• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ORO INTERNATIONAL - Iznesite Vaša iskustva...

  • Temu pokrenuo Seljo Beljo
  • Datum prvog posta
S

Seljo Beljo

Guest
ORO INTERNATIONAL - Iznesite Vaša iskustva...

Massey Ferguson je vrlo dobar traktor. Na top listi
Euro traktora je među prvih pet...
Ali što reći o Hrvatskom generalnom zastupniku ORO INTERNATIONAL
i njegovim uposlenicima... Oni su meni
kao družba ALAN FORD :twisted:
 
R

Ratarko

Guest
Re: ORO INTERNATIONAL - Iznesite Vaša iskustva...

Pozdrav Seljo Beljo ...dobar nick si izabrao :D

Napiši nam malo odakle si i čime se baviš ...ima baš tema za to ali možeš poslati sliku svoga traktora ( ako ga imaš ) u temu naš vozni park ... Obrisan neispravan link. i onda tamo napišeš čime se baviš ...

Ajde ti prvi reci svoje iskustvo sa njima , ipak si novi i ne znamo kakvo si imao iskustvo sa njima ?
Da li si kupio traktor kod njih , ako da - koji , kada ... ???
 
S

Seljo Beljo

Guest
Re: ORO INTERNATIONAL - Iznesite Vaša iskustva...

Imam IMT 539 (moje godište) i nakon dugo vremena odlučio sam kupiti
novi MASSEY FERGUSON serije 4400.....
U kontaktu s ljudima koji su kupili MF od generalnog zastupnika
naslušao sam se bezbroj žalopojki o firmi ORO INTERNATIONAL,
a niti jedne jedine riječi pohvale :( , što me čini pomalo nesigurnim :shock: .
Zbog svoje neodlučnosti, obraćam se forumašima da mi iznesu svoja
iskustva o toj firmi :)
 
R

Ratarko

Guest
Re: ORO INTERNATIONAL - Iznesite Vaša iskustva...

Seljo Beljo kaže:
Imam IMT 539 (moje godište) i nakon dugo vremena odlučio sam kupiti
novi MASSEY FERGUSON serije 4400.....
U kontaktu s ljudima koji su kupili MF od generalnog zastupnika
naslušao sam se bezbroj žalopojki o firmi ORO INTERNATIONAL,
a niti jedne jedine riječi pohvale :( , što me čini pomalo nesigurnim :shock: .
Zbog svoje neodlučnosti, obraćam se forumašima da mi iznesu svoja
iskustva o toj firmi :)

A tako , neodlučan si i tražiš naša iskustva ...e onda si došao na pravo mjesto :D jer krx pozega , stočar mario i ja smo kupili traktore kod ORE Internacional ove godine . Dakle radi se o tri Massey Ferguson traktora , krx-ov je 4455 , stočar mario je kupio 6460 a ja 7495 .

Rekao bih samo ovo a pametnom bi trebalo biti dovoljno .
Orina servisna služba mi je došla na prvi servis 06.07.2007. godine ( evo link ) Obrisan neispravan link. kada se pokazalo da filteri goriva koje je serviser ponio sa sobom ne odgovaraju za moj MF 7495 traktor . Danas je 13.09.2007 . Još čekam te iste filtere goriva ...
 
K

krx pozega

Guest
Re: ORO INTERNATIONAL - Iznesite Vaša iskustva...

Seljo beljo biti ćeš upravo takav ako od njih budeš kupio traktor jer sam se tako nekako upravo i ja osjećo...
kontaktiraj ove u Bizovac,također zastupnike za mf..pozdrav
 
S

Seljo Beljo

Guest
Re: ORO INTERNATIONAL - Iznesite Vaša iskustva...

Auuuuuuuuu :shock: :shock: :shock: :shock: Pa ne mogu vjerovati, tri mjeseca se nitko nije
udostojio zamijeniti filtere za gorivo na tako skupom traktoru :shock: :shock: :shock:
pa to je stvarno sramota..... Pa taj je traktor vrijedan stotinjak tisuća € :shock: :shock: :shock: .
Za tu cijenu su mogli helikopterom odletjeti u FR i donijeti filtere za gorivo :shock: :shock:
O moj bože, pa šta tek mene jadnog čeka kod cijene traktora od tridesetak tisuća € :shock: :shock: :shock:
Mislim da ih poslije izbrojanog novca više nikada u životu neću vidjeti :shock: :shock: :shock:
 
R

Ratarko

Guest
Re: ORO INTERNATIONAL - Iznesite Vaša iskustva...

Seljo Beljo ... pitao sam ih na sajmu u Gudovcu za moje filtere goriva ( ali i puno puta telofonski u ova dva mjeseca ... ) , znaš što su mi odgovorili ? Kažu pa tvoji filteri su davno stigli !!! Nema tu nikakvih problema , kada serviser bude išao na tvoju stranu donijet će ti ih .
 
S

Seljo Beljo

Guest
Re: ORO INTERNATIONAL - Iznesite Vaša iskustva...

krx pozega kaže:
Seljo beljo biti ćeš upravo takav ako od njih budeš kupio traktor jer sam se tako nekako upravo i ja osjećo...
kontaktiraj ove u Bizovac,također zastupnike za mf..pozdrav

Kako, pa zar još jedan generalni zastupnik MF u Hrvatskoj :shock: :shock: :shock:
Ja sam mislio da samo ORO INTERNATIONAL vedri i oblači na ovom prostoru :shock: :shock:
Kome se obratiti u Bizovcu :(
Unaprijed hvala :) :) :)
 
S

Seljo Beljo

Guest
Re: ORO INTERNATIONAL - Iznesite Vaša iskustva...

Ratarko kaže:
Seljo Beljo ... pitao sam ih na sajmu u Gudovcu za moje filtere goriva ( ali i puno puta telofonski u ova dva mjeseca ... ) , znaš što su mi odgovorili ? Kažu pa tvoji filteri su davno stigli !!! Nema tu nikakvih problema , kada serviser bude išao na tvoju stranu donijet će ti ih .


Pa zar taj serviser pješke raznosi filtere po HR, kad mu treba toliko vremena da dođe do tebe :shock: :shock: :shock:
a na tebi su sigurno zaradili za jednog Golfa peticu :x :x :x :x
 
R

Ratarko

Guest
Re: ORO INTERNATIONAL - Iznesite Vaša iskustva...

Seljo Beljo kaže:
[quote="krx pozega":b9a55]Seljo beljo biti ćeš upravo takav ako od njih budeš kupio traktor jer sam se tako nekako upravo i ja osjećo...
kontaktiraj ove u Bizovac,također zastupnike za mf..pozdrav

Kako, pa zar još jedan generalni zastupnik MF u Hrvatskoj :shock: :shock: :shock:
Ja sam mislio da samo ORO INTERNATIONAL vedri i oblači na ovom prostoru :shock: :shock:
Kome se obratiti u Bizovcu :(
Unaprijed hvala :) :) :)[/quote:b9a55]

Mogu ja ?
 
K

krx pozega

Guest
Re: ORO INTERNATIONAL - Iznesite Vaša iskustva...

Seljo beljo neka to bude tvoj favorit... ;) i imati ćeš osmjeh na licu :p a ako uzmeš 44xx seriju onda će to biti 8)
 
O

oljasi

Guest
Re: ORO INTERNATIONAL - Iznesite Vaša iskustva...

Kupio sam ja preko Favorita MF3435 F,uskog voćara.
Svaka čast čovjeku i na ponudi, na zalaganju da mi proda traktor
i na kraju na servisu koji je
obavio on, osobno u dogovorenom roku.
 
S

Seljo Beljo

Guest
Re: ORO INTERNATIONAL - Iznesite Vaša iskustva...

krx pozega kaže:
Seljo beljo neka to bude tvoj favorit... ;) i imati ćeš osmjeh na licu :p a ako uzmeš 44xx seriju onda će to biti 8)

Obrisan neispravan link.

Grupa TNT (ORO INTERNACIONAL)
BROJ JEDAN = ZORAN MIÅ KULN
SIR OLIVER = MARIJAN BEBER
ŠEF = GORAN VUKELIĆ
GRUNF = VLADO KARAKAÅ 
JEREMIJA = SKLADIÅ TAR TOMO
ALAN FORD = KATARINA
BOB ROCK = ANA
 
R

Ratarko

Guest
Danas je " Grunf " ;) :lol: bio kod mene i došao zamjeniti filtere goriva .
Naravno da filteri nisu odgovarali , ne znam da li da žalim čovjeka ili on stvarno dobro glumi razočaranost i nevjericu :scratch
U svakom slučaju trakavica se nastavlja , idemo u 72. dan ( sedamdeset i drugi dan ) .
 
S

Seljo Beljo

Guest
Ratarko kaže:
Danas je " Grunf " ;) :lol: bio kod mene i došao zamjeniti filtere goriva .
Naravno da filteri nisu odgovarali , ne znam da li da žalim čovjeka ili on stvarno dobro glumi razočaranost i nevjericu :scratch
U svakom slučaju trakavica se nastavlja , idemo u 72. dan ( sedamdeset i drugi dan ) .

Jednostavno ne mogu vjerovati da ti se to sve događa :shock: . Zašto se ne obratiš Englezima i ne opišeš im sve tvoje poteškoće kroz koje prolaziš zbog aljkavosti i neažurnosti njihovog generalnog zastupnika za HR :(
Hvala na pomoći i kontakt podacima o Firmi FAVORIT :) :) :)
 
B

Bobo

Guest
Majko mila... da filter goriva ne mogu isporuciti kako treba, pa to treba znati, zbilja moras biti nadaren da 72 dana ne narucis prave filtere...

Evo, jedini ovlasteni serviser u mom kraju za IMT je jedna firma iz virovitice, za koju sam cuo slijedece: Dobri su majstori, samo je sef picajzla, ali naprave super posao. Lijepo nas covijek dva tijedna zavlacio da ce doci "sutra" i kad je dosao, bar je iskreno rekao: "Niste kod mene kupili traktor, a ima ljudi koji jesu. Oni su uvijek prije vas na redu kod mene i tako ja radim." Koliko god da je zavlacio, bar nije izmisljao gluposti. Napravio servis uredno, i dovezao mi traktor nazad, no malo sam morao za njim popravljati. Jedini prigovor imam je taj da mi nije vratio visak ulja (radi se o 5 litara super 5 i par litara transhidrola, no neka mu bude. Valjda ce vratiti kad bude dotezao glavu...


Ako jedan jadni IMT moze imati koliko-toliko dobru servisnu mrezu, a da Massey-Ferguson ne moze, to je sramota na svijetskoj razini, sto taj vas ORO radi. Njima je tamo svejedno, no i vas koji ste zakinuti prave klaunovima i budalama u najmanju ruku. To se treba zaliti direktno MF-ovoj sredisnjici i da se tu uvede neki red, jer je ovo sramota... Ajde da se radi o jenom, izoliranom, slucaju, no puno ljudi ima s njima probleme. Tomu se nekako mora stati na kraj...

Stvarno im svaka cast.
 
R

Ratarko

Guest
Da ne budem bezobrazan dužan sam javiti da sam danas dobio filtere goriva i semering na prednjem trapu koji je curio . Sve to nakon 75 dana .

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

PS. sada nastavljam trakavicu sa drugim stvarima koje mi nisu isporučene.
 
B

Bobo

Guest
Ajde de!! Napokon... Nadam se da ih nisi ponudio picem, jer znam da kod mene ne bi dobili ni casu mlake vode, a kamo li ista drugo...

kazes da ti ulje curilo po unutrasnjoj strani prednje felge? Mislim da imamo isti problem ;), samo je izvor ulja kod mene malo kriticnije mijesto :( odusak iz glave motora...

Obrisan neispravan link.


Sve u svemu, nadam se da vise nece biti problema sa servisom MF-a i nabavkom rezervnih dijelova.

Kazes da ima jos stvari s kojima nisi zadovoljan? Nije vrag da nesto nisu dali, a trebali su?!? Znam da si mi pricao da nisi htio preuzeti traktor, sve dok na sebi nema svu narucenu opremu...
 
R

Ratarko

Guest
Bobo malo si me pomješao sa drugim članovima ...
Ja sam bi uzeo svog Masseya da je bez volana došao , imam jedan od Zmaja 780 na tavanu :mrgreen:

A još čekam : predfilter za gorivo ( kažu da to moraju imati svi noviji traktori u HR , to su oni predfilteri zbog kojih su Fendt-ovi stajali na Belju ) , onda čekam da naprave mjenjač na 50 km/h te izmjenu crijeva od povrata ulja daljinskih komandi . Da li se isplati spomenuti zvukove iz razvoda prednjeg kardana ili ne nisam niti sam siguran ali opasno se čuje dok traktor ubrzava na cesti te MNOGO CRNOG DIMA na nekim srednjim okretajima motora i malom opterečenju motora ...mislim da to tako mora biti :blackeye

A daj mi objasni kako to da ti guma nije zauljena nego samo felga ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh