• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

B

Bobo

Guest
Ja na proljece stvarno moram sjest na motor o provozat se gore kod vas...

nevjerovatno da su prikolice tako jeftine...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam prije početka sezone siliranja skoro kupio tehnostrojku ljutomerku 5,5 tona, dvostrani kiper, sve ORIGINAL na njoj, očuvana ko beba, original gume gore i nastavci, zračne i signalizacija, a prikolica je tam negde 87. god. za banalnih 4.300 kn! :D
 
B

Bobo

Guest
Ja sam ozbiljno razmisljao na proljece kupiti novu jednoosovinku 4t s povisenjima za 30 000KN?!? i sad nekako gledam da mi ta racunica nikako ne stima...

Znaci, po vasoj racunici bih mogao dobiti jednoosovinku 5t 3-strani kiper sa zracnim kocnicama i signalizacijom, te dvoosovinku 5t kiparicu s kocnicama i ispravnom signalizacijom za nekih 10 000kn?!?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Bobo kaže:
Ja sam ozbiljno razmisljao na proljece kupiti novu jednoosovinku 4t s povisenjima za 30 000KN?!? i sad nekako gledam da mi ta racunica nikako ne stima...

Znaci, po vasoj racunici bih mogao dobiti jednoosovinku 5t 3-strani kiper sa zracnim kocnicama i signalizacijom, te dvoosovinku 5t kiparicu s kocnicama i ispravnom signalizacijom za nekih 10 000kn?!?

jeeeep :D

ali ne garantiram da sve žarulje su ispravne :mrgreen:

ovisno kakvu robu imaju tj da li je marka po našim prohtjevima ili prikolica koja malo rjeđa u nas, ali treba tražit i nađe se, pa kad se nađe silokombajn samohodni 98god sa adapterom za travu 4 metra, i rotorima za kukuruz , 460ks, ko nov za 30000 eura, a novi dođe 200000 eura, kak nebi našli prikolicu
 
A

Alen

Guest
Bobo kaže:
Ja sam ozbiljno razmisljao na proljece kupiti novu jednoosovinku 4t s povisenjima za 30 000KN?!? i sad nekako gledam da mi ta racunica nikako ne stima...

Znaci, po vasoj racunici bih mogao dobiti jednoosovinku 5t 3-strani kiper sa zracnim kocnicama i signalizacijom, te dvoosovinku 5t kiparicu s kocnicama i ispravnom signalizacijom za nekih 10 000kn?!?

Nađeš TAM-a malog od 3 t odrežeš kabinu i napraviš rudu..... Imaš trostrani kiper za nekih 2000 kn......
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
Alen kaže:
Bobo kaže:
Ja sam ozbiljno razmisljao na proljece kupiti novu jednoosovinku 4t s povisenjima za 30 000KN?!? i sad nekako gledam da mi ta racunica nikako ne stima...

Znaci, po vasoj racunici bih mogao dobiti jednoosovinku 5t 3-strani kiper sa zracnim kocnicama i signalizacijom, te dvoosovinku 5t kiparicu s kocnicama i ispravnom signalizacijom za nekih 10 000kn?!?

Nađeš TAM-a malog od 3 t odrežeš kabinu i napraviš rudu..... Imaš trostrani kiper za nekih 2000 kn......

kod mene poznato kao TAMIČ
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Bobo kaže:
Ja na proljece stvarno moram sjest na motor o provozat se gore kod vas...

nevjerovatno da su prikolice tako jeftine...
Mi smo prošli gore od Zeline do Pakraca i našli silokombaj i đubretaru, a prošli smo i cijelu posavinu do županje i cijene su prevelike za ono šuo se nudi, znam bila je jedna đubretara za 10tkn samo ofarbana, ležaji ispadaju iz kućišta i sli, gume nikakve...., a preko telefona lik nahvalio ajme, stari popizdio kad smo došli vidit
Kod nas su preskupe... Ali opet ako se ne trči nađe se, bobo kao i utovarivač što smo naletili, iz tvog je kraja, jaguplije il selo do tog, lik imo 577, cijena sitnica, 533 8xg, 750h požega, i sl. Nađe se ali kod nas češće na blef nego kad trebaš
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
petar kaže:
Bobo kaže:
Ja na proljece stvarno moram sjest na motor o provozat se gore kod vas...

nevjerovatno da su prikolice tako jeftine...
Mi smo prošli gore od Zeline do Pakraca i našli silokombaj i đubretaru, a prošli smo i cijelu posavinu do županje i cijene su prevelike za ono šuo se nudi, znam bila je jedna đubretara za 10tkn samo ofarbana, ležaji ispadaju iz kućišta i sli, gume nikakve...., a preko telefona lik nahvalio ajme, stari popizdio kad smo došli vidit
Kod nas su preskupe... Ali opet ako se ne trči nađe se, bobo kao i utovarivač što smo naletili, iz tvog je kraja, jaguplije il selo do tog, lik imo 577, cijena sitnica

eto bobo, vidiš da ima :D

da taj potez od zeline prema mom kraju ima strojeva, ima svašta ali se nađe i kvalitetno, daju i r1 račun, tak da se isplati kupovina, i strojevi su sve bolji koji se nude jer ljudi traže bolje strojeve.
 
B

Bobo

Guest
Da je meni naletjeti makar ne jednu takvu prikolicu, gdje bi mi bio kraj...

Kazem, po malcer sam isao 100km u jednom smijeru, ne bi mi bio problem ici ni dalje po prikolicu, ako je dobra, a jeftina...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ništa, sjedni u auto, povezi nekog ko pozna taj kraj i ljude koji to prodaju i naći ćeš sigurno. S nama išo lik što je radio (vozio) prije za paju iz bekteža tako da....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E bobo da si vidi kakvu je prijatelj iz susjednog sela kupio prikolicu za 11500kn, čoviječe, prikolica očuvana kodaje iz dučana izašla, osim kockastih bala nije vozila ništa drugo, dvostrani kiper, limene stranice i pod, zrak, signalizacija, povišenja limena isto, ma cakum-pakum prikolica isto ljutomerka proizvodnje tam negdi oko 90-tih god. i da gore su još bile stavljene jače felge sa gumama balonlkama 10-15, divota za male pare, tak nekaj ko si kupi pravi je sretnik, a da vidiš kaj tek zračne koče, ma ko nova, vozio sam drva s njom i još jednom tehnostrojkom sa 565 i puštam se ja s brijega jednog, ljudi bježe na sve strane i viču ovaj je lud.....al zrak na traktoru i priključene obadvije prikolice na zrak, malo prikočiš, mo to staje ko zaklano, DIVOTICA ZA VIDIT! :mrgreen: :mrgreen:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Bobo kaže:
.....
@Bogec: Ako kod tebe tona prikolice zbilja kosta 1000Kn, bez problema doletim ja traktorom po dvije kod teme u Bj...
Pa po koliko onda idu jednosovinke 2-3 tona, a kipa mi nije nesto obavezno ....?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Smiljan kaže:
Bobo kaže:
.....
@Bogec: Ako kod tebe tona prikolice zbilja kosta 1000Kn, bez problema doletim ja traktorom po dvije kod teme u Bj...
Pa po koliko onda idu jednosovinke 2-3 tona, a kipa mi nije nesto obavezno ....?

bobo je malo krivi broj napisao, treba pisat 7000kn za 7 tonku.

a 2-3 tonke to su male prikolice, to je stvarno jeftino, ako neko ide od rovišča prema žabnu na desnoj strani ima nekih strojeva neke sijačice za kukuruz i manja jednoosovinka sa kipom, pa nek neko ko prolazi poslika i nazove za cjenu da vidimo pošto je, a i nešto mi dugo stoji tamo
 
B

Bobo

Guest
Bobo ja htio napisati da koliko prikolica ima nosivosti u tonama, da toliko kosta u tisucama Kn... ako je 5t 5000kn, ako je 7t 7 000kn... i tako dalje... Ugrubo govoreci, naravno...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Da, Bobo, i ja sam tako shvatio. Jel' onda 2-3 tonka kosta 2-3 tisucice, ugrubo?
 
B

Bobo

Guest
Da, tako bi trebalo biti, mozda cak i jeftinije od toga... Uzmi u obzir da je najmanje sto trebas gledati IMT kiperica nosivosti 3.5t, jer manje od tog ces tesko i pronaci, osim mozda neke prikolice za Tomu vinkovica ili slicne traktorice. IMT 539 vuce ovu IMT kipericu bez ikakvih problema, tako da mislim da bi ti bilo najpametnije traziti takvo nesto...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
IMT prikolica mi je malo presiroka. Ima negdje oko 2m, a meni bi trebala neka uza (npr 160-170 cm), dimenzija bas kao najmanja Tehnostrojka, a ti si vise puta lijepo objasno ;) glavni nedostatak Tehnostrojke ;)
 
B

Bobo

Guest
Smiljan kaže:
IMT prikolica mi je malo presiroka. Ima negdje oko 2m, a meni bi trebala neka uza (npr 160-170 cm), dimenzija bas kao najmanja Tehnostrojka, a ti si vise puta lijepo objasno ;) glavni nedostatak Tehnostrojke ;)


IMT kiperica je siroka 190cm, i da, sira je od 539... kud su gledali kad su ju pravili, pojma nemam...


Ako na glavni nedostatak tehnostrojoke mislis na gibljivu osovinu, to je problem samo kad imas povisenje na stranicama i kad se vozis po grbavom terenu... Drugih nedostataka tehnostrojka po mom misljenju nema, osim NARAVNO PREVISOKE CIJENE ;)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ma 190cm nije preširoko, naravno ovisi kome kakva treba, meni (a i ostalima vjerujem) nevredi imat malu škatulju kao kutija šibica pa onda natrpat povišica 1.5m i tri puta se do kuće prevrnit :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh