• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

R

robert

Guest
da,prva je trostrani kiper,pa je svestranija.mislim oko 13000e+pdv.meni se cini kao sasvim ok prikolica
 
R

Ratarko

Guest
robert kaže:
da,prva je trostrani kiper,pa je svestranija.mislim oko 13000e+pdv.meni se cini kao sasvim ok prikolica

Kako da ne i meni izgleda dobro samo mislim da se ne moramo previše sekirati za odvoz repe jel uz ove reforme nečemo ju niti sijati , tko zna , več sada nije financijski ono što je nekada bilo...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Bobo da mi je onda bila tehnika sto imamo danas ( kamera,dig.fot,mob sa kam.) da poslikam ili snimim da se vidi sto je 539 radio sa dvije ,,zmajevke ,,pune kukuruza i isao i u brdo i niz brdo.
 
R

Ratarko

Guest
robert kaže:
u roku ,sad jos tri godine,cijena ce joj past nekih 30%

Znam , znam , pada 12 % na godinu pa se ti misli .
 
B

Bobo

Guest
zvona kaže:
Bobo da mi je onda bila tehnika sto imamo danas ( kamera,dig.fot,mob sa kam.) da poslikam ili snimim da se vidi sto je 539 radio sa dvije ,,zmajevke ,,pune kukuruza i isao i u brdo i niz brdo.


Dok mi nije doslo iz guzice u glavu, radio sam ja sa 539 kojesta i svasta (koliko je to uopce moguce), no sad sam se malo smirio, nojos uvijek se igram u nekim situacijama...

Veliki teret po uzbrdo/nizbrdo terenu je stvarno zadnja opcije bez nekog sigurnosnog uredjaja, pogotovo s nekom starom prikolicom i s neadekvatnim traktorom...

Covijeku je (prije nego sam se rodio) na kamionskoj prikolici puklo oko na rudi u pol brda (zna krx gdje zivim), i slucajni prolaznik je bio toliko svjestan da bas u tom trenu smota rudu za 90° i tako spasi situaciju. Prikolica je bila puna drva, i da se sjurila skroz nizbrdo, prolezjela bi kroz kucu kao kroz kutiju sibica...

Eto, jedin adobra stvar kod zracnih kocnica je da kad crijevo pukne, prikolica automatski koci (ako sam dobro informiran, nikada mi crijevo nije pukol), ali samo ako je crijevo prikljuceno na traktor. No ako nije spojeno, onda nista od te "sigurnosne mjere".

Samo vi vozajte kojecega s kojekakvim malim traktorcicima, pa ce vam se jednog dana i obiti o glavu. Ajd po ravnici jos i moze proci, ali po uzbrdicama kojekakvima i nizbrdicama koje izlaze na glavnu cestu ili u naseljenom podrucju NIKAKO...


Jednom mi se prikolica u voznji na nizbrdici otkopcala, te me obisla koliku je brzinu postigla, te se prevalila u jarku na drugom kraj ceste. Dakle s desne je presla na lijevu, obisla me i tek onda sletjela u jarak nakon dobrih 20-30m voznje po nizbrdici... :shock:

Dok se nisam opekao, nikada nisam stavljao osigurac u klin prikolice, a sad nikuda bez osiguraca ne idem. Sva sreca, pa nikoga nije bilo, jer bi ga prikolica sigurno dokrajcila, a ja vam sada ovo ne bih pisao...
 
B

branko

Guest
zvona kaže:
Bobo da mi je onda bila tehnika sto imamo danas ( kamera,dig.fot,mob sa kam.) da poslikam ili snimim da se vidi sto je 539 radio sa dvije ,,zmajevke ,,pune kukuruza i isao i u brdo i niz brdo.

a i meni da isto prije tri godine, pa da vidite kako moj 533 vuce 7 tona kukuruza uz uzbrdicu ali sa jednom probusenom gumom na prikolici ,i poskakiva ko sam vrag. a kretanje smjesta je bilo zbilja za snimanje jer sam kretao u prvoj sporoj i onda samo prebacio u brzu i tako jedno 300 metara (jer mi je bilo toliko do silosa kad mi je pukla guma) i jos da vrag bude veci moram preci preko jednog od najkompliciranijih i najprometnih raskrizja u koprivnici i jos plus toga svega preko pruge prema budimpesti i dva industrijska kolosijeka. zanimljivo je bilo zbog toga jer nisam od prve uspio krenuti jer zbog prazne gume prikolica je dosta kocila i taman kad ja uspijem prebaciti malu rucicu ona vec zaustavi traktor i onda opet novi pokusaj pa ti dodje auto a ja na sporednoj cesti tako da sam taj put od 300 metara isao jedno petnaestak minuta.
 
B

Bobo

Guest
E, pa da ste vidjeli sto 7 tona u jednoosovinskoj IMT prikolici radi sa zetorom 120ks :shock: ?!?

Lik je na IMT prikolicu napravio povisive, tako da su one same vislje od kompletne prikolice, tako da je prikolica sad uska, i visoka. Stavio joj je udvojene tockove i na zetoru sajlom zavezao donju kuku za gornju, tako da ne otpadne od tereta?!?

Narukao ju je punu vrhom i on to ide voziti na silos. Traktor je preko noci bio parkiran kod moje bake u dvoristu, i preko noci je prikolica istavila lijepe rupe na travnjaku... Kad je lik jedva krenuo s njom, njegov sin trci pred njega da nesto uzme iz traktora, a ovaj se taman zaletio. i po kocnici. Trag guma je bio dugacak nekih 20-25m i od traktora i od prikolice, a nije se bio ni zaletio punom brzinom. E to je trebalo gledati ;) Liku je do silosa pukla jedna guma i automatski je druga eksplodirala... Jedva su nasli dizalicu koja to moze podici i drzati dok su otisli kod vulkanizera po nove gume...


Od tog dana vise nikada nije vozio toliko u toj prikolici i da se osigura, skinuo je udvojene tockove i vratio original, a ove je nekome prodao da opet ne dodje u napast raditi takve gluposti... I sad vozi onu "Coca-Cola" prikolicu i na njoj je prike ikakve voznje tereta napravio propisne kosnice na obadvije osovine, jer mu je dosta preznojavanja i da misli hoce li moci stati ili nece...
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
zvona
neznam baš da su najbolje a ni najurednije
ali svejedno hvala
 
B

branko

Guest
Bobo


Jednom mi se prikolica u voznji na nizbrdici otkopcala, te me obisla koliku je brzinu postigla, te se prevalila u jarku na drugom kraj ceste. Dakle s desne je presla na lijevu, obisla me i tek onda sletjela u jarak nakon dobrih 20-30m voznje po nizbrdici...

imao si srecu , jer se vlasniku onog zelenog imt-a (na fp-u) prije tri godine otkopcala na ulasku u Podravku, i uletjela u novi auto (jos s probnim tablicama).
 
Z

zrine892

Guest
hehe.vidi se da malo na zmaju dizne loše....nije bitno...i ja imam jako uredne prikolice stare kao isusov magarac...samo sto se na raspade...a treba ležaje promjet...a to osovina je kovana jer su prikolice stare....nisu ove novije...
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
zrine:
hehe.vidi se da malo na zmaju dizne loše....nije bitno...i ja imam jako uredne prikolice stare kao isusov magarac...samo sto se na raspade...a treba ležaje promjet...a to osovina je kovana jer su prikolice stare....nisu ove novije...

a zmajčeko :lol:
teška žetva je bila ove godine barem kod nas

pa ove prikolice imaju nekih 9-12god nemaju više
 
Z

zrine892

Guest
ako se dimi znaci da je zmajjj.....ljudi pozdrav svima odoh danas 13.7 u 5sati ujutro na more u Maslenici kod Zadra.....budite mi dobrrii.......pozdraavvv ako ima koja cura medu nama njoj saljem pusu....hehehehe
:lol: :lol: :lol: ;) ;) ;) :D :D :D
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Å to kažete na ovu "malu" prikolicu?
ASS391_16_1.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh