• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
S

sspol150

Guest
ja još imam sutra pol rali i vrta i to je to malo je zeznuto dost je zemlja odzgora vlažna al ide imam pluga isti imt 754, u-445 sam zuji s njim hehe
 
Posljednje uređivanje:

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
imam za malčirat oko 5ha i izorat i plus 7 ha za orat razlog čeka se plavac ako bude jer prošlogodišnja kvota potrošena
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
Re: Oranje, oranje, oranje...2

malo od ovogodisnjeg oranja... jd 2850 i df agrofarm 100,plug kuhn standard s :)

o1lj.jpg

ssjm.jpg

ou5j.jpg


zemlja pokraj,ali par mjeseci ranije

6nn5.jpg

hgzb.jpg
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,119
ja još imam sutra pol rali i vrta i to je to malo je zeznuto dost je zemlja odzgora vlažna al ide imam pluga isti imt 754, u-445 sam zuji s njim hehe

daj stavi slike od pluga u temu plugovi imt 754 kverneland
 
S

sspol150

Guest
budem sutra ga poslikal pa budem probal staviti slike al sam krivo napisal plug je 756 visoki kliners sory
 
Posljednje uređivanje:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
David,gotovi ste z oranjem ili se još dela? ide to vam dobro..a ova zadnja slika stara kaj biblija,z 10. meseca heh :)
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
trebam jedan savjet u vezi oranja...ja sam relativno mladi poljoprivrednik i orati sam ucio sam i jos uvjek ucim iako su moje oranice bolje nego od nekih koji imaju daleko bolje traktore i puno vise iskustva od mene...radi s o sljedecem...nisam siguran sto da napravim da li da orem sad ili ne? nisam stigao sve izorati u jesen (ostale mi jos dve parcele) a s obzirom na vremenske prilike, ociti nedostatak oborina koji izgleda ce biti ove zime i nedostatak smrzavice mislim da ako sad idem otvarati zemlju da ce se previse isusiti a onda ce nastati problem koji sam imao prije par godina kad isto nije bilo oborina preko zime pa nisam mogao u proljece dobro pripremiti zemlju...brazda se zapekla i kad sam usao frezom u nju kao da sam frezao kamenje...problem je kaj ja sadim povrce i cvijece i treba mi dobro usitnjena zemlja...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
deutz fahr

Je li to hoces rizu da sijes na Balkanu na ovim prvim slikama?
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
trebam jedan savjet u vezi oranja...ja sam relativno mladi poljoprivrednik i orati sam ucio sam i jos uvjek ucim iako su moje oranice bolje nego od nekih koji imaju daleko bolje traktore i puno vise iskustva od mene...radi s o sljedecem...nisam siguran sto da napravim da li da orem sad ili ne? nisam stigao sve izorati u jesen (ostale mi jos dve parcele) a s obzirom na vremenske prilike, ociti nedostatak oborina koji izgleda ce biti ove zime i nedostatak smrzavice mislim da ako sad idem otvarati zemlju da ce se previse isusiti a onda ce nastati problem koji sam imao prije par godina kad isto nije bilo oborina preko zime pa nisam mogao u proljece dobro pripremiti zemlju...brazda se zapekla i kad sam usao frezom u nju kao da sam frezao kamenje...problem je kaj ja sadim povrce i cvijece i treba mi dobro usitnjena zemlja...
uzori to sto prije ko je reko da zime neće biti,,zima samo kasni a zube će pokazat kad tad
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Imam i ja jedan takav komad zemlje, oko 1,5 ha pa ni sam neznam šta da radim. Sad leži voda a na prolječe me čeka ista stvar. Voda jednostavno nikud ne odlazi iako ima jarak sa 3 strane
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Malo oranja po Zagorju. Ne znaš s koje bi strane krenuo? Ova livada nije orana 7 ili 8 godina tako da je plug stalno pucketao. Sve u svemu sam i zadovoljan.
 

Prilozi

  • IMG_1359.jpg
    IMG_1359.jpg
    47.6 KB · Pregleda: 469
  • IMG_1360.jpg
    IMG_1360.jpg
    74.9 KB · Pregleda: 545
  • IMG_1361.jpg
    IMG_1361.jpg
    72.5 KB · Pregleda: 405
  • IMG_1362.jpg
    IMG_1362.jpg
    66.8 KB · Pregleda: 367

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
dobro izgleda!
i traktor je vrhunski, daj mu priusti nekakvog pluga okretaca!
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Razmišljao sam o tome, ali ja godišnje orem dosta malo tako da mi je to skupa investicija. I ne znam koji bi plug kupio jer sam i ovog 2x14 cola jedva poštelao. Skroz mi je u desno i po ravnom ide super, ali na brijegu stalno nekam bježi. Zanima me da li netko zna kakav plug treba nabaviti da se može brazda bacati ka brijegu i da se ne zarušava?
 
S

sspol150

Guest
danas sam rešil posljednju ral od mojih skromnih 5 v akciji su bili u-445 i imt 610.10 1x16 rešeno je bilo za malo nekaj više 2 sata 1. i gas potrošeno je 13 litri dizela
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Daj još malo poslikaj taj plug u oranju.
Jel mi se to čini ili on ima prave deflektore na sebi?? To original tak?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh