• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
"i tata bi sine", samo neki dan sam ga kupovao za sijanje žitarica ma sve je OK ali cijena bi mogla biti malo popularnija.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,651
Vjeruj bude ti se isplatilo, ja i za kuruzu bacam 7-icu prije oranja, ne puno, ali se vidi razlika u odnosu kad nisam
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jel bu dovoljno zavisi o tome kak je zemlja opskrbljena s P i K, U svakom slučaju du zadovoljavajuće. Ja na pol manju površinu, bez analize, obično bacim 2-3 vreče (po 25 kg).
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,651
Mislim da ureu nema potrebe jer grašak zadržava dušik na korijenu...doduše veliš da si zaoral iza žetve, ak nije bilo puno kiše onda ne trebaš bacati ureu
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
Evo mene, berba maslina je u toku pa ja ovako kasno, odgovaram, hvala za savjet, još samo mislim kako bi bilo ovaj konjski i kokošiji u granulama zaorati.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Od subote..

20191026-133807.jpg


20191026-144852.jpg
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
600
Bok ponovno trebam pomoć, montiram predpluznjake na plug pa me zanima neke osnovne mjere ako orem na 30cm onda predplužnjak treba biti na 25 znaci da ide u zemlju oko 5,6cm?
I zanima me dali je vrh predplužnjaka i vrh raonika, lemeša u istoj liniji ili je predpluznjak malo više ka sredini brazde?
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
600
Radim tako da ce se dat štelat po visini pa je to manji problem
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Nema potrebe vise od 10 cm on treba samo da zetvene ostatke baci na dno brazde I nista vise
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam negdje pročital da bi trebal iti na 1/3-1/2 dubine oranja. Ja ih imam podešene cca 12-13 cm iznad lemeša i ne podešavam ih posebno za različite dubine oranja. Orem uglavnom od 25-30 cm i dobro obavljaju svoj posel.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Pravac je dobar plug dobro zaorava ali nema bas ni biljnih ostataka pa to ide solidno. Kojom brzinom 2? Kaķo usi jel otpadaju od diferencijala ☺️ ili si se vec navikao?
 
Na vrh