• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
pusti ti to zvona,šta je sigurno sigurno...šta smeta gurtna?pritegne bale i nemaš brige..
 
Č

Čugi

Guest
Ratarko kaže:
Pa tu je samo šasija original , sve drugo je novo ?
Ovo oko na rudu , zar nije preveliko ?

Oko je taman na meru, a šasija je inače od starog Deutz autobusa!
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Abrikili znao sam ja voziti i preko 700 bala bez ikakvih gurtni i vezanja naravno na 2 prikolice i rijetko da je i jedna bala pala.A vozio sam i po lenijama i po cesti.Sto se toga tice prevezao sam ih ajjjjjooooj
 
K

krx pozega

Guest
ÄŒugi prikolica će biti odlična..što se tiče oka na rudu lako ti umetneš nekakav bolsn

Sličnu prikolicu sam i sam pravio a nije me izašla puno novaca..šasija je bila od nekog ford kamiona..a koš od MB..uglavnom nosivost joj je 5tona bez ikakvih problema..budem poslikao
 
Č

Čugi

Guest
Kaže mi prijatelj da do 6t bez brige mogu tovariti, ovo mu je pitaj boga koja prikolica do sad napravljena! On mi je radio i onu moju "Zmajevku", na nju sam tovario 9,5t repe, i nosi bez ikakvih problema.
 
K

krx pozega

Guest
Ma kažem ti da će prikolica biti dobra..kaku svijeću imaš..moraš paziti da ti iza prikolica bude učvršćena jer prilikom kipanja ako je svijeća malo tanja mogao koš ljuljat što nikako nije dobro
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,081
Od čega su kotači, gume i osovina i kojih su dimenzija? Hoće li prikolica imati kočnice i kakve? Neće li ti smetati ovako visoki stupovi na njoj? Pretpostavljam da bude imala stranice dvostruke visine.
Možeš li uslikati zadnju stranu gdje je oslonac kipera, tj. veza sanduka i šasije? Isto tako i prednji oslonac.
 
Č

Čugi

Guest
Gume su 12.5/80-18, felne i osovina su Zmajeve. Kočnice vazdušne. Visina mi neće smetati, meni treba duboka prikolica te sam mu ja rekao kako da je pravi, sanduk je komplet moja ideja, zadnja stranica je komplet metalna iz jednog dela, dok je prednja i bočne dvodelna ali sa jednim okvirom, gornji deo je od drveta i "usađuje" se u ram, da je lako skinem ako zatreba da se olakša utovar "nečega". Dimezije sanduka su 3,60x2x1.10m. Poslikaću zadnji oslonac kad budem ponovo išao do njega, a prednji se vidi dobro na slikama koje sam postavio.
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Dečki vozio sam puno slame i vjerujete mi da bez gurtne nema ništa,
mislim da bez povezivanja ne bih dovezao ni polovicu slame :lol:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
igor_peradar kaže:
Dečki vozio sam puno slame i vjerujete mi da bez gurtne nema ništa,
mislim da bez povezivanja ne bih dovezao ni polovicu slame :lol:
ja sam nekih 5 godina u sezonama vozio bale sto sijena sto slame i po cesti i po lenijama.Nekada i preko 700bala i nikada nisam izgubio ni jednu a nije bila vezana
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
igor_peradar kaže:
Dečki vozio sam puno slame i vjerujete mi da bez gurtne nema ništa,
mislim da bez povezivanja ne bih dovezao ni polovicu slame :lol:
ja sam nekih 5 godina u sezonama vozio bale sto sijena sto slame i po cesti i po lenijama.Nekada i preko 700bala i nikada nisam izgubio ni jednu a nije bila vezana

Vidiš ima i kod nas jedan stočar što pravi najveće vozove koje sam ikada vidio !!!
Nikada on to ne poveže a ostane mu čitavo ???
Valjda ima neki dobar sistem slaganja tih kvadratnih bala pa bude stabilno , tko bi ga znao ...on tih bala preko 10.000 komada na godinu odveze .
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Bale se jednostavno skladaju tako da se međosobno povežu, ako prvi red ide vodoravno po dužini prikolice onda onaj drugi ide okomito i tako do vrha.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,081
ÄŒugi kaže:
Gume su 12.5/80-18, felne i osovina su Zmajeve. Kočnice vazdušne. Visina mi neće smetati, meni treba duboka prikolica te sam mu ja rekao kako da je pravi, sanduk je komplet moja ideja, zadnja stranica je komplet metalna iz jednog dela, dok je prednja i bočne dvodelna ali sa jednim okvirom, gornji deo je od drveta i "usađuje" se u ram, da je lako skinem ako zatreba da se olakša utovar "nečega". Dimezije sanduka su 3,60x2x1.10m. Poslikaću zadnji oslonac kad budem ponovo išao do njega, a prednji se vidi dobro na slikama koje sam postavio.

Hvala!

Zanimljivo ogibljenje ... samo ruda.
 
R

Ratarko

Guest
A kada to rudo uhvati ljuljati na cesti ... Imam na tehnostrojki takvo rudo , nije loše da nije do toga ljuljanja .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,081
Ratarko kaže:
A kada to rudo uhvati ljuljati na cesti ... Imam na tehnostrojki takvo rudo , nije loše a nije do toga ljuljanja .

Pa sama se smiri ... kad padne na cestu :lol:
 
B

branko

Guest
evo moje zanimacije zadnjih dvadesetak dana, kako sam kad imao vremena.

ovako je izgledalo na pocetku obicni prastari gumenjak totalno rasturen

Obrisan neispravan link.

najkompliciraniji dio

Obrisan neispravan link.

nosac osovine

Obrisan neispravan link.

gotova konstrukcija

Obrisan neispravan link.

i na kraju 99% gotov gumenjak, ostaje mi jos samo ugradnja svjetlosne signalizacije i nosaca za nastavke i zadnje vuce (poteznice).

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

na slikama, posebno ovima slikanim s prednje i zadnje strane djeluje pomalo nezgrapno, ali uzivo izgleda sasvim normalno. htio sam staviti i federe ali ih nisam nigdje mogao nabaviti po nekoj prihvatljivoj tj. isplatljivoj cijeni, pa sam od njih odustao. ionako ce mu najveca relacija biti maksimalno 5 km i to par puta godisnje (dva tri puta) a sve ostalo ce se koristiti u okolici sela do 1 km tako da mi federi ni nisu toliko bitni, glavno da je njega mogu okrenuti na mjestu i da se necu morati bojati da ce mi koji drveni dio puknuti i naravno da mu je povecana nosivot i zapremina. neka okvirna cijena zahvata sa novim gumama 6.50x16 , 10 platni je 2500 kn +/- koja kuna. na kraju da jos napisem sto sam sve napravio, povisene stranice s 35 na 45 cm, napravljen novi vrtel - upravljac ? (nemam pojma koji bi bio knjizevni naziv) napravljeni novi nosaci osovina, izmjenjene sve daske, napravljena nova donja konstrukcija (malo prosirena) i stavljene sve nove gume. sad su mu dimenzije (supljina) 350x155x45 a nastavci ce biti jos 40 cm.
 
R

Ratarko

Guest
Ovakve stvari me uvijek iznenade , u pozitivnom smislu :shock:
Nema tu puno priče , BRAVO , svaka čast , dobar posao si napravio :!: :!: :!:
 
R

ROKI

Guest
Skidam kapu! Svaka ÄŒast! Kad si to već sve tako fino napravio predlažem ti da na prednju stranicu ugradiš u donje kuteve dva bijela gabaritna svijetla. Kad sam to isto, kao i ti, radio na svojoj Kikinda trotonci stavio sam ih i mogu ti reći da super izgledaju i vrlo su funkcionalna noću jer osvjetljavaju rudo i zadnji kraj traktora što je korisno. Još jednom svaka čast i kad završiš okači još par slika.
 

Najnoviji postovi

Na vrh