• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Meni treba za voznju po vocnjaku pa su mi manevarske sposobnosti dosta vazne. Ako mi ikada u zivotu budu trebala povisenja to ce biti toliko ljesnjaka da ce se moci kupiti i druga prikolica i drugi traktor :lol: :p
, a za eventualno voziti gnoj mi ne trebaju povisenja jer i IMT539 ima svojih ogranicenja :)

@bobo, ja sam mislio na cijenu kao jedini nedostatk tehnostrojke ;) Za ovu gibljivu osovinu nisam ni znao da se moze smatrati nedostatkom
 
B

Bobo

Guest
Ma, kod nas je uvrijezeno misljenje da su ogibljene osovine glupost i da to ne valja, a sad cu i objasniti zasto...

kako i Petar kaze, mala skatulja, da bude sto jeftinija, i onda na nju jos neka ogromna povisenja, tako da je ta prikolica uska, a visoka da preko nje ne vidis... i onda vise nije na prikolici 3t, nego 5... i gibnjevi vise ne rade svoj posao kako treba, dodaj tu jos i grbav (nakos) teren i takve ogibljene prikolice se prevrcu kao lude... A kolega je na IMT kipericu 3.5t stavio metalna povisenja, i duple tockova... vozio je u njoj 6400kg zita jedne godine, i gume su mu na jednoj strani popucale, kao i felge... To je duplo vise nego je zamisljeno da se u prikolici vozi, a sto je najgore, jos ju i dan danas ima, samo su na njoj neke vrlo debele felge i dupli tockovi... Zivo me cudi kako mu je ruda izdrzala...


Po meni je problem IMT prikolica, bas ta sirina, a stranice neke niske, a pod visok... da na nju utovaris npr. vrecu gnojiva, moras ju dici malte ne u visinu prsa, iako je stranica otvorena... Ostale su prikolice nize i vise mi se svidjaju od IMT-ovih, no sve je to vise-manje isti klinac.

Po meni gibljiva osovina na 2-3 tone tereta na IMT 539 nece dolaziti do nekog izrazaja, tako da mozes i s njom i bez nje...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
I onda još kad uhvati neki baraba, pa zapne mu osovina ili točak za recimo panj sl. pa iščupa jednu stranu osovine.
 
D

dgeceg

Guest
kod nas nema brda, samo ima dosta blata na polju, pa me zanima jer bi to mogo vuć, a prikolica je baš jeftina
 
J

jokapz

Guest
jer bi mogo ovu prikolicu vuć traktor od 3.5 t i 65 konja.naravno mislim na punu.kaj mislite?
Ma išo bi i uz brdo a ak imaš prednju vuču iće i kroz blato. Ja imam Zetora 6245 on ti je 62 konja i 3,5t i zmajevku 8t vućem bez problema bude nekad i zapadanja al to kad je blato do koljena a još imam ćelave gume bože saćuvaj.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ma može, nego koji traktor, i čini mi se da je malo veća nego neke druge deklarirane 3.5t. Lako je za uzbrdo, men je najveći problem s dvoosovinkom nizbrdo, uzbrdo ak neide staneš il se ukopaš al nizbrdo ak ona nekoči bude :gitarist:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Takva prikolica bi morala imati zračne kočnice, ak nema onda se kloni toga, UBIT ĆE TE :!: :!: :!:
 
D

dgeceg

Guest
traktor je fendt 105 s, ima utovarivač, i ta prikolica ima zračne kočnice
 
B

Branimir 105 s

Guest
Kolko tona je ta prikolica? Ak je to fendt 105 s onda vozi sigurno. Veliš da si u ravnici nebi trebalo biti problema. Imam i ja takvog fendta i terete vozi odlično. Samo ga ne stavljaj u S da možeš stati ;) Ide i u trećoj dosta brzo.
 
D

dgeceg

Guest
neznam sad točno kolko je tona teška, uglavnom prikolica je po meni zvjerska, za te pare koje dođe
 
D

dgeceg

Guest
KOLKO DOĐE PRIKOLICA DVOOSOVINKA NAŠIČANKA P4T-ZVIJEZDA 2005?
 
B

Bobo

Guest
dgeceg kaže:
KOLKO DOĐE PRIKOLICA DVOOSOVINKA NAŠIČANKA P4T-ZVIJEZDA 2005?

Bjezi od nasickih rikolica... Koliko cujem da im se stranice vole otvarati, i da na nekima sanduk zna propasti do tockova...

Bolje polovna tehnostrojka...
 
D

dgeceg

Guest
a kaj misliš na prikolicu pronar nosivosti 6 tona?i kolko dođe?
 
B

Bobo

Guest
Koliko citam po internetu da su ljudi super zadovoljni s PRONAR prikolicama... Za cijenu ne znam, raspitaj se u Jur-VAL u za njih...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pronarka 6t to dođe nova oko 67-70.000 kuna, prikolice su više nego odlične, samo što drže dobru cijenu, čuo sam, a i mislim vidio u gudovcu da je tehnostrojka 6t JEFTINIJA od ove, dođe nekih 60-61.000 kn, treba provjeriti kako kaže bobo
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
jer bi mogo ovu prikolicu vuć traktor od 3.5 t i 65 konja.naravno mislim na punu.kaj mislite?

Kupi tandemku i ide bez problema.
 
Na vrh