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh