• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostala pitanja

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: OSTALA PITANJA

desila se johabica ..danas
Ne može tema biti otvorena bez potrebe , to je suštinski i praktično nemoguče .svatko tko ju je otvorio otvorio ju je iz potrebe , Koja potreba je pravi motiv treba naknadno ispitati .
Ako je potreba u okviru pravilnika foruma tada je tek premještati ili spajati u dogovoru s autorom teme ..itd...rekla bi johabica prema bon tonu ..ne znam kaj to znači ali izgleda pametno .

darijus ne može dati link pitanja ako čeka odgovr na PP .
Pretpostavljam da je pitao na PP jer je tema zaključana .
Oprostite kaj se mješam u pitanje darijusa , zamo žlim pomoči ako se ne razumijete.

Vaš velečasni
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,935
Re: OSTALA PITANJA

@Puknuti, referirao sam se na "darijus ne može dati link pitanja ako čeka odgovr na PP".

A vezano za johabicu, pa nije problem vratiti post ako je nešto krivo prebcaeno ili spojeno u neku temu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: OSTALA PITANJA

ne bi se štel više mješat ..ali vidim da se ne razumijete ...ali izgleda da ne znam ni ja pojasniti problem ...ili nećete shvatiti

vaš velečasni
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: OSTALA PITANJA

@Zaja,nije problem prebaciti ili neprebaciti temu opet gdje je bila - problem je u načinu ophođenja u raspravama na relaciji rukovodeći kadar - forumaš.Ponašate se u najmanju ruku ko nogometaši kada štopaju loptu.I to je to.
Nemoj ni molim te implicirati nekuturu,moje reakcije su izazvane tvojim načinom vođenja rasprave.I nisu nekulturne niti bezobrazne nego ironične,a moja ironija je samo odgovor na tvoju. I to je sve.

Temu više niti ne želim,niste se udostojili obavjestiti me o premještaju,ne cijenite uloženi trud, zašto bih je uopće i željela razvijati dalje i dati doprinos dinamici foruma? Zbog sebe osobno?Mogu sjesti za komp,ulogati se i čitati šta je netko napisao.Ili isto tako mogu uzeti neku knjigu i čitati i neosvrnuti se na forum.Forum zbog toga neće propasti.Niti će meni zbog toga nešto bitno u životu nedostajati.
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,935
Re: OSTALA PITANJA

Ja sam "vodio raspravu" na način da sam htio pomoći, a ti si davala prijedloge o slanju obavijesti svim autorima postova na kojima se nešto radi i meni (ili vodstvu foruma) imputirala nekulturu (ili manjak bontona), nije fer da se sada praviš nevješta.
Stvarno sam pitao znaš li barem jedan forum na kojem se to tako radi.

Cijeni se tvoj trud kao i svačiji, mogla si jednostavno poslati privatnu poruku meni ili nekom od moderatora i to bi brzo riješili. Misliš da je Savoris premjestio temu zato što je zločest?
Desi se nekad da pogrešimo, ništa strašno i nepopravljivo. Ne postoji urota protiv članova foruma.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: OSTALA PITANJA

Kliknula sam ja na svoj profil,ali poruku vidjela nisam.
Jeli to bilo zato jer imam dioptriju 2+?
Obrušila se nisam - pitala sam.

Svoje mišljenje o spajanju moje teme sa spajanjem "Idilična.... nisam još iznjela,ali eto,sada ću - iako nisam imala namjere - htjela sam je ostaviti u zatečenom stanju - ilitiga spojenom da nebismo potencirali nesporazum.

Ne slažem se sa odlukom i tvojim viđenjem da je tematika ista i da se tema trbala spojiti sa postojećom.Ti razlog spajanja vidiš u onom "EU" u naslovu.Meni je to samo naslov,a temu sam imala namjere ,ukoliko bi se bila razvila voditi u sasvim drugom smjeru.Ako si pročitao prvi post,onda ti je i jasno u kojem. I tu je EU samo povod,a radnaja i rasplet se vode u našoj kući. I zato je to tema koja spada tamo gdje sam je ja i smjestila i nije je trebalo spajati niti premještati.



Ja se ne vodim čula - rekla - kazala,a najmanje - vidjela - smjernicama,nego logikom i bon - tonom.Zato nam se valjda i stajališta razlikuju.

Ukoliko se razvije u nekom drugom smijeru nije je problem otpojiti ali ovakva kao ovakva pripada ovdje za sada
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: OSTALA PITANJA

@Zaja,gledam ovaj tvoj zadnji upis i razmišljam šta citirati i na šta se referirati,ali nema smisla.Moram početi ispočetka kako bismo se u potpunosti razumjeli.

Na tvoju sugestiju da se iskrsli problem adresira radi lakšeg snalaženja ja sam ti slikovito pokazala kako izgleda rješavanje problama na vaš način - bez obavještavanja forumaša o poduzetim radnjama na njegovim upisima.I mi se isto tako nemožemo snaći,moramo tražiti kamo je nestao upis,prevrćemo i klikamo teme i pitamo se što se dogodilo.Istovremeno u mislima prevrčemo uzroke i razloge nestanka.Eto,samo sam ti pokazala riječima kako je to neugodno.Tebe smeta nekonkretiziranost upita,a mi forumaši moramo prešutno otrpjeti to isto sa vaše strane.. Da si pokušao ovu činjenicu odmah na početku shvatiti,daljnje rasprave nebi niti bio.Ti se ne moraš složiti sa mojim viđenjem rješenja problema,iako logika govori da je ispravno.Nemoraš niti,ako i shvatiš da je to rješenje ispravno,provesti ga.Ti si ovdje pater familius.

Ne prihvaćam tvoju implikaciju moje implikacije tvoje ili bilo čije nekulture i nedostatak bontona.Izvrnuo si moje riječi i značenje izrečenoga i odbijam odgovornost za tvoje nerazumjevanje izrečenoga.Prođi još jednom kroz postove i vidjeti ćeš da si me svojom ironijom povukao u ton rasprave kakav si inače ne dozvoljavam u normalnoj komunikaciji.I samim time ti snosiš krivicu za tok kojim smo krenuli.Nastavimo li tako doći ćemo do točke koja će mene odvesti na klupu,a tebe u očima forumaša dovesti stepenicu bliže despotskom tronu.

Ono tvoje - ja sam "vodio raspravu" doista zavrijeđuje navodnike.Jer sa odrješitosti kojom nastupaš, raspravi nema mjesta.Niti je može ,tim tonom vođenom, biti.

Ne mislim da je @Savoris zločest. Samo je pogriješio.Mislim još nešto,ali sada nebih o tome.

@Savoris - ovdje se tema neće razvijati u drugom smjeru jer sam ja od nje odustala.To sada zapravo više i nije tema nego samo jedan post u nizu,i neka tako ostane. Zahvaljujući tebi.
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,935
Re: OSTALA PITANJA

Dosadna mi je ova rasprava, ali moram ti odgovorit samo na dvije stavke.
1. Izvrnuo si moje riječi i značenje izrečenoga i odbijam odgovornost za tvoje nerazumjevanje izrečenoga.
Dakle ovo dole ne znači da se ti, za razliku od mene, vodiš logikom i pravilima lijepog ponašanja? Ako pak znači, onda je moj bonton i moja logika u lošem stanju? Ako je tako, gdje je tu moja insinuacija?
johabica kaže:
Ja se ne vodim čula - rekla - kazala,a najmanje - vidjela - smjernicama,nego logikom i bon - tonom.Zato nam se valjda i stajališta razlikuju.
2. Ono tvoje - ja sam "vodio raspravu" doista zavrijeđuje navodnike.Jer sa odrješitosti kojom nastupaš, raspravi nema mjesta.Niti je može ,tim tonom vođenom, biti.
Ti si rekla da sam vodio raspravu, a ja sam to stavio u navodnike jer smatram da ništa nisam vodio.
I da, u pravu si, raspravi nema mjesta u temi u kojoj trebamo rješavati "Pitanja i pomoć u vezi rada foruma".
Umjesto da ih stvarno rješavamo imamo tebe koja povrijeđena premještanjem posta predlažeš uvođenje novog sistema obavještavanja svih autora postova na kojima se nešto radi, mi prvi na internetu, jer to je po bontonu. Inače za to imamo tražilicu, upišeš "Oj živote i europo" i klikneš enter i evo tvog posta.
Imamo DARIJUSa koji jednostavno ne želi ubaciti link na post gdje je postavio pitanje ili ga postaviti ponovo pa da mu ja odgovorim, lakše mu je voditi prepisku.
I imamo puknutog koji suflira.

Razumiješ, besmisleno...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: OSTALA PITANJA

Meni rasprava nije samo dosadna nego i frustrirajuča.Pogotovo dok je isfragmentirana.Izuzimanje iz konteksta dijelova teksta daje drugačije značenje istom i omogučuje manipulaciju - ono što ti radiš.I nisam ja kriva što si doveo i sebe i mene u stanje dosade.
Primjenu svog osobnog bon - tona i i logke u rješavanju problema možeš komparirati sa primjenom prava i pravde.I opet mi pokušavaš implicirati da sam te okarakterizirala kao čovjeka bez kulture ponašanja. Odbijam to prihvatiti.Nisam.Ali jesam kao vještog manipulanta.Jer ti to zaista dobro ide.

Da,u pravu si da ovdje raspravi nema mjesta,rasprave uopće nebi trebalo biti,ali da je ne bi bilo, za to se moraju najprije steći preduvjeti - rješavanje problema na obostrano zadovoljstvo,a ne rješavane ukazom bez mogučnosti prigovora.

U pravu si,sve pogubljeno se može naći tražilicom.Ali tražilica mi neće reći zašto sam ja to morala tražiti tražilicom.I tako smo opet na početku,u srži cijele ove trakavice od rasprave,oprosti "rasprave" kojoj ovdje nema mjesta,a koju ti ovakvim svojim stavovima potenciraš.

Voljela bih sada ovim upisom "Raspravu" kojoj nije mjesto ovdje završiti.Ionako neće ničim izroditi jer me ne doživljavaš kao sugovornika koji ti ukazuje na žarište problema nego protivnka koji pokušava deskriditirati tvoj način viđenja rješenja.

@Zaja,pozdrav,završimo ovo,jer,kao što sam već navela,budeš me morao smjestiti na klupu nastavimo li dalje ovako jer imam "manu" - kada sam u pravu od svojih stavova ne odustajem niti pod cijenu osobne štete.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,642
Re: OSTALA PITANJA

Imamo DARIJUSa koji jednostavno ne želi ubaciti link na post gdje je postavio pitanje ili ga postaviti ponovo pa da mu ja odgovorim, lakše mu je voditi prepisku.
I imamo puknutog koji suflira.

Razumiješ, besmisleno...


Poštovani zaja, da DARIJUS zna kak staviti link od svojeg pitanja koje je poslal na službeni link ovog foruma, on bi to vjerojatno i učinio...al nezna, i u dogledno vrijeme neće znati, pa to mora napraviti netko tko zna. Ili hoće malo kopati po pošti...
Velečasni je bio na dobrom tragu...
...uostalom da sam informatički pismen, nebi bil seljak! :(happy):
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,935
Re: OSTALA PITANJA

@johabica, nisi u pravu i nemoraš se bojati nikakve klupe. Nema vađenja iz konteksta, naveo sam dvije rečenice (gotovo cijeli post) koje jasno i nedvosmisleno šalju poruku. Imaj "muda" i priznaj da je tako, nemoj se vadit na izuzimanje iz konteksta, drugačije značenje i manipulaciju. Ako ti kažeš da to nisi mislila za mene je to ok, prihvaćam, ali ne prihvačam da ne znam čitati sa razumijevanjem i da sam manipulator.
Završavam i ne odgovaram više.

@DARIJUS, ta pitanja si znači postavio nekom od moderatora privatnom porukom? Ako je tako nemam pametniji savjet osim da ga još jednom pitaš isto ili pošalji meni pitanje i potrudit ću se odgovoriti što prije.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: OSTALA PITANJA

@DARIJUS , moguće je da je poruka otišla na neki neaktivni mail , sigurnije ti je pitanje postaviti ovdje ili na privatnu poruku nekom od moderatora ili ako je pitanje malo kompleksnije na pp administratora
Očigledno je da tvoje pitanje nije stiglo na željenu adresu , kako? zašto? teško je utvrditi , ako nije problem ponovi pitanje i biće ti odgovoreno

Recimo i da si meni poslao na mail ja to provjeravam par puta godišnje , nismo svi zavisni od Emailovanja
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,642
Re: OSTALA PITANJA

eto, u ovoj temi post 759 i post 760 su vezani za moj upit, tj. poslal sam pitanje na taj link koji mi je @MUHA dal...
e sad kaj sam napisal...:icon_scratch:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Re: OSTALA PITANJA

Upravo sam postal post sličnog sadržaja u kutak.
Link koji sam ti dal sam kopiral iz pravila pa mi je bilo čudno kak tvoj ne radi.
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,935
Re: OSTALA PITANJA

eto, u ovoj temi post 759 i post 760 su vezani za moj upit, tj. poslal sam pitanje na taj link koji mi je @MUHA dal...
e sad kaj sam napisal...:icon_scratch:

Ok, sad smo bliže rješenju. :)

Ti si u stvari dobio odgovor na pitanje iz posta #759 od MUHE, ali nisi dobio odgovor na ispunjeni Kontakt formular.
Moguće je da je završio u spamu, ja ga ne vidim.
Inače kontakt formular je opcionalan način kontaktiranja koji prije svega trebaju koristiti neregistrirani posjetitelji, za članove postoji opcija slanja Privatnih poruka uredništvu ili postavljanja pitanja u odgovarajučim temama i podforumima.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: OSTALA PITANJA

evo i mojeg glas za malo uređivanja i reda u pojedinoj temi,pošto znate tko su mi prijatelji on line na forumu i uvijek stajem na jednu stranu ali evo jedan veliki plus što se je jučerašnje prepucavanje i izrugivanje u temi o Primi obrisalo,eto iskreno bih volio da mi se prijatelj Grof vrati na forum ali isto tako poštujem njegovu odluku i nadam se da se pojedine trzavice i prepucavanja budu smanjila ,trošimo energiju na bez potrebno,zdravi vi meni bili :drink::drink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh