• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Ima li tko kakovu spoznaju da netko prodaje remontovane prikolice Zmajevke trebao bih dvije ali da su kao nacrtane nepitam za cijenu :?:
 
J

jokapz

Guest
Ima u Našicama trgovina prodaje nove zmajevke izbiješ kapitalna i pdv i imaš nove prikolice.
 

zelenko

Član
Tu od
19 Lis 2008
Poruka
33
Ero kaže:
Ima li tko kakovu spoznaju da netko prodaje remontovane prikolice Zmajevke trebao bih dvije ali da su kao nacrtane nepitam za cijenu :?:
Nedavno sam se registrirao i pozdravljam sve na forumu.Imam ja zmajevku koju radim vec jako dugo i nikako ju zavrsiti,a do sad me kosta da boli glava.Nikad to vise ne bih radio.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
jokapz kaže:
Ima u Našicama trgovina prodaje nove zmajevke izbiješ kapitalna i pdv i imaš nove prikolice.
Bio bih ti zahvalan na nazivu ili broju telefona trgovine koja prodaje Zmajevke u Našicama ili bilo gdje drugdje.
 
J

jokapz

Guest
Bio bih ti zahvalan na nazivu ili broju telefona trgovine koja prodaje Zmajevke u Našicama ili bilo gdje drugdje.

E ovak neznam broj a ni ime trgovine.
Ta trgovina ti se nalazi tam malo prije benzinske kad kreneš prema os na samom izlazu iz našica. Stalno je jedna zmajevka bila izložena. Sad ak netko zna za tu trgovinu nek pomogne čovjeku.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Jokapz hvala na pokušaju da mi pomogneš nadam se da će netko znati ima li još uvijek Zmajevki kod nas na tržištu.
No ako mi Kingletić nađe preko u Rumi probao bih dvije remontovane uvesti ali moram provjeriti koji je sistem na carini i ostala papirologija.
 
J

jokapz

Guest
Jokapz hvala na pokušaju da mi pomogneš nadam se da će netko znati ima li još uvijek Zmajevki kod nas na tržištu.
No ako mi Kingletić nađe preko u Rumi probao bih dvije remontovane uvesti ali moram provjeriti koji je sistem na carini i ostala papirologija.

I ja mislim da češ u ih u srbiji nač jeftinije. Čuo sam da se tam kreču polovne u dobrom stanju oko 5 tisuća eura. Ima tu forumaša i iz Srbije pa možda oni znaju bolje.
I po meni Zmajevka je jedna od najboljih prikolica... ;) ;)
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
I ja mislim da češ u ih u srbiji nač jeftinije. Čuo sam da se tam kreču polovne u dobrom stanju oko 5 tisuća eura. Ima tu forumaša i iz Srbije pa možda oni znaju bolje.
I po meni Zmajevka je jedna od najboljih prikolica... ;) ;)


Polovna za 5000 € ? O kakvoj točno prikolici se radi, specifikacije bi mi trebale. Imam veze po Srbiji pa mogu probati pomoći čovjeku da se domogne zmajevke uz povrat kapitalnih ulaganja.
 
M

marioJB

Guest
spremamo se radit jednoosovnisku prikolicu,danas sam doveo osovinu,trebaju malo proširit sada je 100cam mi će mo je stavit na 130 cm.može nekakav savjet u gradnji,šta bi bilo dobro napravit na šta ne,btw,ima žajf
 
Č

Čugi

Guest
Dok je bilo novih Zmajevki 489, standardne od 8t, cena im je bila nešta malo preko 5000 eura, prijatelj je kupio pre 2-3 godine, možda se kod nekih prodavaca na lageru može naći po neka nova, s' toga sledi da cena polovne nema šanse da bude preko 3500 eura i to ako je u extra stanju.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Trebam kupiti manju prikolicu pa okolo po selima trazim razne gumenjake, ali je sve vise manje u poluraspadu. Odnosno, ono sto je jeftino je i strasno lose. Vidim da ima u ponudi dosta polovnih samoutovarnih prikolica za sijeno uz relatvno ok cijenu od 4-5 tisucica kunica. Privlace me i zbog jedne osovine, za razliku od raznih gumenjaka koji su nemoguci za voziti u rikverc. E sad, ono glavno sto mene, pocetnika i neiskusnoga, muci ... :) kolika je nosivost u tonama samoutovarne od npr 16m3? Dali se to moze preraditi bez veliih novaca u prikoličicu od 2-3 tone? Kolike su dimenzije takvih prikolica (npr SIP-2, nisam nigdje uspio naci specifikacije)? Interesira me sto uza (npr 160-170cm) jer mi treba za vozanje po vocnjaku. Sto mislite ......
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dalo bi se riješiti, ali možda bolje da kupiš neku stariju prikolicu za stajnjak, ali s time da provjeriš stanje podvozja i nosivih tranverzi, jer one znaju biti trule od gnoja, ako je to uredu sigurno budeš kupio za 4000 kn neku takvu, sve nepotrebno pobacaš van, staviš malo pojačanja u pod i voziš 2-3 tone bez greške, a sve ostalo željezanje prodaš ciganima i još nekaj zaradiš!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ma ne, to se neisplati prepravljat, pa moj komšija kupio za 4200kn 2osovinku stanje ok. A nedavno je kum kupio za 5tkn, 2os, 5t, kipa 3 strana, kočnice zračne, rezervi kotač, el.instalacija..... Potraži i naći ćeš. On je čuo i isti dan došo po nju
 
B

Bobo

Guest
petar kaže:
Ma ne, to se neisplati prepravljat, pa moj komšija kupio za 4200kn 2osovinku stanje ok. A nedavno je kum kupio za 5tkn, 2os, 5t, kipa 3 strana, kočnice zračne, rezervi kotač, el.instalacija..... Potraži i naći ćeš. On je čuo i isti dan došo po nju


Petre, obavezno ju poslikaj... za 5 000Kn 5t dvoosovinka 3-strani kiper... to ne da je sumnjivo, vec mi smrdi na ukradenu robu bez papira...

To nikako nije realna cijena takve prikolice.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Nije ukradena, kupita je od prvog vlasnika, i ja nagovaro starog da ju uzme al nije htio, vlasnik je malo problematičan (trenutno je na k.p. požega) pa... Ko ima muda nek izvoli, a kuma to nesmeta i .....
Poslikat ju sad nemog, jer sam u os, a i kad dojdem nisam blizu kuma tak da biće jednom.
Al ovu po 4200 mogu poslikat kad dojdem kući, isto čisto ok prikolica al bez kipe
 
B

Bobo

Guest
Ma to sto naletis na tako prejeftinu robu, to se ne propusta... Gdje samo nadjete takve prikolice?

Koji je proizvodjac prikolice, jel prevrtana i koji je opcenito dojam o njoj?

A to sto tvom kumu ne smeta ako prikolica i je ukradena, njegova stvar. ja bih se takvih stvari klonio...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Bobo kaže:
Ma to sto naletis na tako prejeftinu robu, to se ne propusta... Gdje samo nadjete takve prikolice?

Koji je proizvodjac prikolice, jel prevrtana i koji je opcenito dojam o njoj?

A to sto tvom kumu ne smeta ako prikolica i je ukradena, njegova stvar. ja bih se takvih stvari klonio...

ima i kod nas jeftinih prikolica i to jako jeftinih, i svi kupuju, i u super su stanju
kod nas lokalni šerifi iliti menađeri od export importa dovoze prikolice i to za čas ode

kod nas je 7 tonka oko 7000kn trostrani kiper, ona njemačka kak je zovu genšerka, a i niko neda veče novce za prikolice tako da moraju prodat jeftinije :D :D
 
B

Bobo

Guest
Koliko znam da kod mene IMT kiperice u bilo kakvom stanju (vise lose nego dobro) ne idu ispod 1000€ pa da je najgora...

Isli smo ljetos gledati neku prikolicu koju su mi nahvalili na sva zvona, cijena je bila 1200€ jednoosovinka, dupla gume (3 nove) trostrani kiper, s povisicama, NALETNA kocnica i neispravna instalacija... stranice malo za reci da su bile trule, a pod je bio drveni i zamjenjen je nekim tankim limenim koji se sav uvinuo...

Sto je najgore, ta prikolica je otisla po 1200€ ?!?!?


A kamo li kad se radi o nekim boljim prikolicama. nema nista tako jeftino i zato se i jesam cudio kako je petar nasao 5-t dvoosovinku za 5 000Kn...

@Bogec: Ako kod tebe tona prikolice zbilja kosta 1000Kn, bez problema doletim ja traktorom po dvije kod teme u Bj...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Bobo kaže:
A kamo li kad se radi o nekim boljim prikolicama. nema nista tako jeftino i zato se i jesam cudio kako je petar nasao 5-t dvoosovinku za 5 000Kn...
@Bogec: Ako kod tebe tona prikolice zbilja kosta 1000Kn, bez problema doletim ja traktorom po dvije kod teme u Bj...

7000kn 7 tonka

svi koji prolaze od rovišća do žabna mogli su vidjet prikolicu 6 tonku sa svom opremom i još je novo pofarbana za 7500kn, prikolica je bila ko slika, jako je brzo nestala, ja sam stao da pitam el ima zgrtača pa sam pitao i za tu prikolicu, tu se svašta nađe
 

Najnoviji postovi

Na vrh