• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

B

Bobo

Guest
Super stvar, prikolica mi po ravnom koci, ali na nizbrdici ne...

Naletne kocnice su samo nuzno zlo u poljoprivredi
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
ŠANANA IMT 565 kaže:
buban kaže:
sanana ja bi reko da je to tehnostroj tj. 100% sam siguran takva je i moja jako slicna moja je 3t a tvoja?

Da to je Tehnostroj, inače ovo je najjača izvedba prikolice u toj klasi koja je izašla iz tvornice, nosivost je 3,5 t.
Ima kod nas u selu još nekoliko tehnostrojki, još onih plave boje i sve imaju puno slabiju šasiju napravljenu od te moje!

Na toj su bile isto drvene stranice do prije nekoliko godina, onda smo dali napraviti sve u željezo, treba još sam povišice napravit isto od željeza da bude pravi bunker!
Vozim inače gore i do 5 t šljunka ;)



Marko, ovo tvoje je kikinda 2,5 t, ja m islim!

Tata kaže 4 t :scratch :scratch :scratch :scratch
 
I

ivica85

Guest
kako si zadovoljan sa fliegl prikolicom ?
dali je bilo kakvih problema?
gdje si ju kupio?
ja planiram takvu kupit!
 

TOMICA7340

Član
Tu od
1 Pro 2008
Poruka
118
Prikolica je prva liga, super, samo smo morali skinuti jednu cijev od kočnica jer je bilo dvokružni sistem, a ja na zetoru imam samo jednu spojnicu..i to je sve što sam na njoj slagao... kupio sam je u Eko-terra Nedelišće.preporučam ti tu prikolicu...s koim traktorom češ ju vuč? jer to je ipak 9,5t...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
Naletnu kocnicu imas ne svakoj vecoj kamp prikolici.

VELIKA mana ovakvih kocnica je ta sto kad ides nizbrdo pod teretom, doslovce ju moras vuci, jer kocnice stalno djeluju... Po ravnom je to ok stvar, ali po brdu je to uzas zivi.
Malo mi ta tvoja priča ne drži vodu, ako ju traktor mora vući onda se ruda izvuče i otpušta kočnice. Mislim da naletna kočnica dobro radi na nizbrdici. Mana naletnih kočnica na prikolici je kad hoćeš ići u rikverc, moraš isključiti kočnice.

Prikolica na nizbrdici automatski koči, pa ako je duga nizbrdica počnu se pregrijavati kočnice.
 
B

Bobo

Guest
100% je tako... prikolica se stalno nabija na traktor, koliko god ti ides nizbrdo, prikolica se nabija na traktor i koci, te ju nizbrdo pod teretom doslovce moras vuci... ista stvar i kad ides u rikverc...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Bobo kaže:
100% je tako... prikolica se stalno nabija na traktor, koliko god ti ides nizbrdo, prikolica se nabija na traktor i koci... ista stvar i kad ides u rikverc...
u rikverc sam rekao več da postoji ručka koja blokira kočenje..
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
marko hurlimann xa86 kaže:
Bobo kaže:
100% je tako... prikolica se stalno nabija na traktor, koliko god ti ides nizbrdo, prikolica se nabija na traktor i koci... ista stvar i kad ides u rikverc...
u rikverc sam rekao več da postoji ručka koja blokira kočenje..
tako je ima uže koje puvučeš iz traktora i blokiraš kočenje, imao sam prikolicu za gnoj 8t tandemku sa naletnim kočnicama, pa znam o čemu pričam.
 
B

Bobo

Guest
Kolega iz srednje skole je imao ili jos ima, jednoosovinku s naletnim kocnicama i govorio je da ce joj otpustit kocnice, jer je on na dosta brdovitom terenu i da mu je vec pun kufer te prikolica... Po ravnom mu je kocila ko blesava, to je radilo kako je i bilo zamisljeno, ali nizbrdo je stalno kocila i nizbrdo je pravila prevelik otpor...

Mozdaje i od prikolice do prikolice, ali znam da je ovaj ludio s prikolicom
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
Kolega iz srednje skole je imao ili jos ima, jednoosovinku s naletnim kocnicama i govorio je da ce joj otpustit kocnice, jer je on na dosta brdovitom terenu i da mu je vec pun kufer te prikolica... Po ravnom mu je kocila ko blesava, to je radilo kako je i bilo zamisljeno, ali nizbrdo je stalno kocila i nizbrdo je pravila prevelik otpor...

Mozdaje i od prikolice do prikolice, ali znam da je ovaj ludio s prikolicom
Nemože prikolica sa naletnim kočnicama zaustaviti traktor da ju nemože vući, ako ju naravno vuće prema naprijed, logički razmisli. Prikolica mora gurati traktor da bi kočila.

Možda su se tvom kolegi pregrijavale kočnice, kao što sam već spomenuo, pa je zbog toga zablokirala
 
B

Bobo

Guest
Ma, kuzim ja zebe, i sve je to u redu, ali kod njegaj e tako bilo...

Na nizbrdnici stisni kvacilo i kompozicija staje... zato i kazem da je to ziva glupost, posto je to moj prvi i jedini put da sam se susreo s naletnom kocnicom. Zrak je zakon ;)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Bobo kaže:
Ma, kuzim ja zebe, i sve je to u redu, ali kod njegaj e tako bilo...

Na nizbrdnici stisni kvacilo i kompozicija staje... zato i kazem da je to ziva glupost, posto je to moj prvi i jedini put da sam se susreo s naletnom kocnicom. Zrak je zakon ;)

Bobo slažem se sa vama da je zrak zakon za kočenje. Jedini nedostatak je što je skupo održavanje.
Traktori koji nemaju pneumatsku instalaciju mislim da je bolje da peikolice imaju hidruličko kočenje, nego naletno.
Nedostatak hidruličkog kočenja je u tome što slučajno nedaj bože pukne crijevo prikolica ostaje bezikakvih kočnica, za razliku od zračnih koje odmah zaustavljaju kočnice!
 
B

Bobo

Guest
Koje skupo odrzavanje? Nemas brige sa zracnim kocnicama... samo redovno postelat kocnice i to je sva briga. gumice ako se na prikljucnicama i potrose, to je nikakav trosak,a zracne kocnice su puno sigurnije od hidraulicnih, bas zbog pucanja crijeva i "automatskog" kocenja
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Pod trošak sam mislio kontrola pneumatske istalacije (periodični pregledi, ispitivanje posude za zrak isl.),a sama pneumatska istalacija u startu je dosta skupa, (kao dodatna oprema na traktoru)! Ali ko se planiraju vući veliki tereti, naravno da zračne kočnice!
A za hidruličke mislimda su samo bolji izbor od naletnih, ako traktor nema pnumatsku istalaciju!
A nakraju bilokakve kočnice su bolje od nikakvih, nadam se da ćete sa ovom tvrdnjom složiti svi!
 
I

ivica85

Guest
tomica zetor kaže:
Prikolica je prva liga, super, samo smo morali skinuti jednu cijev od kočnica jer je bilo dvokružni sistem, a ja na zetoru imam samo jednu spojnicu..i to je sve što sam na njoj slagao... kupio sam je u Eko-terra Nedelišće.preporučam ti tu prikolicu...s koim traktorom češ ju vuč? jer to je ipak 9,5t...

imam fiatagri f110 to mi pase dvokruzno jer na traktoru to imam i jos bi iza zakvacio kamijonsku (ona ima isto dvokruzno)
koliko si ju platio?
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
-- prikolica je odlična samo mi se nesviđa što ima tri osovine
-- el treba puno mjesta da ju okreneš čuo sam da je to veliki problem tod takvih prikolica...
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
-- evo i mojih prikolica - imam ih još al sada trenutno nemam slika - bit če poslje


i305939_IMG0071.JPG

i305938_DSC00044.JPG

i305937_DSC00460.JPG

i305936_DSC00060.JPG

i305935_DSC00057.JPG
 

Najnoviji postovi

Na vrh