• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
eeee tooo majstore,imam i ja takav jedan platon,mislili smo ga prepravljat,ali nikako da uhvatimo vremena...treba nam za bale vozit.zanima me od čega si napravio onaj obrtanj?mislim na onaj obruč na vrtelu...sve sam nekako smislio,ali to me pati...
 
B

branko

Guest
hvala decki na pohvalama ovo moram pokazati svom kriticaru (zeni) no dobro kuzim je ja , naime ja ono sto hocu napraviti to napravim ali ono sto nemam volje nema teoretske sanse ni da pocnem a kamoli da dovrsim.

abrkili taj obruc se nalazio orinal na gumenjaku samo je bio sav ispresavijan "ko bogečki ločec" (nemojte me pitati sto to znaci jer ni sam neznam ali tako govori moj stari) uglavnom malo sam ga piknuo elektrodom pa udri cekicem pa opet piknem pa udri sve dok ga nisam skroz izravnao da lijepo lezi, po ponasanju izgleda mi ko neki poboljsani materijal tj. ponasa se poput opruge a ne poput obicnog zeljeza.

imam ja jos ideja u ovoj ludari samo da mi je vise vremena i ovih brzonogih krznasa (ko sto mi je jednom rekao dalmos koji je kupovao odojke od mene " a di su je nazvali bas po kuni ona je brza, tesko se uvati a brzo utekne" :lol: )
 
B

branko

Guest
ÄŒugi kaže:
Jesi li stavio mazalice na okretnicu-obruč?

nisam, jer se nisam ni sjetio ali ni nema previse potrebe jer po obrucu vozi samo kod naginjanja , izmedju gornjeg i donjeg dijela je aksijalni lezaj po kojem vozi (on je cca 3 - 4 mm visi od obruca), a i jos uvijek imam starinskog kolomaza koji je najbolji za takve stvari a on se ne brise samo tako , ovo govorim iz iskustva jer ga je jos uvijek bilo na obrucu iako je stajao nekih desetak godina u polusrusenoj supi.

EDITIRANO

a i plus svega toga taj obruc ne vozi po nikakvom nosacu ili sl. vec su na nosace dvije cijevi 60x40 debelostijena i "U " profil 85x40 navareni komadi flaha (plocevina) debljine 10 mm i cca 20 cm duzine koji se mogu vrlo lako i brzo zamijeniti.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ako ti pukne guma na toj ruskoj prikolici, jel ima te dimenzije guma za kupiti? Znaš da rusi imaju svoje standarde...
 
Z

zrine892

Guest
DF&Torpedo kaže:
Ako ti pukne guma na toj ruskoj prikolici, jel ima te dimenzije guma za kupiti? Znaš da rusi imaju svoje standarde...
kako si samo pogodio.....ja sam za rus prednji jedva našao...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Nisam pogodio 8) , znam dok mi dođe čovjek s rusom posudit prikolicu, nepašu mu svjetla (rusi imaju druge standarde). On upali žmigavac, a na prikolici blica pozicija. Onda smo ga gurali u rikverc, jer čovjek nije mogao ušaltat, čuda... ;)
 
Z

zrine892

Guest
hehe.ocito nije bio pri sebi ili je pijan bio...ja od prve u rikverc...nije losa prikolica
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ja neznam kak bi rusa vozio, al jednom sam vozio malog, moraš stalo gledat u shemu inače ga nemožeš trefit u brzinu koju očeš. A onda ga nisam mogao izbacit iz brzine... odskačem od teme... Prikolica sa slike nije loša, samo da su šire gume, ova moja prikolica sa uskim gumama jako "tone" dok je mekano, par puta sam zagrezo... :oops:
 
Z

zrine892

Guest
sve ima svoje dobre strane...ako je siroka guma onda je jako stabilna i ne tone ali je veliki otpor guma na kad vučeš traktorom...a uske gume jako propadaju i lako je je za vuči....
 
N

new holland tn70da

Guest
Prikolice Krampe: več na http://www.krampe.de
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Evo jedna malo pristupačnija prikolica od ovih Krampe .
Cijenu opet nisam pitao ali jeftinija je od Tehnostrojke , to je sigurno .

Obrisan neispravan link.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,081
Ratarko kaže:
Evo jedna malo pristupačnija prikolica od ovih Krampe .
Cijenu opet nisam pitao ali jeftinija je od Tehnostrojke , to je sigurno .

Obrisan neispravan link.

Ne baš puno jeftinija, no vrlo je čvrsto građena. Rekel bi bolje od Tehnostrojke, no netko bi me mogel tući zato (NHF Mario) :mrgreen:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Nebum te tukel :mrgreen:

Ova je zanimljiva
Obrisan neispravan link.
 
B

branko

Guest
par slika (skenovi iz brosure) od brantner prikolica, zastupnik u rh im je psc ferencak

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 

Najnoviji postovi

Na vrh