• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ORO INTERNATIONAL - Iznesite Vaša iskustva...

  • Temu pokrenuo Seljo Beljo
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,727
Ratarko kaže:
...A daj mi objasni kako to da ti guma nije zauljena nego samo felga ?

Pa guma nemože pohrđati :lol:
 
S

Seljo Beljo

Guest
Uh, prava noćna mora sa kupovinom tog Massey Fergusona :roll: :roll: :roll: ...
Ne mogu spavati, pa cijelu noć udaram po pivu i zurim u prazno :shock: :shock: :shock: ...
I eto noćas mi se, poslije 12 piva ukazao Zoran M*****inizrecitirao mi njegovu pjesmu:

Zoran M*****in

Ja sam Zoran M*****in,
možete me Zoki zvati,
ja prodajem traktor fin,
FERGUSONE s nula sati.

Zastupnik sam ja MASSEYA,
dobar traktor, dobra marka,
ali ja sam odiseja,
ja sam privid, ja sam varka.

Prodajem te traktorčiće,
radnja radi, poso cvijeta,
varam naše seljačiće
godina je ovo peta.

Po Hrvatskoj čuda stvaram,
svakog dana novi kupci,
sve ih redom ja izvaram,
seljaci su pravi tukci.

Sedam stotina traktora
ja sam prodo bez po muke,
džepovi mi puni para,
servis nula - čiste ruke.

Vrlo fin sam dok ne prodam,
poslije mi se gubi trag,
gdje se krijem, kamo hodam,
to ne znade ni sam vrag.

Seljačino bezimena,
nema mjesta tvojoj tuzi,
sad su takva ti vremena-
KO ĆE KOGA DA NAGUZI...

Poslije dvadesetog piva uspio sam nekako zaspati, i evo tek me sad žena iz kreveta izbacila :oops:
I Kocka je bačena: FAVORIT :D
 
R

Ratarko

Guest
Odakle ti samo taj tekst ? E svašta :lol:
Massey je dobatr traktor , šteta što je kod nas takva situacija sa glavnim uvoznikom .
Da barem imaju prostore adekvatne za rad ...po nekim Massey/Evropskim standardima ... da barem imaju više servisera , bilo bi puno bolje . Dok oni budu poslovali iz obiteljske kuće a servis na traktorima radili u štaglju ( ovo sa štagljom nije šala , ustvari ništa nije šala ! ) nema tu naprijed . Zar je toliki problem uzeti milion-dva kuna kredita i srediti poslovni prostor da se i mušterija osjeća ugodno a kamoli zaposlenici ?

Mislim da se ipak stvari kreću na bolje za nas Massey mušterije u HR . ORO je zabilježio pad u prodaji traktora i velika faca iz Engleseke je došla pobrojati mrtve i tražiti krivca ... dugoročno gledano to može biti samo pozitivno . Da su berm češće bili u kontroli .

Seljo Beljo , kažeš da kupuješ novi Massey ? Stvarno ?
Veliki je to skok sa malog i trošnog IMT-a na Masseya od 100 KS :shock:
 
S

Seljo Beljo

Guest
Ja sam proglašen narodnim pjesnikom na prošlim Vinkovačkim jesenima...
Moja pjesma "MALA MOJA, PUKLA TI JE MOJA PUŠKA KOD KAPIJE" je osvojila prvu
nagradu. Pušku su mi, nažalost oduzeli :( :( :( ......
i eto ponekad pišem pjesme za svoju dušu, pogotovo uz nekoliko piva, a u pivu utapam
i tugu zato sto me vrijeme pregazilo :roll: :roll: .

Teško mi se rastati od mog starog Ferca s kojim sam bezbrojne noći provodio pijan u kanalu :oops: :oops: , ali
moram.Vraćaju mi neku zemlju oduzetu mom djedu domobranu :mrgreen: i treba mi veći traktor.
Moje stare kosti zaslužuju barem sada malo užitka u novom zračnom sicu 8) , moje kvrgave ruke
trebaju lakši volan 8) , moje uši hoće malo tišine 8) , želim konačno slušati svoj glas dok pun piva pjevam slavonske
bećarce :) , pa možda se u mene zagleda i koja mlada snaša (pretpostavka da ima debele očale) 8) 8) ......

Drago mi je što su ti konačno zamjenili filtere goriva :D . Predložit ćemo ORO INTERNATIONAL za Guinnessovu
knjigu rekorda kao najsporiji serviseri traktora svijeta :twisted: .

Lijep pozdrav sa desne obale Bosuta 8) .....
 
B

Bobo

Guest
@ Ratarko: Samo felga je zauljena, jer mi je kroz vrh "viljuske" provucen produzetak oduska iz glave motora, pa kad ulje navre, curi tocno na felgu. Kako guma nije zauljena, pa ne znam niti sam, no valjda sto se na gumu ulje ne "ljepi", dok blato na felgi napravi pravi mali raj za takve stvari... danas morao dotezati prednje tockove na 539, i cijeli se uprljo, dok sam taj tocak radio...

Uglavnom, svi pravi traktori imaju iste muke ;) Zar ne?

Sto se tvog masseya tice, zar mi nisi u Gudovcu rekao da si isao vidjeti traktor, ali je dosao bez zracne instalacije, jer "kao" ona koja original dolazi nije dobra, pa ga nisi htio preuzeti dok se to na napravi. Da su ti oni rekli da ce ti to kod kuce napraviti? Ili sam ja krivo skuzio nesto?


@Seljo Beljo: ODLICNA pjesma... ODLICNA!!!
 
S

Seljo Beljo

Guest
@Seljo Beljo: ODLICNA pjesma... ODLICNA!!![/quote]



Drago mi je da ti se sviđa moja pjesma :blackeye :blackeye :blackeye .
Na Vinkovačkim jesenima se i policiji svidjela jedna moja pjesma,
ali im se nije svidjela moja puška pa su mi je oduzeli :cry: :cry: :cry: .
Još manje im se svidjelo mojih 1,7 maligana, pa su mi oduzeli i vozačku :cry: :cry: :cry: .

Ma ja ti imam slavonsku raspjevanu dušu, ja sam svoja pjesma... pa onda
pokoji pivkan i dok se drmuckam na traktoru, riječi naviru kao nabujala rijeka......To je SELJO BELJO :lol: :lol: :lol:
 
R

Ratarko

Guest
Bobo na kompresor si mislio . Kompresor sam naručio kao dio opreme na traktoru , nije mi na kraj pameti bilo da će ga oni sami montirati . Radi se o tome da kada sam išao u Luku vidjeti traktor ( 21.03.2007. ) po prvi puta onda kredit nije bio riješen ( normalno da nisam unaprijed platio traktor koji u životu nisam vidio osim na slikama ) . Tada sam vidio da traktor nema kompresor a oni su rekli da će ga namontirati odmah ( za divno čudo tako je i bilo , valjda su htijeli da bude kompletan zbog sajma ) a ja sam žurno zbrisao kući da riješim kredit . Banka nije stigla isplatiti traktor prije sajma u Gudovcu ( 23.03.2007.) pa su ga tamo izložili i bez da sam ja imo šta kazati o tome . Sve je to bilo u roku par dana ...jednostavno nisam mogao uzeti prvi dana traktor i da sam htio jer nije bio moj . Nakon sajma sam čekao još par dana da mi ga dovezu kući jer je tako bilo u ugovoru ali nisu htijeli pa sam 28.03.2007. otišao sam u Gudovac na sajmište po svoj traktor , bio je sam na sajmu uz jednoga Same Explorera koji je odvežen sa orinog štanda 5 minuta prije nego sam ja odvezao svog Masseya.

Eto cijela priča kao da se ispovjedam ...
 
B

Bobo

Guest
@ Seljo Beljo: Imas u temi o secernoj repi jednu moju pjesmu koju sam napisao u 8. razredu, pa sam dobio i ja po repu zbog nje...

Eto, To jos samo treba netko uglazbiti i poslati na neku radio-postaju... To bi bilo IDEALNO!!!

@ Ratarko: Ipak sam ja opet krivo skuzio nesto...

Uglavnom znam po puno prica koje kruze okolo, da je ORO poznat po tome sto ne isporucuje kompletnu opremu u svojim traktorima... Isto je i Krx dobio klimu, bez kontrolne jedinice, mehanicko sjedalo umjesto zracnog... Ne znam je li dobio i hidraulicni top-link ili ne, no valjda bi nam se pohvalio...

Svaka njima cast, ali ja kod njih po svog MF-a sigurno necu ici... ;)
 
S

Seljo Beljo

Guest
HITNO TREBAM SAVJET

Iz svega u ovoj temi iznesenog, firma ORO INTERNACIONAL definitivno otpada :twisted: ...
Ostalo mi je da svog MASSEY-a kupim u firmi FAVORIT,
ili u firmi AGRONIS, koja mi se danas javila sa ponudom jednog
MASSEY FERGUSONA 4455 iz Njemačke. Radi se o demo traktoru, starom 6 mjeseci sa 120 radnih sati :roll: :roll: ...
DA li netko ima iskustva u radu sa FIRMOM AGRONIS?????
 
S

Seljo Beljo

Guest
Seljo Beljo kaže:
HITNO TREBAM SAVJET

Iz svega u ovoj temi iznesenog, firma ORO INTERNACIONAL definitivno otpada :twisted: ...
Ostalo mi je da svog MASSEY-a kupim u firmi FAVORIT,
ili u firmi AGRONIS, koja mi se danas javila sa ponudom jednog
MASSEY FERGUSONA 4455 iz Njemačke. Radi se o demo traktoru, starom 6 mjeseci sa 120 radnih sati :roll: :roll: ...
DA li netko ima iskustva u radu sa FIRMOM AGRONIS?????

Pa ljudi, gdje ste nestali svi odjednom :roll: :roll: :roll: ????
Koja li vas je crna rupa progutala :roll: :roll: :roll: ???
Zar stvarno niko nema iskustva u radu sa firmom AGRONIS???
Ili ste ma bacili u IGNORE grupu :roll: :roll: :roll: ???
Javite se, nemojte biti VEĆE SELJE BELJE od mene :cry: :cry: :cry: .
 
S

Seljo Beljo

Guest
grey.gif


Ne želite se družiti samnom :roll: :roll: :roll:
Vi imate puno više zemlje :roll: :roll: :roll:
Imate bolje strojeve :roll: :roll: :roll:
skuplje traktore :roll: :roll: :roll:
Ja sam običan, mali, pijani Seljo Beljo sa starim fergusonom :roll: :roll: :roll:
i niko me ne šljivi ni 2 %

KO PROČITA OTPALA MU KITA
 
R

Ratarko

Guest
Evo ja sam sve pročitao i kita mi stoji ( visi ) kako je i prije bila ... možda kasnije otpadne , tko bi znao :scratch

Vidi , nisam se javljao jer nemam nikakve informacije o toj firmi .
Ostavio sam da drugi napišu ako znaju , ne moram ja baš na svaku loptu ...

Ajde ti sada nama napiši ovo ..
Kako je firma Agronis znala za tebe , da li si ti učinio prvi korak i pozvao njih ?
Taj traktor koji ti nude , koju ima cijenu a onda je bitno da napišeš i opremu koja ide uz njega jer bez te informacije cijena je sporedna stvar ?
Ako kupiš traktor od Agronisa tko će obavljati servis ?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
e moj seljo beljo i moja je na mjestu.Cuj ovdje nas ima koji nemaju ni traktor,ja sam jedan od takvih
 
S

Seljo Beljo

Guest
Ratarko kaže:
Evo ja sam sve pročitao i kita mi stoji ( visi ) kako je i prije bila ... možda kasnije otpadne , tko bi znao :scratch

Vidi , nisam se javljao jer nemam nikakve informacije o toj firmi .
Ostavio sam da drugi napišu ako znaju , ne moram ja baš na svaku loptu ...

Ajde ti sada nama napiši ovo ..
Kako je firma Agronis znala za tebe , da li si ti učinio prvi korak i pozvao njih ?
Taj traktor koji ti nude , koju ima cijenu a onda je bitno da napišeš i opremu koja ide uz njega jer bez te informacije cijena je sporedna stvar ?
Ako kupiš traktor od Agronisa tko će obavljati servis ?


Joj, Ratarko, baš mi je drago da smo se sreli. Već sam te tražio na temi ratarstvo
U tom svom lutanju za traktorom sam cvrnjao po netu i u groo planu mi se ukaza firma Obrisan neispravan link. .
Javio sam im se i pitao za traktor MF 4400 serije i oni su meni ponudili traktor MF4455, sa klimom, kompresorom,utezima
starog 6 mjeseci i 120 radnih sati, po cijeni od 30.900 € , garanciju moram preuzeti na sebe.....
Šta misliš o tome???????
Kod ORA je to negdje sa tom opremom 35.000€, provjerio sam....
 
P

Picek

Guest
Seljo Beljo kaže:
Joj, Ratarko, baš mi je drago da smo se sreli. Već sam te tražio na temi ratarstvo
U tom svom lutanju za traktorom sam cvrnjao po netu i u groo planu mi se ukaza firma Obrisan neispravan link. .
Javio sam im se i pitao za traktor MF 4400 serije i oni su meni ponudili traktor MF4455, sa klimom, kompresorom,utezima
starog 6 mjeseci i 120 radnih sati, po cijeni od 30.900 € , garanciju moram preuzeti na sebe.....
Šta misliš o tome???????
Kod ORA je to negdje sa tom opremom 35.000€, provjerio sam....
s obzirom da to nije Massey Fergusonov traktor nego Valtrin koji se samo prodaje kao MF onda ti ja mogu reći i cijenu takve Valtre A serija,
Valtra A serija 98 ks sa klimom, kompresorom, utezima, s objema kukama i standardnim Michelin gumama je 37400 € + PDV
s time da ako te zanima i službena ponuda da se naravno razgovarati i o nešto nižoj cijeni..
razloge zašto je Valtra skuplja od MF sam već pisao.. neda mi se ponovno..
30900 € je dobra cijena za taj traktor sa samo 120 sati..
međutim postavlje se pitanje tko će ti i kako taj traktor održavati..
ja osobno nisam baš čuo za Agronisov MF servis, znam da prodaju IMT-a ali nisam znao da je i MF tu..
 
R

Ratarko

Guest
Seljo Beljo kaže:
Joj, Ratarko, baš mi je drago da smo se sreli. Već sam te tražio na temi ratarstvo
U tom svom lutanju za traktorom sam cvrnjao po netu i u groo planu mi se ukaza firma Obrisan neispravan link. .
Javio sam im se i pitao za traktor MF 4400 serije i oni su meni ponudili traktor MF4455, sa klimom, kompresorom,utezima
starog 6 mjeseci i 120 radnih sati, po cijeni od 30.900 € , garanciju moram preuzeti na sebe.....
Šta misliš o tome???????
Kod ORA je to negdje sa tom opremom 35.000€, provjerio sam....

Meni ta cijena ne odgovara !
Prevelika je i gotovo . Taj traktor mora ići za manje novaca .
Netko tu želi zaraditi na tebi .
 
K

krx pozega

Guest
Mislim da nije puno novaca pošto je takav novi i više od 35000eura,samo je pitanje u kakvom je stanju...samo mi ovo nije jasno klima i kompresor zajedno neidu na taj traktor...

Picek daj mi reci dali Valtra A serije ima EHR u svojim traktorima kao dodatnu opremu i koliko košta...
 
R

Ratarko

Guest
Ako taj traktor košta više od 35.000 onda je preskup .
Krx , zar ti svoga nisi kupio za manje novaca ?
 
K

krx pozega

Guest
Da za 33000 al to je bilo dosta ispod cijene kako čujem da je sada...meni su ga dali na sajmu kao sa popustom al su me zato izvaljali za opremu...još taj zračni sic čekam
 
P

Picek

Guest
krx pozega kaže:
Mislim da nije puno novaca pošto je takav novi i više od 35000eura,samo je pitanje u kakvom je stanju...samo mi ovo nije jasno klima i kompresor zajedno neidu na taj traktor...

Picek daj mi reci dali Valtra A serije ima EHR u svojim traktorima kao dodatnu opremu i koliko košta...
da, dobro da si i mene podsjetio da klima i kompresor neidu na taj traktor..
ja sam mu dao cijenu i s jednim i drugim..
isprika..
što se tiče elektrohidrauličke kontrole podiznih poluga, postoji i ta mogućnost..
ali moram provjeriti s kolegom koja je cjena..
nemam ju u našem cjeniku nego on mora pogledati u službenom cjeniku..
 
Na vrh