• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ORO INTERNATIONAL - Iznesite Vaša iskustva...

  • Temu pokrenuo Seljo Beljo
  • Datum prvog posta
S

Seljo Beljo

Guest
grey.gif


Da li je moguće i klima i kompresor - ne želim ulaziti u rasprave, jer ste mnogo potkovaniji u tehničkom pogledu, pa bih ja sigurno opet ispao običan Seljo Beljo... U AGRONISU mi rekoše da je traktor sa klimom i kompresorom...
Takva konfiguracija traktora moguća je u TVORNICI, ali da naknadno ugrađivanje klime nije moguće :roll: :roll: :roll:
 
P

Picek

Guest
Seljo Beljo kaže:
Takva konfiguracija traktora moguća je u TVORNICI, ali da naknadno ugrađivanje klime nije moguće :roll: :roll: :roll:
pričaju ti gluposti, na tu seriju traktora nije moguća tvornička ugradnja i jednog i drugog..
ne u tvornici ali je moguća naknadna ugradnja klime koja se ugrađuje na kabinu..
nazovi i provjeri kod Ore ili Favorita ili ti ja mogu dati broj kolege u firmi koji vodi naš program pa će ti on reći isto..
 
K

krx pozega

Guest
A kod mene opet klima na kabini a tvornički :? ...hladnjak klime naravno...kompresor je na motoru,jedino ako ti picek misliš naknadno ugrađivana klima nešto preko struje na kabini...jer klima može biti i bez kompresora...nadam se da nisam zakompliciro
 
S

Seljo Beljo

Guest
Eto ja onako u prolazu, pa rekoh samo da svratim, da pozdravim ekipu
i da moju temu DIGNEM na prvo mjesto :lol: :lol: :lol:
Inače, kod mene se više ništa NE DIŽE, niti sam se ponovio u MF 4455.
Lažem, evo nešto se promijenilo: Gledam u dvorište i vidim DVA STARA FERGUSONA :shock:
Sad se pitam, da li je to od devetog piva, ili se moj dragi Ferguson KLONIRAO :roll: :roll:


grey.gif
grey.gif
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Seljo Beljo kaže:
Eto ja onako u prolazu, pa rekoh samo da svratim, da pozdravim ekipu
i da moju temu DIGNEM na prvo mjesto :lol: :lol: :lol:
Inače, kod mene se više ništa NE DIŽE, niti sam se ponovio u MF 4455.
Lažem, evo nešto se promijenilo: Gledam u dvorište i vidim DVA STARA FERGUSONA :shock:
Sad se pitam, da li je to od devetog piva, ili se moj dragi Ferguson KLONIRAO :roll: :roll:


grey.gif
grey.gif
Ma neeee, on je samo klonuo ... ;)
A ti vidiš dva...od alkohola :lol:
 
S

Seljo Beljo

Guest
grey.gif


Faljen Isus ekipo,
Ja onako u prolazu, pa da vas usput samo pozdravim 8) 8) 8)
Inače, ja sam dobro i zdravo, te i vama na isti način želim savko dobro od boga i srca svoga 8) 8) 8)
Zapravo, danas nisam baš najbolje, muči me visok tlak, a imam i malo krvi u alkoholu :lol: :lol: :lol:
E to sa tlakom, to meni nikad neće biti jasno. kako kod mene može biti visok, kad u onom visuljku ispod pupka, tlaka uopće nema :roll: :roll: :roll:
Inače, još nisam kupio MF... Ma dobar je meni moj rasklimani IMT... E, samo on zna koliko je Seljo Beljo obišao salaša, obljubio snaša, i ispraznio flaša... (ovdje sam stavio flašu, samo zbog rime :lol:)
A šta je to ove godine sa kukuruzom??? Stvarno se rijetko događa da mu je ovako dobra cijena, a i kada se dogodi, onda ga nitko nema :roll: :roll: :roll:
Ma neću vas više zadržavati, a i ja žurim, idem kod susjeda na kapljicu crnog dalmatinskog :lol: :lol: :lol:
 
P

paor

Guest
kukuruz? - dao si i pitanje i odgovor

džaba ti crnog dalmatinskog, s onim podtlakom ti nećeš dospjet u "galebove
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Seljo Beljo kaže:
E, samo on zna koliko je Seljo Beljo obišao salaša, obljubio snaša, i ispraznio flaša... (ovdje sam stavio flašu, samo zbog rime :lol:)

Bolje da je zbog rime stavljena flaša nego snaša :D ;)
 
B

branko

Guest
nema nam nista stocara maria da prenese svoja iskustva i orom i mf-om koliko sam cuo nije bas previse zadovoljan ni s jednim ni drugim.
 
R

Ratarko

Guest
Više nisam pametan gdje da stavim ovu sliku i napišem nekoliko slova pa ću ovdje .
Danas mi je ORO serviser popravio 1000 okretaja brzinu kardana na MF-u 7495 i ugradio predfilter za gorivo .
Evo slike od predfiltera ako ikoga zanima ( bijela kocka ispod filtera ) .
Kardan je bio isparavan cijelo vrijeme ali je softver malo poludio i eto ti problema .
Malo mi je slika loše ispala :|

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Cekaj, samo 1000 okretaja ili kompletan kardan?

A za predfilter je bilo vise i vrijeme...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Pa zar onda nisi mogo tjerat drljaču na 750 i raditi s MF-om?
 
R

Ratarko

Guest
Bobo kaže:
Cekaj, samo 1000 okretaja ili kompletan kardan?

A za predfilter je bilo vise i vrijeme...

Kod kardana mi nije radila 1000 okretaja brzina a 540 je bilo OK .
Brzina od 750 okretaja ( 540 E ) je radila ali bi nakon nekoliko sekundi automatski prestala sa radom tako da se niti sa njom nisam nogao služiti . Sada sam čuo od Orinog servisera da je to sa 750 okretaja brzinom izgleda normalno da se sama isključuje ako se motor vrti malo višim okretajaima . Kao da te traktor sam nagovara da se koristiš sa 1000 okretaja i manjim gasom ... barem sam ja to tako shvatio :scratch
Pred-filter goriva mi je obećan pri kupnji traktora tako da je stvarno kasnio u dolasku malo više nego previše :lol:
U svakom slučaju dvije velike brige manje .

Odgovor mariu se nalazi u tekstu iznad ... kardan bi stao sam od sebe nakon desetak metara ako bih odabrao 750 brzinu .
 
B

Bobo

Guest
Aha, tako... Ja sam razumio da su ti otisle sve 3 brzine na kardanu... A sto se tice 540€kardana, trebao bi negdje biti "override" nacin rada, jer ti bas zelis tako raditi, iz samo tebi poznatih razloga...

Eto zasto ne volim elektroniku. uvijek se nesto moze "pomrdati" "smuvati" i slicne fore... Ja se te "struje" u traktorima jos uvijek bojim, a i mislim da je pretjerano bas toliko koristenje prekidaca, jer traktoristu postane dosadno u cjelodnevnom radu...

Bar tako mislim :oops:
 
J

JOSIP.1

Guest
E prika ratarko, duzan si mi pivo za predfilter.

inace bas mi treba oko podne doci serviser radit prvi servis na 7495.
nisam stigao nista do sada puno reci o traktoru, ali prezadovoljan sam njime, jak je kao vrag.
otisao mi je semering na prvom tocku, kazes i tebi isto, samo nebudem to danas popravljao kad se malo smiri sezona.

PS: ORO INTERNATIONAL THE BEST OSTALI NIŠ NEVALJAJU!!!
 
J

JOSIP.1

Guest
Nema me prika da, vadim repu, sijemo, guzva s poslom, a sad i ovaj snijeg ujebo stvar.
otkuda si ti kreso?
 

Najnoviji postovi

Na vrh