• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

M

marko28

Guest
Neradim ih ja već sam istu kupio od jednog frajera koji se bavi prikolicama, istina da krede dizajn od tehnostroja, čak možeš naručiti kopiju tehnostrojke koje hočeš a sve za četredesetatak tisućki manje. Ova moja je na kamionskoj šasiji, sanduk je nov a cijene im se kreću od 40000-50000 kn s(PDV uključen) ovisi od kočnica te stranicama koje mogu biti duple ili jednostruke.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
od kud je taj tip kod kojeg si kupio?????
a od kud si ti???
kakve ima kocnice i koliko te kostla??
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
I stranice za prikolicu pravi sam?

Vidim da su iz jednog komada, sigurno ko vrag teške :(
 
B

Bobo

Guest
Molio bih broj telefona od doticnog covijeka, posto ce uskoro i meni trebati koja prikolica. Da li pravi neke manje, 5t nosivosti, recimo? Vidim neku malu kako se iza tendemke nazire, ali je jednoosovinka kako mi se cini...

@mario, neka su stranice malo teze, ali koliko vidim da su prikolice dobro napravljene. Kamionska sasija, jaka konstrukcija, mozes i iz kamenoloma voziti u njima, nece se pomotati...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
ako je marko28 kupio tu prikolicu od jdnog covjeka iz Slovenske kovačnice onda je kupio pravu prikolicu...
ja ču od njega kupit 6 tonku dvoosovinku..
prikolica je potpuni tehnostroj samo sto ju on sklapa skupa..
stvarno ima prave prikolice da mozes iz kamenoloma vozit :mrgreen: :p
 
M

marko28

Guest
Prikoklica je kupljena u Slovinskoj Kopačici, košta 43000 kn sa porezom.Čovjek se bavi proizvodnjom prikolica još od 67 godine, nije radio zadnjih desetak godina ništa ali sada je sina obučio te nastavljaju posao. Što se tiče prikolica rade ih od 3 - 12tona može biti jednoosovinka, dvoosovinke iliti tandem. Ove od 6 t što sam ih vidio kod njega su čista kopija tehnostroja, sam radi šasiju i stranice na njima a sve ovo što je veće je na kamionskim šasijama. Moja je na šasiji od šlepe. Stranice su pravljene od 3mm debelog lima i stvarno je sve na mjestu. Istina da na mojoj prikolici stranica je jednostruka pa teži oko 100kg ali nema brige da će se pomotati. Prikolica je dimenzija 5,0x2,5x1,0 a teži oko 5tona. Zaista robusno i kvalitetno napravljen priključak kojeg je umjetnost pomotat.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Koliko je debeo pod na prikolici :?:

Super izgledaju prikolice, još samo naručiš Tehnostroj naljepnicu i imaš prikolicu :D :D


Al to su stare šasije na njima?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
marko28 kaže:
Prikoklica je kupljena u Slovinskoj Kopačici, košta 43000 kn sa porezom.Čovjek se bavi proizvodnjom prikolica još od 67 godine, nije radio zadnjih desetak godina ništa ali sada je sina obučio te nastavljaju posao. Što se tiče prikolica rade ih od 3 - 12tona može biti jednoosovinka, dvoosovinke iliti tandem. Ove od 6 t što sam ih vidio kod njega su čista kopija tehnostroja, sam radi šasiju i stranice na njima a sve ovo što je veće je na kamionskim šasijama. Moja je na šasiji od šlepe. Stranice su pravljene od 3mm debelog lima i stvarno je sve na mjestu. Istina da na mojoj prikolici stranica je jednostruka pa teži oko 100kg ali nema brige da će se pomotati. Prikolica je dimenzija 5,0x2,5x1,0 a teži oko 5tona. Zaista robusno i kvalitetno napravljen priključak kojeg je umjetnost pomotat.

e kod toga tipa cu ja kupit 6tonku sto si rekao da izgleda kao tehnostrojka...
 
B

Bobo

Guest
mario kaže:
Al to su stare šasije na njima?

Stara kamionska sasija koja se 95% svog vijeka vozila po asfaltu je jos uvijek bolje od nove poljoprivredne nemjene. Kamionske prikolice kupuje svaki iole ozbiljniji poljoprivrednik, jer je bolej vuci jednu kamionku, nego dvije tehnostrojke. Da niti ne spominjem koliko je jeftinije u samom startu, a tu su jos i dvije registracije naspram jedne...

Svi veci zemljoradnici u mom kraju koje znam imaju jednu ili dvije kamionke i prikolice ih sluze da ne mogu bolje...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
da u pravu si jer je kamionsa sasija na 120km/h slozena a ove vecinom 25km/h pa koja je onda izdržljivija..
ali tu nije stara sasija nego samo tandem a sasija je nova.. :p
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Poljoprivredna prikolica je zakon, Kažeš dvije, imaš ih u svakakvoj veličini.
 
B

Bobo

Guest
Opet cemo se pocet svadjat bez veze... Da su poljoprivredne prikolice zakon, svi bi ih imali. Za mene i tebe je dbra bil okakva, posto ne radimo puno zemlje...

Ljudi koji rade po 300-400 jutara nisu ludi da kupuju tehnostroj prikolice. Tko bi ih po mojim brdima vukao? i gdje bi ih okrenuo. Uzmes 160ks traktor, kamionku troosovinsku, duple povisice i na silos bez brige vozis 20 tona, a kompozicija je kratka, i nisi kao vlak na cesti...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
nemojte se svađat....
svi znamo da je najjeftinije napravit prikoicu os staroga kamiona....
i izdržlivije je ..
 
B

Bobo

Guest
A kad napravis prikolicu od starog kamiona, pa ne skines gibnjeve, i onda ju na ravnom u goduinu dana 3 puta samo ti prevrnes, a tek ljudi kojima ju posudis...

Vozio sam u takvoj prikolici 4.5t repice i vlasnik prikolice mi je viknuo iz kombajna da polako vozim po bilo kakvim grbama, jer se vrlo lako usplese prikolica, i prevrce se. On ju je do sada uz svu mogucu paznju okrenuo vec 5-6 puta (koliko ja znam)

Ako se vec pravi prikolica od kamiona, sto sam i sam mislio raditi, obavezno maknuti gibnjeve sa osovine, jer ce prikolica biti i niza i stabilnija.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
kažete vi one prikolice se rade u slovinskoj kovačici, ako je to to onda je to preko puta ukoso od mlina biščan, tamo sam vidio prikolice, to je od mene kojih 10 kilomatara,da tamo se rade prikolice :D
 
S

Sesva

Guest
ima i kod mnee u selu ja mislim jedna takva, neznam tocno jeli takva ili je tehnostroj jer naljepnicu nisam vidio , ajde slikat cu ju pa sami zakljucite !
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
bogec kaže:
kažete vi one prikolice se rade u slovinskoj kovačici, ako je to to onda je to preko puta ukoso od mlina biščan, tamo sam vidio prikolice, to je od mene kojih 10 kilomatara,da tamo se rade prikolice :D
e tako je boges preko mlina..
velis blizu tog mjesta si :scratch
u kojem pravcu??
mođda te dođem pogledat kad idem po svoju prikolicu..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Boges je rekel da je iz Pisanice, samo koje, znam da Velika Pisanica postoji, jedino nisam siguran za Malu!?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA IMT 565 kaže:
Boges je rekel da je iz Pisanice, samo koje, znam da Velika Pisanica postoji, jedino nisam siguran za Malu!?

ima velika, mala i nova pisanica, velika pisanica je duga 12 kilometara i najduže je selo u hrvatskoj :D
ovak kad dođeš u veliku pisanicu, popiješ piče kod mene, onda stanemo u šumskoj vili tam se pričestimo, onda kroz malu pisanicu do kovačice i tam smo, sam od tog pričeščivanja vidiš odma sve duplo, taka da ti je mala prikolica odma 10 tonka :mrgreen:
blizo je to od mene, često tam prolazim, uvjek ima koja napravljena prikolica a rade i po naruđbi.

BOBO bude i to bilo, za sad mi djed radi prikolicu za bale vozit tandem, pa su plugovi na redu i sjetvospremač pa tek onda prikolica ili samohodni silokombajn, ijuuuu kolko stvari ja trebam
 

Najnoviji postovi

Na vrh